March Metal Day: Manowar, Rhapsody, Holyhell, Tiamat, Epica κα - 4 Απριλίου, Ελληνικό

Φυσικά και δεν χρειαζόταν να διακόψουν την προπώληση. Το μόνο που έπρεπε να κάνουν ήταν να ενημερώσουν τον κόσμο ότι θα υπάρξουν αλλαγές στο line-up. Τι πιό απλό?

Οκ, καμία αντίρρηση. Το πρόβλημα είναι όμως ότι ο περισσότερος κόσμος αγόραζε εισιτήριο νομίζοντας ότι θα δεί τους Manowar, ενώ την ίδια ώρα οι διοργανωτές γνώριζαν πολύ καλά ότι αυτό δεν πρόκειτο να συμβεί.

Τα ίδια δεν είχαν γίνει και με τους Running Wild στο Rockwave πρόπερσι?[/quote]

Koita, se megales paragoges opos auti twn Manowar i to Rockwave, einai logiko orismenes fores ta pragmata na pigainoun strava.

Oso esy theleis na deis to agapimeno sou sygrotima, allo toso o promoter den thelei na apogoiteusei to koino kai kata synepeia na xasei kai ta xrimata tou.

Kanenas den skeftetai me “sataniko” skopo na faei mono ta lefta tou kosmou, isos mono ekeino to summer festival pou gamise kosmo kai kosmaki :lol: , poso parapano mia terastia etaireia opos i NEO REVMA, pou exei ypograpsei tis megalyteres synavlies pou exoun ginei stin Ellada.

Tora an gia 10 meres den mporeis na tous syxoriseis, to mono pou mporeis na kaneis einai na min ksanapareis eisitirio gia synavlia tous, an kai me ta onomata pou tha feroun to vlepo texnikws adynaton… :wink:[/quote]

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω όσον αφορά τα λεγόμενα σου σχετικά με τις αγνές προθέσεις των διοργανωτών. Πίστεψε με, έχει τύχει να έχω δουλέψει για κάποιον διοργανωτή και έχουν δεί πολλά τα μάτια μου. Δεν λέω ότι όλοι είναι έτσι, αν είναι δυνατόν, αλλά σκηνικά παρόμοια με αυτό έχω δεί να συμβαίνουν πάρα πολλές φορές. Δεν προσπαθώ να επιτεθώ στο Νέο Ρεύμα ούτε και έχω κάτι εναντίον τις συγκεκριμένης εταιρίας. Έχω δεί πάρα πολλά live τους και είμαι σίγουρος ότι θα πάω και σε πάρα πολλά ακόμη (και τους Toto αυτοί δεν τους κάνουν?). Όμως ώς πελάτης ο οποίος πληρώνει έχω κάθε δικαίωμα να κάνω κριτική και να απαιτώ μία σωστή και τίμια συμπεριφορά από τον εκάστοτε διοργανωτή. Και κατά την γνώμη μου, ο τρόπος που χειρίστηκαν το συγκεκριμένο θέμα ήταν απαράδεκτος. Κάτι αντίστοιχο φαίνεται ότι πάει να γίνει και με τους Stones, αν και αυτό είναι μία τελείως διαφορετική υπόθεση.

Σκέψου και το άλλο. Όλοι σχεδόν οι διοργανωτές παραπονιούνται ότι ο κόσμος εδώ δεν πηγαίνει να πάρει νωρίς εισιτήρια με αποτέλεσμα μερικές φορές να είναι τόσο χαμηλή η προπώληση που αναγκάζονται να ακυρώσουν την συναυλία. Πώς περιμένουν όμως να τρέξει ο κόσμος να πάρει εισιτήριο όταν βλέπει να του φέρονται με αυτό τον τρόπο? Για να μπορέσουν να κερδίσουν την εμπιστοσύνη του κοινού, οι διοργανωτές (και μιλάω για όλους ανεξαιρέτως) θα πρέπει να αλλάξουν εντελώς νοοτροπία. Και μέχρι να γίνει αυτό…

Με τους Running Wild τότε, κάποιοι από εμάς το ξέραμε σχεδόν 2 εβδομάδες πιο πρίν ότι δεν θα παίξουν (μην ρωτάς πώς…). Οι περισσότεροι όμως το μάθανε τελευταία στιγμή. Πολλοί είχαν έρθει εκείνη τη μέρα στη Μαλακάσα χωρίς καν να ξέρουν ότι οι RW έχουν ακυρώσει και πολλά παιδιά είχαν ταξιδέψει και από επαρχεία. Αυτό δεν είναι τραγικό?

Καλά, όσο για εκείνο το… εμμ… φεστιβάλ στον Άλιμο… ειλικρινά δεν ξέρω αν πρέπει να γελάω ή να κλαίω όταν το σκέφτομαι. Μαύρο χάλι!! :cry:

Theoro oti tous adikeis elafros. Den ksero gia poion promoter exeis doulepsei kai ti exoun dei ta matia sou, alla exo kai ego kapoia empeiria kai einai arketa kali.

Den nomizo oti itan toso tragiko auto pou ekanan.

25/11/2006 dudes. Sto Ktirio Xafaskias,Elliniko. Peftei kai Savvato…

κανα νεοτερο για το νεο δισκο? :?:

παιδια μολις ειδα στο site των manowar οτι η περιοδεια αναυληθηκε παλι…ΕΛΕΟΣ

Δεν ακυρωθηκε ομως.Ηδη ανακοινωσαν καινουριες ημερομηνιες για Γερμανια(το Μαρτιο).Ετσι οπως παμε παντως δεν τη βλεπω καλα αυτη τη συναυλια…
:?

Δλδ θα γίνει (αν γίνει) ένα χρόνο από τον αρχικό προγραμματισμό…
Και όλα αυτά…επειδή ετοιμάζουν το νέο “έπος” και θέλουν κάτι “ιδιαίτερο” για τους οπαδούς. Καλά, μας τα 'παν κι άλλοι…

Με π…α πιο μεγαλη…?
Μην το πεις ποτε αυτο στον DeMaio!
:lol: :lol: :lol:

den mporousa na paro megaliteri apogoiteusi apo aftin se aftin tin fasi!!! :frowning:
to gegonos tis xronias anablithike gia alli mia fora!! eixa etoimasi parees gia na katebo athina akouga kathe mera 3 ores manowar etsi gia na eimai entelos sto klima kai pali anblithike!! na pane na gam…ne eimai fanatikos ton manowar alla meta apo aftin
tin 3enera mou fenete oti den tha paro na akouso kan to kainourgio tous cd (otan bgei ama bgei)…

Sorry ρε φιλε, ακομα μ’ αυτους τους τελειωμενος ασχολησε? Δεν ειδες το λογο που ειπαν για την ακυρωση.

Αληθεια, τι επικαλεστηκαν αυτη τη φορα?

Την κυκλοφορια του δισκου… Παιδες, υπομονη. Το καλο πραγμα αργει να γινει. Σε λιγο καιρο ερχεται ο αρχηγος ο ross οπου θα ακουσουμε manowar. Βεβαια δεν θα παιξει το warriors of the world αλλα τι να κανουμε?

Να ανάψω κ λίγα φυτίλια… Σύντομα θα ξέρετε πολλά για τον νέο δίσκο manowar… πολύ σύντομα…

Υπομονη… Εξι μηνες μενουν αδερφια… Brothers everywhere raise your hands into the air…

6 μήνες ή 6 χρόνια…;;;
Από αναβολή σε αναβολή…

6 μήνες ή 6 χρόνια…;;;
Από αναβολή σε αναβολή…[/quote]

Το καλο πραγμα αργει να γινει…

Παιδες συμφωνα με το site των manowar οι θεοι του epic metal ερχονται στις 4 απριλιου στο ΣΕΦ. Ελπιζω μην αναβληθει παλι…

tha anablithei pali kai tha ftiaksete pali topic sxetika me tin nea sunaulia pou tha ginei telika stis 5 augoustou kai telika tha anablithei ksana kai meta tha mathoume pos oi manowar dialithikan kai telos

:?

tespa.makari odos afth th fora na erthoune

2 aprilh ? i kati tetoio - exei hmeromhnia to myspace tou neou revmatos !