Marilyn Manson :Great Beast 'H Καλος Επιχειρηματιας?

Εχω ενα διλημμα για τον MARILYN MANSON.Εχω δει πολλες συναυλιες του και σε ολες μιλαει για τον σατανα και για τα ναρκωτικα κτλ…Επισης ξερω πως χεζεται στο ταληρο απο τα cd και τις συναυλιες…Εγω πιστευω πως προσποιειται…Ποια ειναι η γνωμη σας???

Πες μου εναν που ΔΕΝ προσποιειται…Η μουσικη πλεον ειναι επιχειρηση και ολοι λενε οτι μαλακια τους κατεβει για να βγαλουν φραγκα

Οι SOAD κανουν αυτο που κανουν επειδη το γουσταρουν…φαινεται και απο τις συνεντευξεις τους οπως επισης και απο τα τραγουδια τους…Τωρα για να μην ξεφευγουμε απο το θεμα ο Μαριλυν Μανσον πιστευω πως ειναι απλος (ουτε καν καλος) επιχειρηματιας…Προσωπικη μου αποψη τα παραπανω…

Baσικa εχω aκουσει οτι εχει σπουδaσει κοινωνιολογιa-ψυχολογιa κaι κaνει διaλεξεις στa πaνεπηστημιa στην aμερικη.

Μια πολυ συγκροτημενη προσωπικοτητα που εχει επιρροη στην αμερικανικη κοινοτητα που εκφραστηκε με σπουδαιο λογο σε θεματα που ζεματανε και δεν τα ακουμπαγε κανεις στην Αμερικη γιατι καινε οποιους εκφραζονται.
Ειναι λογικο οταν δεν γνωριζεις τιποτα για αυτον να κοιτας μονο το περιτυλιγμα…

Toυ ειχε παρει συνεντευξη ο Μουρ για το Bowling For Columbine αν θυμαμαι καλα.
Δεν τον παω μια γενικα τον Manson,αλλα οταν ειδα οτι ηξερε να μιλαει και ελεγε και αλλα πραγματα περα απο μαλακιες ανεβηκε καπως στην υποληψη μου.
Αλλα ολα οσα λεει για σατανισμο και τετοια ειναι εμπορικες τακτικες.Αφου πουλαει το ακολουθει.

Toυ ειχε παρει συνεντευξη ο Μουρ για το Bowling For Columbine αν θυμαμαι καλα.
Δεν τον παω μια γενικα τον Manson,αλλα οταν ειδα οτι ηξερε να μιλαει και ελεγε και αλλα πραγματα περα απο μαλακιες ανεβηκε καπως στην υποληψη μου.

Καλα θυμασαι και αν ειχες δει και αλλες δηλωσεις του θα αλλαζες γνωμη
για το μυαλο του. Η μουσικη ειναι αλλο πραγμα και γουστο του καθενος…

Mεγάλος τραγουδιστής πάνω από όλα και με τρομερές απόψεις. Μακάρι να πιστεύαν όλοι οι Αμερικάνοι αυτά που πιστεύει αυτός. Μην τον κρίνεται απλά βλέποντας τα όσα κάνει. Αν ακούσετε τι τραγουδάρες έχει πει θα αλλάξετε γνώμη. Από εκεί και πέρα είναι πολύ ψυχρός επαγγελματίας στα show που κάνει. Όσοι βρίσκονταν στην συναυλία που έδωσε στην Ελλάδα θα κατάλαβε πως όλα αυτά τα εφέ είναι σίγουρα επαγγελματικά τρικ και όχι προσωπική του τρέλα.

μάλλον το δεύτερο. καλός επιχειρηματίας είναι αλλά και κάνει αυτό που θέλει φυσικά χώρις να λογοκρίνει κανεις τη μουσική και τα πιστεύω του. κάποιες συμπεριφορές σίγουρα είναι υπερβολικές για να προκαλέσει, ακριβώς όπως γίνετε και στον extreme metal χώρο. σίγουρα πάντως δεν είναι χριστιανός!

Ουτε το ενα ουτε το αλλο ρε παιδια. Ουτε σουπερ επαναστατης-αντικομφορμιστης μου φαινεται οτι βεβαια ξεπουλημενος. Τη μουσικη του παντως τη γουσταρω πολυ αν και οφειλει παρα πολλα στον Trent Rexnor και τους NIN.

http://www.pointlesswasteoftime.com/interviews/manson.html

Great retarded.

Όντως, κι εγώ το είχα δει πριν αρκετό καιρό. Δε θυμάμαι τι ακριβώς έλεγε, αλλά μιλούσε πολύ λογικά…
Πάντως τα κομμάτια του σαν κομμάτια, οκ, ακούγονται… :-k

Εμενα μονο το sweet dreams μου αρεσει, και παλι δεν ειναι δικο του…:smiley: Παντως, τον εκτιμω πολυ σαν ανθρωπο…:slight_smile:

Τρομερος performer ειναι ο ανθρωπος… Και εχει και 3 εξαιρετικους δισκους (Antichrist Superstar, Mechanical Animals, Holly Wood)…

[I]Ταινία τρόμου θα γυρίσει ο Marilyn Manson.8O :eek: :o =P~

Στα τέλη του φθινοπώρου ξεκινούν τα γυρίσματα της ταινίας τρόμου με τίτλο «Phantasmagoria: The Visions Of Lewis Carroll». Την ταινία θα σκηνοθετήσει ο ίδιος ο Marilyn Manson και θα έχει μάλιστα και τον πρωταγωνιστικό ρόλο.

Μαζί του φημολογείται ότι θα συμπρωταγωνιστεί ο διάσημος ηθοποιός και φίλος του, Johnny Depp. Ο Manson όμως δεν έχει αποκαλύψει ακόμα περαιτέρω λεπτομέρειες. Προς το παρόν, μένει να ολοκληρώσει την περιοδεία του για την προώθηση του άλμπουμ «Eat Me, Drink Me».[/I]

http://www.avopolis.gr/news/default.asp?ID=10277

Εγώ πάντα κρίνω με βάση την μουσική (χέστηκα που πιστεύει ο καθένας πχ) αλλά όταν ο άλλος σου πουλάει και κάτι πέρα από αυτό δε μπορεί να μην σου περάει απαρατήρητο, κακά τα ψέματα… Οπότε… ο Manson δεν μου αρέσει ούτε σαν μουσικός ούτε σαν την προσωπικότητα που μας πουλάει. Αυτή είναι η γνώμη μου. Από κει και πέρα παίζει να πιστεύει ότι λέει αλλά το εμπορικοποιεί και γι’αυτό “χάνει”.

Πως τον παντρευτηκε η γυναικα του ρε γμ… Με τετοια φατσα…:lol:

Ενας καριολης αυτοπιπερ ειναι:thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

ειχα διαβασει παλιοτερα, οτι μια χαρα normal ειναι, ειναι χριστιανος, εκανε προταση γαμου στην κοπελα του, η οποια δηλωσε οτι ο Manson ειναι πολυ ρομαντικος, αρα μαλλον ειναι πολυ καλος επιχειρηματιας…