March Metal Day: Manowar, Rhapsody, Holyhell, Tiamat, Epica κα - 4 Απριλίου, Ελληνικό

Έτσι ακριβώς!
Αν υπήρχε μουσική δικαιοσύνη 8O 8O οι Innerwish θα έπρεπε να παίζουν πρίν τους Manowar, δηλαδή τέταρτοι! :twisted:

Υπάρχουν πάρα πολλοί (βάλε κι εμένα) που δε θα έδιναν 60 ευρώ για διασκέδαση μιάμιση ώρας (άντε δύο) ούτε για τους Manowar ούτε για κανέναν άλλον. Συμφωνώ όμως ότι αυτό το πακέτο με αυτήν την τιμή φαίνεται πολύ καλή ευκαιρία. Κι αν με στεναχωρεί κάτι… είναι που θα παίξουν πρώτοι οι Innerwish στη μεγάλη σκηνή, ενώ θα τους άξιζε να είναι τουλάχιστον … δεύτεροι! =D>[/quote]

skepsou omws…a erxontousan mono oi manowar posa tha edines?kao posi wra tha epaizan?

προσωπικα αν ερχονταν μονοι τους εγω δε θα πηγαινα. οι ιδιοι λενε οτι δε νοιαζεται κανεις για τους οπαδους πιο πολυ απο αυτους. παρολα αυτα σε δηλωσεις του ο adams για το rockwave του 99 λεει ότι δεν εχει μετανιωσει καθολου για εκεινη την κοροιδια…

αν ειναι να παω και να βλεπω καραγκιοζηλικια στη σκηνη…με τιποτα. μα με τιποτα λεμε…

Χαίρομαι που το λες, εγώ δεν τόλμησα :-# … Άσε που δεν μπορώ να φανταστώ καλύτερη μετάβαση στους Manowar από μια επική εκτέλεση του Gates of Fire, ενώ οι Rhapsody με τι αντίστοιχο θα μπορούσαν να κλείσουν;

Τώρα το μόνο που με νοιάζει είναι να αρχίζουν οι Innerwish κάποια λογική ώρα, γιατί δυστυχώς έχουμε και δουλειές, και οι μόνοι κωλόφαρδοι που θα μπορούν να τριγυρνάνε εκεί από τις 12 είναι οι καθηγητές και οι μαθητές τους (Μεγάλη Τετάρτη, αν δεν κάνω λάθος!)

Χαίρομαι που το λες, εγώ δεν τόλμησα :-# … Άσε που δεν μπορώ να φανταστώ καλύτερη μετάβαση στους Manowar από μια επική εκτέλεση του Gates of Fire, ενώ οι Rhapsody με τι αντίστοιχο θα μπορούσαν να κλείσουν;[/quote]

Για τους Rhapsody ας μην μιλήσω, γιατί θα γίνω κακός… :twisted:

Κατά τις 18:00 θα αρχίσουν, οπότε και εγώ δύσκολα θα προλάβω ολόκληρη την εμφάνισή τους. :cry:
Χάθηκε ρε ένα Σάββατο ή μια Κυριακή να κάνετε το festival; :evil: :evil:
Μόνο μαθητές και φοιτητές ακούνε metal; :x

Nα αφησετε τους Rhapsody ησυχους!
When Demons Awake,Dawn Of Victory,Holy Thunderforce και τα μυαλα στα καγκελα! :twisted:

Κρίμα, είχα την εντύπωση ότι ακούς ωραία πράγματα! :lol: :lol: :lol:

Πλάκα κάνω! :wink: Αφού σου αρέσουν, κανένα πρόβλημα! :slight_smile:

Μεγaλη Τετaρτη???
Χa, δηλaδη δεν εχω σχολη…
Γιουπι, θa κaτaσκηνωσω εκει περa…

Etsiiii…epitelous fest pneuma edw mesa,olou gkrinies!oxouuuu :stuck_out_tongue:

Χμμμ…Δεν ξερω αλλα ακομα και οταν ακουγα Power αυτη η μπαντα μου προκαλουσε πολυ γελιο.Ειχα παρει εναν ψηφιακο πολυμορφικο τους δισκο ( :lol: ) και ειχε μαζι ενα cd απο το οποιο τα μισα κομματια ξεκιναγαν ακριβως με τον ιδιο τροπο.Αν εχω να ξεχωρισω κατι ειναι το Where dragons fly και τιποτα παραπανω

Κρίμα, είχα την εντύπωση ότι ακούς ωραία πράγματα! :lol: :lol: :lol:

[/quote]

:lol: :lol:
Νταξει,οντως ειναι αστειοι σε μερικα θεματα(οι φωτογραφησεις τους ειναι τραγικες,ειχα δει μια που ειναι ολοι με σπαθια και ντυμενοι σαν ιπποτες και ειναι μπροστα σε εναν θρονο που γραφει Warriors Of Metal :lol: :lol: ),αλλα ειναι το πρωτο power metal συγκροτημα που ακουσα πριν αρκετα χρονια και μου αρεσαν τοτε.Εχω να ασχοληθω μαζι τους ομως αρκετο καιρο,τα τελευταια 2 τους ουτε τα ακουσα.

Αλλα αν εξαιρεσεις τους στιχους και την ποζερια,εχουν καλη μουσικη.
Και οντως δεν εχουν και πολυ εμπνευση,αρκετα κομματια μοιαζουν.
Ομως εχουν και τρομερη φαντασια τα παλικαρια,ολα τα αλμπουμ τους ειναι βασισμενα σε δικες τους ιστοριες για τον Northern Warrior και το Εmerald Sword και τον κακο τον Krom νομιζω…!(νταξει εχετε δικιο τελικα ειναι λιγο τραγικοι…
:lol: :lol: )

Κρίμα, είχα την εντύπωση ότι ακούς ωραία πράγματα! :lol: :lol: :lol:

[/quote]

:lol: :lol:
Νταξει,οντως ειναι αστειοι σε μερικα θεματα(οι φωτογραφησεις τους ειναι τραγικες,ειχα δει μια που ειναι ολοι με σπαθια και ντυμενοι σαν ιπποτες και ειναι μπροστα σε εναν θρονο που γραφει Warriors Of Metal :lol: :lol: ),αλλα ειναι το πρωτο power metal συγκροτημα που ακουσα πριν αρκετα χρονια και μου αρεσαν τοτε.Εχω να ασχοληθω μαζι τους ομως αρκετο καιρο,τα τελευταια 2 τους ουτε τα ακουσα.

Αλλα αν εξαιρεσεις τους στιχους και την ποζερια,εχουν καλη μουσικη.
Και οντως δεν εχουν και πολυ εμπνευση,αρκετα κομματια μοιαζουν.
Ομως εχουν και τρομερη φαντασια τα παλικαρια,ολα τα αλμπουμ τους ειναι βασισμενα σε δικες τους ιστοριες για τον Northern Warrior και το Εmerald Sword και τον κακο τον Krom νομιζω…!(νταξει εχετε δικιο τελικα ειναι λιγο τραγικοι…
:lol: :lol: )[/quote]

kalo einai kai auto,extra fun!

evale simon o hakos…einai wraia,deeeen mporw na pwwww!!

βασικα απο rhapsody μόνο το πρωτο όταν το χα ακουσει μου άρεσε λίγο, και λιγο απο το δευτερο. θυμαμαι που ημουν με μια φίλη μου και μου έλεγε οτι της αρέσουν και κουβεντιάζαμε τους λόγους. μετα από λίγο κάνει “τελικα οι rhapsody ειναι πολυ ηλιθιο συγκροτημα” :lol: :lol:

να με συγχωρειτε αλλα δε μπορω να τους πάρω στα σοβαρα με τίποτα. όσο περίεργο και αν σας ακούγεται, πιο σοβαρα παιρνω τους dragonforce, επειδη αυτοι τουλαχιστον οταν επαιξαν με angra το 90-95% του κοινου (τουλαχιστον οσοι εβλεπα) καραγουσταραν. οι τυποι αν παιζουν σε μικρο club (και οχι στη τεραστια σκηνη των maiden :wink: ) μπορουν να φανουν αρκετα εντυπωσιακοι, καθως τρέχουν σαν μηχανακια! οποιος τους ειδε τοτε ξερει.

οι rhapsody για μενα ειναι ισως το πιο ανουσιο γνωστο power μεταλ γκρουπ των τελευταιων ετων…αν πάω θα τους δω (δε θα τρωω σουβλακια :stuck_out_tongue: ). παντως δεν ειναι τοσο χαλια ωστε να τους αγνοήσεις. :slight_smile:

κι αν παιξουν και κανα απ το πρωτο…καλα θα ειναι…

Αυτό που φοβάμαι είναι ότι τόσες ώρες το φεστβάλ θα πεινάσουμε και θα δούμε τίποτα σουβλάκια και μπύρες σε “σούπερ φιλική τιμή” :evil: :evil: :evil:

Σε πάω !!!1 :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

  • 9000000000

η τελευταια κανονικη τιμη φαγητων σε φεστιβαλ ήταν στο rockwave του 2000… :evil:

Σε πάω !!!1 :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:[/quote]

se prolava file mou…apo egkures plirofories mou eipan oti tha uparxei fagito se kanonikes times,oxi rockwave fasi.mallon tha paizoun kai pitses!faiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

tha pate sto party manowar,texas?

Ποτε βγαινουν τα εισητηρια?
Πηγα σημερα και μου ειπαν οτι δεν εχουν φερει?
Φαση θα εχει να ακυρωθει παλι…

Τα εισιτήρια προπωλούνται από την Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου : Στα Metropolis, Ηλεκτρονικά και Τηλεφωνικά για αγορά μόνο με πιστωτική κάρτα, μέσω του www.i-ticket.gr και του 801 11 60000.
ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ 50 Ευρώ έως την 31η Μαρτίου - Πωλήσεις απο 1η Απριλίου και Πόρτα 55 Ευρώ
.

Όσοι σκοπεύετε να πάτε, προσοχή γιατί από 1 Απριλίου και μετά έχει 55 ευρώ.