Συναυλια manowar-αναβολη

Με δάκρυα στα μάτια και πόνο στη καρδιά ενημερώθηκε το αληθινό μεταλ κοινο της χώρας το τραυματισμο ενος εκ των μελών του ανυπέρβλητου γκρουπ των ΜΑΝΟWAR. Ενας τραυματισμός που θα έχει ως αποτέλεσμα την ματαίωση της συναυλίας του επικοτευτονικού και μοναδικα ξεχωριστά αληθινου συγκροτήματος. Μαχητές του μεταλ κρατήστε τα δάκρυα σας, φορέστε τα δερματινα σοβρακάκια σας, πάρτε τα σπαθιά σας και τραγουδήστε ολοι μαζί “Into glory ride…”

Ο τεθλιμένος οπαδός,

MAster-Blaster (ο αυθεντικός)

eisai poly palikari!!!

Hellow… http://www.rocking.gr/forumt-1758-32.php

Η απώλεια είναι τεράστια… Ο μόνος μουσικός που μπορεί να απαλύνει τον πόνο μας τώρα είναι ο Απόστολος Σουγκλάκος με τις επικού χαρακτήρα-ραπίζοντες μελωδίες του…

Λάε των Manowar, ολοι στο Gagarin. Ας προσκυνήσουμε το θεο Σουγκλάκο, και γιατι οχι και το θεο Φλωρινιώτη, που κάτι απο Adams το έχει εδω που τα λέμε!

krimaaaaaaaaaa…giati re gamoto?
i mpezantakou paizei akoma me florinioti? syggnomi, i thea tou erota ithela na po!

Το τερπνον μετα του ωφελιμου…

@μαστερκλαστερ:
Άκου φιλαράκο(©Τάκης),εμείς με τα σπαθάκια και τα σουβλάκια δεν έχουμε τέτοιες κόμπλες.
Και τον Αποστόλη γουστάρουμε,και τον Γιαννάκη γουστάρουμε και το εναλλακτικό έντεχνο εν γένει.
Και πιο πολύ γουστάρουμε που τη γλυτώσαμε και δε θα δούμε τις τρελλές με τις ζαρτιέρες να παίζουν το Τhor και το Blood of my enemies ‘‘live’’.
Αυτό που δε γουστάρουμε(και δε πολυκαταλαβαίνουμε) είναι τι ζόρια τραβάς με τους Μanowar εν έτει 2006.
Ψάχτο.(©Γεωργίου)

Μέχρι να το βρει ο ψηλός,ας τον βοηθήσουμε και μεις να ξετυλίξει το κουβάρι ψηφίζοντας σ’αυτό το mini on_the_spot δημοψήφισμα:

ΤΙ ΖΟΡΙΑ ΝΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ MANOWAR ΤΟ 2006

Α)Από πέρσι το φθινόπωρο κανονίζαμε με τον Γιώργο αυτό το 3ήμερο,τώρα θυμηθήκανε να 'ρθούνε και τούτοι;

B)Έλα Γιώργο!Η Trancezit έχει ένθετο το χθεσινό fame story live,μη το ξεχάσεις pliease!!!

C)Είχε πάει στο Ειρήνης κ Φιλίας το 90κάτι(Αυτό δε το ψηφίζουμε,υπάρχει για να τονίζει τον αντικειμενικό χαρακτήρα της δημοσκόπισης)

Με λυπη διαβαζω τα ειρωνικα σας σχολια για την αναβολη της συναβλιας των Manowar. Ειναι κριμα η μονη μπαντα που υπερασπιζεται το αγνο, καθαρο επικο μεταλ να εχει τετοια αντιμετωπιση. Τα παιδια ειναι σταθερα στις αξιες τους και δεν σηκωνουν μυγα στα σπαθια τους, γιατι λοιπον να τους πυροβολουμε? Ολοι εμεις εδω, το κοινο που τους αγαπαει λυπουμαστε που δεν θα δουμε το ιστορικο αυτο γκρουπ στην χωρα μας για να μας συνεπαρει με τα σκληρα του riff και τον αγνο μεταλ ηχο.
Και οσο αφορα κατι κυριους που κανανε ειδικη παραγελια σωβρακακια απο το εξωτερικο, παλι καλα που σας ηρθανε και σας εμεινε κατι απο το σπουδαιο αυτο συγκροτημα, αφου οπως φαινεται, οταν παιζεται η μουσικη εχετε τα αυτια σας κλειστα. Η μουσικη (τι λεω η ΜΟΥΣΙΚΑΡΑ) που παιζουν οι MANOWAR εμπνεεται απο ιστοριες ηρωων, σε κοσμους οπου οι δυνατοι κρατουν στα χερια τους την μοιρα ολων, και οι αδυνατοι και σκουλικιασμενοι κρυβονται στις φωλιες τους τρεμωντας απο φοβο για τισ ασυμαντες υπαρξεις τους. Φανταστειτε και σημερα να μπορουσαν οι δυνατοι να παρουν την τυχη στα χερα τους, αντι να ειχαμε σαπιους να οδηγουν. Οι MANOWAR δεν πρεσβεβουν μονο το πραγματικο μεταλ, αλλα και ενα ονειρο για ενα καθαρο, αγνο κοσμο.

                 Death to false metal, DEATH DEATH

RAINBOW (Velis) εσύ είσαι; :lol: :lol: :lol:

Φαντάζομαι…

Όσοι είναι τίγκα στις ορμόνες και άνω των 1.80m θα φτιάχνουν τη βουλή, με πρόεδρο τον Τσιρίλο και πρωθυπουργό τον Σόμμερ (δε θα τους κόβει και πολύ!!!)

Εγώ, που είμαι ένα κακογυμνασμένο-μπασμένο ανθρωπάκι, θα είμαι ντυμένος με γούνινα παλτά που θα σκουπίζουν το πάτωμα, θα μένω σε ένα μαύρο πύργο στη Θεσσαλονίκη (πριν βγει ο Καρατζαφέρης, λεγόταν Λευκός :smiley: ) και θα κάνω σχέδια για να κατακτήσω το κόσμο. Το μυστικό μου όπλο θα είναι η πυρίτιδα και οπλικά συστήματα εξελιγμένης τεχνολογίας (πως να το κάνουμε, και σε αυτό το κόσμο, παραμένω ένας πανέξυπνος μηχανολόγος :smiley: ). Η επιτυχία μου θα θεωρείται δεδομένη, μιας και οι κυβερνώντες θα έχουν φάει το χρόνο τους στα γυμναστήρια και στις σπηλιές να ψάχνουν δράκους, και δε θα έχουν μάθει ότι τα σπαθιά είναι ντεμοντέ!!!

Τελικά, θα πεθάνω από πανούκλα (δεν είμαι γιατρός :cry: ) και μόνος, γιατί τη γυναίκα των ονείρων μου τη σκότωσε ένας death-μεταλλάς που έφτασε πριν από μένα στη σπηλιά :cry: :cry:

Πλάκα είχε, ακούω αντιπροτάσεις…

RAINBOW (Velis) εσύ είσαι; :lol: :lol: :lol:[/quote]
Χρηστάρα πέθανα…Μάλλον είναι η ξαδέλφη μου…χα…χα
Επιπροσθέτως…όταν ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ ΘΕΟΙ,κάποιοι ΑΠΙΣΤΟΙ ,θα μαζεύουν τα κουφ’αρια τους από τα ΠΕΔΙΑ των μαχών,του ΑΛΗΘΙΝΟΥ ΜΕΤΑΛ…
Καταπληκτικό karvou…Οι αρουραίοι στα λαγούμια τους…

Με το αρουραίοι εννοείς Pinky & the Brain;

:stuck_out_tongue: :smiley: :stuck_out_tongue: :smiley:

Δε τους ξέρω φίλε karvou…ΔΙαβάζω και ακούω μόνο ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΕΙΚΟΝΟΓΡΑΦΗΜΕΝΑ 8O :lol:

ΟΜΠΡΑΞ ΡΕΕΕΕΕΕΕ

σωστοοοοοοοοοοοοός… 8)

εγώ πάλι είμαι παιδί των 90ς 8)

Captain Mark και Θλιμμενος Μπουφος…Κορυφη ετσι Τελη?

25 i nov i dec. mallon nov to kobw. kapoios mou sfyrikse to neo - alla den thymamai mhna !
opote mhn xoloskate oi theoi - tha erthoun - kai elpizw xwris tin kathe ellhnofwnh ahdia !

Παίδες χαλαρώστε…πραγματι ήταν μια μαύρη στιγμή για εμάς τους οπαδούς των Manowar :cry: αλλά εμείς ζούμε για να τους ακούμε και να τους υμνούμε κι έτσι ζούμε για να έχουμε υπομονή μέχρι τις 25 Νοέμβρη…οι τύποι δεν πρόκειται ποτέ να μας απογοητεύσουν…

[/quote]

Μη χολοσκάτε αδέρφια true metallers…θα έρθουν οι Θεοί το Νοέμβριο και όλα αυτά τα λαμόγια θα τρέχουν να κρυφτούν στις ποντικοφωλιές τους, λουφάζοντας και κλείνοντας τ’αυτιά τους, γιατί δεν θ’αντέχουν την ένταση και τη δυναμική τους!!
“Other bands play, Manowar kill” !!! :twisted:

[/quote]

Μη χολοσκάτε αδέρφια true metallers…θα έρθουν οι Θεοί το Νοέμβριο και όλα αυτά τα λαμόγια θα τρέχουν να κρυφτούν στις ποντικοφωλιές τους, λουφάζοντας και κλείνοντας τ’αυτιά τους, γιατί δεν θ’αντέχουν την ένταση και τη δυναμική τους!!
“Other bands play, Manowar kill” !!! :twisted:[/quote]

Kαι οχι μονο αυτο δεν θα ερθουν μονοι τους αλλα θα κανουν τελετη και εκληση στον Odin και θα παιξουν μαζι με τους 300 τους Λεωνιδα οι οποιοι θα ειναι και securitαδες και θα σφαζουν στο λεπτο τους αχρηστους poserαδες, την στιγμη που θα παιζουν το εκπληκτικο songi Κιll With Power , Die Die Die !!! .

Aλλα πιστευω οτι το κλου της βραδιας θα ειναι το κομματι Other Bands Play , Nanowar Gay , και θα γινει τους πουτανας .

Ετσι ρε ΑΝΤΡΙΚΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ !!!