Manowar

Θελω διασκευη απο Ανωριμους το Patera ε

Καλα, οτιναναι. Ρωτησες κατι και σου απαντησα.

Τι άλλο θα δουν τα μάτια μου Θεέ μου…#-o

:smiley:

το πατέρα βρήκες και συ?

Και γω. Καντε κατι με θεμα αποπλανηση ανηλικου, κολλαει (μικρο παιδι με πηρες απ το χερι κτλ)

ναι αλλά το κομμάτι δεν λέει και πολλά, δεν είναι πιασάρικο :wink:

Ρε το θεμα δεν ειναι να ειναι πιασαρικο.
Με σπαστα ελληνικα απο την Γκαμποτζη θα βγαζει τρελο γελιο

ας γράψω και κάτι τελευταίο και μετά να αποσυρθώ από το thread διακριτικά.

british steel τα πράγματα είναι απλά. κανένας διχασμός δεν υπάρχει στη μεταλλική κοινότητα σε ότι αφορά τους Manowar. ή σου αρέσουν ή όχι. όλα τα υπόλοιπα είναι γαρνιτούρες. και όπως με όλα τα πράγματα σε αυτή τη ζωή, αν δεν σου αρέσει κάτι δεν ασχολείσαι μαζί του. αν το κάνεις όμως τότε είσαι κατίνα που έχει σαν σκοπό να πειράξει ή να πικράνει αν θές αυτούς οι οποίοι παθιάζονται με αυτό. ο λόγος που γίνεται πάντα κακός χαμός στα θέματα των Manowar είναι επειδή οι κατίνες βρίσκουνε πρόσφορο έδαφος γιά κατινιές δηλαδή κόσμο παθιασμένο με τη μπάντα. αν μπώ εγώ και τρολλάρω στο θέμα του αγαπημένου μου συγκροτήματος προσβάλλοντας εσένα που το ακούς με διάφορους χαρακτηρισμους τι θα κάνεις? τεσπα ρητορικό το ερώτημα, δεν προσβλέπω σε λυση του θέματος γιατί έχει παγιωθεί και ότι και να πούμε χάμω πέφτει

Oι αντι-Μανογουαραδες ειναι κατι σαν τους Αντι-ολυμπιακους ,στη νοοτροπια :stuck_out_tongue:

PS.Μονο που αυτοι που ανηκουμε στη δευτερη κατηγορια συνηθως εχουμε και κανα επιχειρημα, ενω οι πρωτοι “παπαγαλιζουν-πιθηκισμους”, που ειναι το λιγοτερο γραφικοι.

Λοιπον απο που προερχεται αυτο το δεσιμο με τους Mαnowar γενικα ειναι ευκολο να το εξηγησει κανεις.
Εγω θα παραθεσω ενα απλο παραδειγμα.
Μου ετυχε οντας εφηβος μια ατυχια η οποια με εριξε αρκετα.
Και κανω τη μαγικη κινηση να βαλω το “Mountains” στο κασσεττοφωνο.
Η ψυχικη αναταση και το κουραγιο που πηρα απο το τραγουδι (μπορει να ακογουγεται καπως αυτο) ,αυτοματα καθιερωσε τους Manowar σα κατι ξεχωριστο στη καρδια μου και στη ψυχη μου.
Ειναι ρε παιδι μου απο τις μπαντες,που μιλανε κατευθειαν μεσα σου.Αν το δεχτεις εχει καλως, αν οχι με γεια σου και χαρα σου.Και αν κατι μιλαει στη ψυχη σου το υποστηριζεις μεχρις εσχατων.Απλα πραγματα…

Η πολεμικη εναντιον τους ηταν μοδα καποτε,πλεον ειναι ξεπερασμενη και ξεκολλατε τα μυαλα σας,γτ κατανταει φαιδρο

Τα έχω πει και τα λέω για άλλη μία φορά. Εδώ και 21 χρόνια που ακούω μέταλ, το θέμα MANOWAR προκαλεί τις ίδιες ακριβώς ενστάσεις, διαφωνίες, εντάσεις, κόντρες, αντιθέσεις και όλα τα συναφή. Ή τους γουστάρεις ή τους μισείς και αυτό το καταλαβαίνω. Συμβαίνει με όλα τα συκροτήματα, λίγο ως πολύ. Και γω δεν γουστάρω τους Ετσικαιγιουβέτσι γιατί είναι πολύ καλοί χαρακτήρες, παιδιά από σπίτι, με οχταετή θητεία στο κατηχητικό του Αγίου Σουλπικίου και μου τη δίνουν τα εξώφυλλα με τα μανουάλια και τα θυμιατά. Υπάρχει μία γαμ…η διαφορά. Δεν ασχολούμαι…

Αυτό ακριβώς αποδεικνύει ότι είναι μια τεράστια μπάντα. (στα bold αναφέρομαι).
Μπορείς και να τους μισείς (κανείς δεν θα υπαγορεύσει σε κανένα τι θα του αρέσει και τι όχι, τι θα αγαπά και τι θα μισεί), αλλά αντικειμενικά θα πρέπει να δεχθείς (δεν αναφέρομαι σε κάποιον συγκεκριμένα, γενικά μιλάω) ότι είναι μια τεράστια μπάντα με μεγάλη προσφορά, η οποία έχει επιρρεάσει και εκατοντάδες άλλες, έτσι;

Ναι ρε, κι εγώ μαζί σου. Γουστάρω Manowar από την πρώτη στιγμή που τους άκουσα. Ήταν λίγο πριν τα τέλη του προηγούμενου αιώνα, θαρρώ…

Έτσι (αν και εγώ είμαι αρκετά πριν τα τέλη του προηγούμενου αιώνα. Δεινόσαυρος γαρ:lol::lol::lol:)
:metal:

http://www.youtube.com/watch?v=J5SL2b4B664

σημερα ακουσα το father στα ελληνικα και μπορω να πω οτι κατι τετοια κανουν οι manowar και τουσ κοροιδευει ο κοσμος.
ποτε δεν υμουν φαν τους αν και εχουν γραψει καλα τραγουδια τους ειχα δει στην πρωτη το 92 πρεπει να οταν ημουν 14 15 χρονων
φετος ασχοληθηκα λιγο παραπανω μαζι τους
γιατι εψαχνα πορωτικη μουσικη για γυμναστηριο εκτος του τhrash
διαπιστωσα οτι κοματια οπως τα
kill with power
battle hymn
thor
call to arms
warriors of the world
die for metal
μου κανουν για το γυμναστηριο
βεβαια για να καταλαβει καποιος το μεγαλειο καποιων τραγουδιων τους υπαρχει ενα κολπο μπορει πχ
αν βαλει καποιος το kill with power σπιτι του να παρει τους στιχους να το τραγουδησει να προσπαθησει να τραγουδησει λιγο σαν τον
eric adams (να προσεχει βεβαια μη του φυγει καμια κλανια!!!)θα καταλαβει ποιοι
ακριβως ειναι οι manowar
ειδικα μονο απο το γελιο που κανει στο τραγουδι ο τυπος καταλαβαινεις οτι μιλαμε για παρανοικο τραγουδι που σκιζει κατα τη γνωμη μου πολλα thrash κοματια
βεβαια για να σου ερθει το μπαμ πρεπει να προσπαθησεις να τραγουδισεις σαν αυτον χωρις να νρεπεσαι
μη φοφηθεις να σε δει κανεις και να σε περασει για τρελο απλα προσπαθησε χα!χα!χα!

αλλο παραδειγμα ειναι οτι η διασκευη των arch enemy(kill with power) ακουγεται σαν κλανια μπροστα στο αυθεντικο!!!
βασικα αυτο το κολπο με εκανε να καταλαβω οτι οι οπαδοι τους εχουν καποιο δικιο
οταν πορωνονται χα!χα!χα!:lol:
θεωρω βεβαια καλυτερο δισκο τους το kings of metal και το hail to england

και η αληθεια ειναι οτι κοματι σαν το hail and kill
ας πουμε δεν προκειται να ξαναακουσεις
και οτι εχουν κανει αρκετα καραγκιοζιλικια
αυτο ειναι γεγονος
\αλλα τελικα αυτοι ξεκινησαν σαν γκιοζηδες
και θα τελιωσουν ετσι (εννοω σωβρακακια και γουνεσ )σε αντιθεση με καποια αλλα συγκροτηματα που αποδειχθηκαν πιο γκιοζηδεσ
και απο τους manowar
οι οποιοι τελικα θεωρηθηκαν γκιοζηδες
μονο και μονο απτη θεματολογια τους και το image τους στην αρχη απο πολους
και απο μενα βεβαια\

το 99 στο rockwave ειχα παει για τουσ ‘‘ακατανομαστους’’ ειδα immortal
mercyfull fate και μολισ βγηκαν οι manowar την εκανα βαριομουν να τους δω

παντως πλεον απο μενα εχουν ενα respect εστω και λιγο αργα!

με το HAND OF DOOM απο το "“warriors of the world”’ που μoiαζει με το ''one ‘’ metallica στισ δικασεσ στη μεση του τραγουδιου εκει που λεει

High atop the mountain, with hammers in the wind
Lusting for blood and death again
In a flash of lightning strike now the house of death invites you
Body and soul to come within
I see the fear you have inside, you can run but never hide
I will hunt you down and tear you limb from limb
Nothing shall remain, not your memory, your name
It will be as though you never, ever lived

εχω φτασει τις 12 επαναληψεισ για πλακα
στο μονοζυγο και συνεχιζω να ανεβαζω ΑΨΟΓΟ!!

KILL WITH POWER DIE DIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!
και γελαει ο διαολος ο eric adams!!!

εγω στο ροκγουεβ του 99 ειχα ξαπλωσει στο χορταρι μετα τους ΣΟΝΤΟΜ και τους ΦΕΗΤ και εβλεπα Μανογουορ. Ωραια ήταν, έπρεπε να κάτσεις.

Κατά τα άλλα, είσαι θεος.

ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟ ΠΟΣΤ!!!

:bow::bow::bow::bow::bow::bow:

μέσα στο τιτάνιο πόστ του σοντομανιακ υπάρχει η απόλυτη αλήθεια την οποία φωνάζω εδώ και χρόνια. οι Manowar είναι το μοναδικό συγκρότημα που μπορει να καυχηθεί πως είναι συνεπές στα λόγια και τα έργα από την πρώτη του μέρα. είτε κάποιοι τα θεωρουν καραγκιοζιλίκια είτε ευαγγέλια.

Όχι ρε πούστη, τί έκανε το παλικάρι.

Άνοιξε το κουτί της Πανδώρας! #-o

Απευθύνω δραματική έκκληση στους αντι-Manowar-ικούς που βλέπουν αυτό το τόπικ για πρώτη φορά να δείξουν εγκράτεια και να μην ποστάρουν καφρίλες. Όχι μόνο δε θα προσθέσουν τίποτα σε ότι έχει ήδη γραφτεί, αλλά το μόνο που θα καταφέρουν είναι να ανοίξουν ένα νέο κύκλο γκρίνιας και αντιπαράθεσης. Πληροφοριακά και μόνο δηλαδή.

ε δεν νομίζω να έχει μείνει και κανένας που να μην έχει ποσταρει. αλλά μην ανησυχείς, είμαι εγώ εδώ :stuck_out_tongue:

Δεν τους γουσταρω καθολου…αλλα εδω ηρθα να πω οτι ο Adams εχει ΦΩΝΑΡΑ!