MANOWAR - Release Athens Festival 22/6/22 Πλατεια Νερου

Πραγματικά δεν ξέρεις τι να πιστέψεις… το setlist από 6/6 εκτός του ότι παραείναι καλό για να είναι αληθινό, γράφει και σαν χώρα την… West Germany που έχει πάψει να υφίσταται εδώ και 30 χρόνια!
Από την άλλη βέβαια κάνει λόγο και για “Joey’s Speech” που όσο να 'ναι συνιστά απόδειξη γνησιότητας, κάτι που δεν υπάρχει στα setlists στις 4/6 και 5/6. Σε αυτά βέβαια σε κάποιο σημείο γράφει ότι “Joey commemorates the fantasy artist Ken Kelly” και “Joey stopped the song after first verse to start it again from the beginning” οπότε κάτι είναι κι αυτό υποθέτω.
Ίσως στα gigs προθέρμανσης δεν βγάζει λόγο ο Αρχηγός, κρατάει το… καλύτερο κομμάτι του show, αυτό για το οποίο περισσότερο αδημονούν οι οπαδοί, για τις πραγματικές συναυλίες!

2 Likes

Πέρα από την πρώτη αντίδραση της στιγμής, νομίζω ότι δεν μπορεί να είναι αλήθεια. Γιατί, αν είναι, επειδή υπάρχει ένα ενδεχόμενο λόγω δουλειάς, να μη μπορώ να έρθω, να ετοιμάζω μαζί με τη διαθήκη και την επιστολή παραίτησης.

4 Likes

Σε κάθε περίπτωση, ειναι επισημο οτι ξεθαβουν τα classics… :smiley:

2 Likes

13 Likes

@pantelis79 επιτέλους θα γίνεις manowarrior :stuck_out_tongue:

5 Likes

4 Likes

Οπότε σιγουράκι κ αυτό, γερή δόση orson welles! συνεχίζουμε…Θα έχει ενδιαφέρον πάντως να είναι διαφορετικό το setlist αυτό το τριήμερο να μπουν κ άλλα τραγούδια στο παιχνίδι να υπάρχει αγωνία για το τελικό setlist στις 22

2 Likes

βασικά τα ίδια με το προηγούμενο, με ελαφρύ ανακάτωμα :slight_smile:

το ονειρικο σετλιστ της 6ης Ιουνίου στη “Δυτική Γερμανία” διεγράφη καθώς ήταν fake…

2 Likes

Επειδή δεν το πρόλαβα, τι θα έπαιζαν σ’ αυτό το fake set-list;

Παπάδες

5 Likes

Το κακο ειναι οτι δυο μερες τωρα εχουν βγαλει το Gates of Valhalla. Αρχηγε ξυπνα

5 Likes

Κ τίποτα από triumph of steel που είναι κ στους επετειακούς δίσκους…Το setlist της πρώτης συναυλίας το πιο γεμάτο μέχρι τώρα. Ας περιμένουμε κ τις επόμενες να δούμε…Πάντως ξεροχύνω με sword of the highlands η αλήθεια

Ερωτηση φιλου…
ξερουμε εαν η γεφυρα που ενωνει το Νιαρχος με την Πλατεια Νερου εχει ανοιξει? για προσβαση με αμαξι βασικα…

και τρολλια

3 Likes

Νομίζω στους Bauhaus άκουσα ότι ήταν κλειστή.

2 Likes

εγώ έχω άλλη απορία γιατί δεν καταλαβαίνω την εξήγηση του διοργανωτή

με τι εισιτήριο θα μπούμε στη συναυλία εμείς που έχουμε 4ημερο full metal από το 2020 ;;

για πρόσβαση με αυτοκίνητο είναι κλειστή (δεν ξέρω και αν ήταν ποτέ ανοιχτή).

με τα πόδια περνάς κανονικά, απλά την κλείνουν σε ένα σημείο, περνάς έξω από το ταε κβο ντο, και φτάνεις. (τουλάχιστον αυτό έκανα στους Bauhaus, και παλιότερα).

1 Like

Thanks για τις απαντήσεις. Και εγώ με τα πόδια θυμάμαι ότι περνάς δεν ήξερα κάτι για αμάξι για αυτό ρώτησα.

Το ξανα βαλαν. Κανω ρηπλαι στον εαυτο μου…:grin:
Πιστευω θα ακουστει κ αυτο. Χαμουλης

3 Likes

ναι αλλά έβγαλαν το Battle Hymn… χχχμμμμμμ

1 Like

Θεωρώ πως δεν παίζει να μην ακούσουμε Battle Hymn.

3 Likes