March Metal Day: Manowar, Rhapsody, Holyhell, Tiamat, Epica κα - 4 Απριλίου, Ελληνικό

Μα δεν είπε κανείς ότι φταίει το Νέο Ρεύμα που αναβλήθηκε το φεστιβάλ. Κάθε άλλο. Γιατί όμως χρειάστηκε 1 εβδομάδα για να βγεί η ανακοίνωση? Αυτό είναι που δεν μπορώ να καταλάβω. Όταν μία συναυλία (ή η εμφάνιση ενός σχήματος, αν μιλάμε για φεστιβάλ) για την οποία η προπώληση έχει ξεκινήσει ακυρώνεται για οποιονδήποτε λόγο, η διοργανώτρια εταιρία υποχρεούται να ενημερώσει τον κόσμο άμεσα. Αυτή είναι η δουλειά της. 'Η όχι? :roll:

Eimaste stin Ellada ara h apanthsh einai oxi

Δεν έβγαλες νόημα απ’τα Ελληνικά του Manimal και το προτίμησες στα Αγγλικά!? 8O

Εμένα θα με βόλευε μία version στο Τούρκικα αν παίζει…!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Το παιδί βρε απευθύνεται στους ξένους επισκέπτες που ως γνωστόν είναι άπειροι σε τούτο 'δω το site 8)

filoi, den htan ksekatharo an telika tha ginotan i anabolh. mporei na perimenan mhpws - oi giatroi ton mpantarane - kai prepei na perimeneis to group na sou to pei epishma… den mporeis sto etsi na peis - oops - akyrwnetai.

Κι εγώ γιαβρίμ μπουγιουρούμ, ξένος ίμι, γι’αυτό τέλω μία version στη γκλώσσα μου ντζάνεμ, να τη ντιαβάσουμε με τη Ναζλί να ντούμε αν τα τη φέρω με την πέτσινη μπούργκα να ντει τσι σκληροί “Άντρα του Πολέμου”!!! 8O 8O 8O 8O 8O :roll:

Egw pistyw oti to thema xeiristhike oso kalytera ginotan. Akoma kai alla onomata na ekleinan tha itan adiko gia aytous pou agorasan eishthria gia ta sygekrimena sygrothmata.

Μα… το συγκρότημα το είχε ανακοινώσει από τις 2 Φεβρουαρίου ότι αναβάλλεται η περιοδεία! (http://www.manowar.com/news_body.php?idnews=190)
:wink:

too bad giati tha htan erketa shmantiko matal gathering…epishs krima giati tha vlepame shmantikes ellhnikes bandes na symmetexoun.pantws kalytera apo to na ginei kammia…extraordinary ellhnikh diorganwtikh '‘mageia’'me kammia koufh antikatastash.

Μα… το συγκρότημα το είχε ανακοινώσει από τις 2 Φεβρουαρίου ότι αναβάλλεται η περιοδεία! (http://www.manowar.com/news_body.php?idnews=190)
:wink:[/quote] E,entyaxei re paidia twra,tha vgaloume apo tin myga xygi??? Mia evdomada argisan kai ayto giati endexomenws prospathisan na vroun enalaktikh lysh! Outws h allws an nomizetai oti akoma kai ayta ta diadikastika ginontai se mia mera tote na pate na sas koitaxei kanenas giatros…

μαλακιες ειναι ολα,στημενο ητανε το σπασιμο του χεριου,απλα τα η πωλησεις δν ηταν οι αναμενωμενες

Μα… το συγκρότημα το είχε ανακοινώσει από τις 2 Φεβρουαρίου ότι αναβάλλεται η περιοδεία! (http://www.manowar.com/news_body.php?idnews=190)
:wink:[/quote] E,entyaxei re paidia twra,tha vgaloume apo tin myga xygi??? Mia evdomada argisan kai ayto giati endexomenws prospathisan na vroun enalaktikh lysh! Outws h allws an nomizetai oti akoma kai ayta ta diadikastika ginontai se mia mera tote na pate na sas koitaxei kanenas giatros…[/quote]

Καλά, φίλε μου, σοβαρολογείς? Ποια διαδικαστικά? Αν έψαχναν να βρούν ‘εναλλακτική λύση’ θα μπορούσαν να το πούν ξεκάθαρα, ότι δηλαδή, κοιτάξτε να δείτε, αυτά και αυτά τα γκρούπ έχουν ακυρώσει και ψάχνουμε να βρούμε αντικαταστάτες. Αυτό θα ήταν έντιμο και ειλικρινές. Και δεν χρειάζεται καμία φοβερή διαδικασία για να γίνει αυτό. Σε άλλες περιπτώσεις η αναβολή ή ακύρωση της συναυλίας έχει γίνει γνωστή την ίδια μέρα κιόλας. Και η μία εβδομάδα καθυστέρησης σου φαίνεται λογική? Μάλλον κάποιος άλλος χρειάζεται να δεί γιατρό…

Εγώ προτείνω όταν αγοράζουμε το εισιτήριο, να αφήνουμε και το νούμερο του κινητού μας, οπότε σε περίπτωση ακύρωσης να μας παίρνουν τηλέφωνο. Να μη χάνεται χρόνος για ανακοινώσεις.
Ή μάλλον καλύτερα να δίνει η διοργανώτρια εταιρεία τα τηλέφωνά μας στο γκρούπ που θα έρθει, οπότε σε περίπτωση που γίνει ακύρωση να μας παίρνουν τηλ. τα μέλη τους να μας ενημερώνουν.

Μου φαίνεται ότι κάποιο δεν ξέρουν τι τους γίνεται…

Δηλαδή 5 άτομα που είχαμε κλείσει 6 μήνες πρίν να πάμε Μόναχο για να δούμε Rush και αναβλήθηκε η συναυλία μόλις 10 μέρες πρίν, τι έπρεπε να κάνουμε? Να πάμε να βάλουμε φωτιά στη Γερμανική πρεσβεία?

Αν θέλετε πάντως ενημέρωση real time, μην αγοράζεται εισιτήρα για συναυλίες. Παραγγείλτε on-line πίτσα από Dominos. Έχει και έκπτωση.

Μου φαίνεται ότι μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαινόμαστε. Ξαναδιάβασε προσεκτικά τι γράφω και μετά τα ξαναλέμε.
Και συναυλίες έχουν ακυρωθεί ακόμα και και την ίδια μέρα. Δεν είναι εκεί το θέμα. Και εγώ είχα κανονίσει να πάω εξωτερικό πέρσι για μία συναυλία η οποία τελικά ακυρώθηκε μερικές μέρες πρίν. So what?? Εδώ μιλάμε ότι ενώ οι ακυρώσεις είχαν ανακοινωθεί από τα ίδια τα γκρούπ, η ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ συνεχιζόταν επί μία εβδομάδα. Αν αυτό σου φαίνεται λογικό, πάω πάσο. Δεν έχω τίποτε άλλο να πώ.

Η ειρωνία δυστυχώς περισσεύει σε μερικούς μερικούς… :x

Α, και καλή όρεξη… Τουλάχιστον έχουμε τα ίδια γούστα στην πίτσα. 8)

Μου φαίνεται ότι μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαινόμαστε. Ξαναδιάβασε προσεκτικά τι γράφω και μετά τα ξαναλέμε.
Και συναυλίες έχουν ακυρωθεί ακόμα και και την ίδια μέρα. Δεν είναι εκεί το θέμα. Και εγώ είχα κανονίσει να πάω εξωτερικό πέρσι για μία συναυλία η οποία τελικά ακυρώθηκε μερικές μέρες πρίν. So what?? Εδώ μιλάμε ότι ενώ οι ακυρώσεις είχαν ανακοινωθεί από τα ίδια τα γκρούπ, η ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ συνεχιζόταν επί μία εβδομάδα. Αν αυτό σου φαίνεται λογικό, πάω πάσο. Δεν έχω τίποτε άλλο να πώ.

Η ειρωνία δυστυχώς περισσεύει σε μερικούς μερικούς… :x

Α, και καλή όρεξη… Τουλάχιστον έχουμε τα ίδια γούστα στην πίτσα. 8)[/quote]

An prospathousan na broun allous headliners, kai fysika ypotheto oti epsaxnan megalo onoma, einai logiko na ta afisan giati apla tha anakoinwnan oti isxyoun ta idia eisitiria gia to Metal March Day…

Alla opos fainetai den pigan ta pragmata opos ithelan…

Οκ, καμία αντίρρηση. Το πρόβλημα είναι όμως ότι ο περισσότερος κόσμος αγόραζε εισιτήριο νομίζοντας ότι θα δεί τους Manowar, ενώ την ίδια ώρα οι διοργανωτές γνώριζαν πολύ καλά ότι αυτό δεν πρόκειτο να συμβεί.

Τα ίδια δεν είχαν γίνει και με τους Running Wild στο Rockwave πρόπερσι?

Έτσι ακριβώς έγινε, και μάλιστα οι ενέργειες να βρεθούν αντικαταστάτες είχαν ξεκινήσει πρίν το ανακοινώσουν επίσημα στο site οι Manowar, με το που έγινε το ατύχημα. Οι προτάσεις ήταν πολλές (σχεδόν 10) σε γκρουπ που θα μπορούσαν να αντικαταστήσουν τους headliners. Κάποια απάντησαν αρνητικά, κάποια ζήτησαν χρόνο για να απαντήσουν, κάποια δεν απάντησαν καθόλου. Βάλε ότι όλες οι συνεννοήσεις γίνονται μέσο του management του κάθε γκρουπ, άρα η καθυστέρηση ήταν δικαιολογημένη…

Εγώ πιστεύω πως η εταιρεία χειρίστηκε το θέμα μια χαρά. Για φαντάσου τελικά να έβρισκαν άλλους headliners, τι θα έπρεπε να κάνουν; Να διακόψουν την έκδοση εισιτηρίων για 2-3 βδομάδες μέχρι να ολοκληρωθεί το line-up (για να μην την πατήσουν οι μη Manowarικοί) και μετά να το ξαναξεκινήσουν; Περισσότερη αναστάτωση δε θα δημιουργούσε;

Οκ, καμία αντίρρηση. Το πρόβλημα είναι όμως ότι ο περισσότερος κόσμος αγόραζε εισιτήριο νομίζοντας ότι θα δεί τους Manowar, ενώ την ίδια ώρα οι διοργανωτές γνώριζαν πολύ καλά ότι αυτό δεν πρόκειτο να συμβεί.

Τα ίδια δεν είχαν γίνει και με τους Running Wild στο Rockwave πρόπερσι?[/quote]

Koita, se megales paragoges opos auti twn Manowar i to Rockwave, einai logiko orismenes fores ta pragmata na pigainoun strava.

Oso esy theleis na deis to agapimeno sou sygrotima, allo toso o promoter den thelei na apogoiteusei to koino kai kata synepeia na xasei kai ta xrimata tou.

Kanenas den skeftetai me “sataniko” skopo na faei mono ta lefta tou kosmou, isos mono ekeino to summer festival pou gamise kosmo kai kosmaki :lol: , poso parapano mia terastia etaireia opos i NEO REVMA, pou exei ypograpsei tis megalyteres synavlies pou exoun ginei stin Ellada.

Tora an gia 10 meres den mporeis na tous syxoriseis, to mono pou mporeis na kaneis einai na min ksanapareis eisitirio gia synavlia tous, an kai me ta onomata pou tha feroun to vlepo texnikws adynaton… :wink:

Eksallou se tetoia periptosi pistevo pos pali tha edine tin dynatotita se osous den theloun na parakolouthisoun to festival na epistrepsoun ta eisitiria.

Alla nomizo oti prepei na egine krousi se tetoia onomata pou ligoi tha ekanan kati tetoio…