MANOWAR - Release Athens Festival 22/6/22 Πλατεια Νερου

Βασικά και τα δύο μαζί θα έλεγα εγώ

3 Likes

έχετε χάσει τη φάση που έπαιρνε αναβολικά. τρελό γέλιο.

manowar

1 Like

Λάθος ημέρα, αυτό είναι Sabaton!

3 Likes

Πρωτη φορα κ στην Κυπρο, αλλα αυτο που με σκαλωσε ιδιαιτερα ειναι η προσθηκη του Into Glory Ride στο ποστερ για εκει. Αν ισχυει γενικοτερα θα χει παλι μεγαλες στιγμες

4 Likes

H φετινή, επειτειακή περιοδεία ήταν για:

40 χρόνια “Battle Hymns”
35 χρόνια “Fighting The World”
30 χρόνια “The Triumph Of Steel”
20 χρόνια “Warriors Of The World”
15 χρόνια “Gods Of War”
10 χρόνια “The Lord Of Steel”

Όταν μεταφέρανε ουσιαστικά τις συναυλίες σε Σκανδιναβία-Γερμανία που ήταν πριν την Ελλάδα για το 2023, μάλλον επειδή ήταν προγραμματισμένες σε κλειστούς χώρους, διεύρυναν τον επετειακό χαρακτήρα, συμπεριλαμβάνοντας:

40 χρόνια “Into Glory Ride” και
35 χρόνια “Kings Of Metal” (το '23)

Καλώς ή κακώς, πρώτη συναυλίας της περιοδειας 4 μέρες πριν την Αθήνα είναι η Κωνσταντινούπολη, οπότε θα ξέρουμε.

2 Likes
8 Likes

Ο ηχολήτπης των Manowar. Με κονσόλα Avid.

6 Likes

Οχι οτι υπηρχε περιπτωση να λειπω δε πα να παιζανε μονο το lord of steel σε λουπα αλλα η επισημη(τροπον τινα) προσθηκη του defender στο setlist ε οσο να ναι εναν ενθουσιασμο μου τον προκαλει.

1 Like

Ειπώθηκε κάτι τέτοιο;

7 Likes

Να ειναι καλα ο ανθρωπος αλλα σαν παρουσια και σαν παιξιμο(βλ. ιντρο battle hymns στο live της Αθηνας) δεν μου κολλησε στους manowar.(κατα τα λοιπα εξαιρετικος drummer)

1 Like

Πολυ δυνατο το σετλιστ, αρκει να μεινει ετσι και να μην ειναι και τρολια

Τελικα ειναι warm up φαση που κανανε στην Γερμανια σαν Lords of Steel, oποτε εχει πολυ βαση

7 Likes

Γράφει “Dark Avenger” και στο καπάκι “Defender” ή με γελούν τα ματάκια μου;

Παράδοση πνεύματος.

6 Likes

Mακαρι να ειναι αυτο!!

2 Likes

Αυτά είναι…Αν το setlist είναι το ίδιο κ στις επόμενες warm up συναυλίες λογικά θα είναι κ εδώ το ίδιο με προσθήκη ίσως κανένα δίλεπτο από revenge of odysseus

2 Likes

Συγγνωμη, λεει Defender + Gates of Valhalla συνεχομενα; Και μετα θα συνεχιστει η συναυλια; Ποιος ειχε αυτη την ιδεα; Στη θαλασσα θα πηδαμε.

13 Likes

Καλά δεν είναι και σίγουρο , μπορεί να μην αντέξει το ρεύμα τους Manowar

Ή να μην αντέξει ο διοργανωτής να πληρώσει τόσες κιλοβατώρες που θα κάψουν :joy:

5 Likes

Δλδ, ξεκινάει συναυλία με Manowar. Oκ το έχουμε ξανακούσει… Συνεχίζει με Dark avenger και ένας λυγμός συνταράζει το στήθος. Πάμε στο Defender και μέχρι εδώ γλιτώνουμε το έμφραγμα οριακά.
Και ξεκινάει ο Eric “Valhallaaaaaaaaaaaaaa…”

Να ζήσει κάποιος να ειδοποιήσει τους οικείους.

13 Likes

παίδες η εικόνα του κινητού με το σετλίστ είναι από 4 Ιουνίου…

υπάρχει και σετλιστ 5 Ιουνίου, στον ίδιο χώρο, σαν Lords Of Steel, ελαφρώς διαφορετικό…

όσοι θέλετε να “σποιλεριαστείτε” πατήστε… Manowar Concert Setlist at Jovel Music Hall, Münster on June 5, 2022 | setlist.fm