Mark Lanegan

Τρομερή συνέντευξη ρε. Καλά κάνω και τον βλέπω όπου και όποτε μπορώ…

4 Likes

Πολύ καλά κάνεις!

Σε μια εβδομάδα κυκλοφορεί το βιβλίο και το περιμένω πως και πως.

8 Μαΐου βγαίνει και ο δίσκος που είναι συνδεμένος με το βιβλίο.

Ωραία πράγματα :grin:

1 Like

τα εχω προπαραγγειλει κ τα 2,ελπιζω να ερθουν γρηγορα

1 Like

πολύ ωραία όντως, και με -φαινομενικά τουλάχιστον- αξιοσημείωτη ειλικρίνεια. δεν νομίζω οτι λέγεται αρκετά, ο duff μεγάλη τυπάρα

2 Likes

Ναι, τρομερός ο Duff. Το σκηνικό που του είχε δώσει το σπίτι του να κάνει τον φύλακα/επιστάτη είναι νομίζω το μοναδικό που είχα ακούσει από όλα όσα έλεγε στη συνέντευξη!

Όντως φοβερά ειλικρινής και τελειώνοντας την συνέντευξη μου άφησε έναν κόμπο στο στομάχι.

Ποτέ δεν ήμουν από αυτούς που βρίζανε/κατηγορούσαν την Courtney για όλα τα δεινά της σκηνής, ούτε και όμως θέλω να την εκθειάσω. Αυτό όμως που έκανε προς τον Lanegan είναι αξιοσημείωτο.

Το αναπάντητο τηλεφώνημα του Kurt προς τον Lanegan μου θύμισε κάπως το σκηνικό του Άσιμου και του (Αν θυμάμαι καλά) Ζουγανελη.

Η ειλικρίνεια που λέγαμε συνοψίζεται σε αυτήν την φράση : the truth is, I hate to say it, but they were lucky to have me :grin: (για τους trees). Αστειεύομαι φυσικά αλλά δεν παύει να είναι και αλήθεια :wink:

Ελπίζω να άφησε και τίποτα έξω να διαβάσουμε και στο βιβλίο.

2 Likes

Θα ταΐσω για το βιβλίο από εδώ: https://heavenlyemporium.com/artist/98949-mark-lanegan

Αν υπάρχει και κάποιος άλλος ενδιαφερόμενος, ας επικοινωνήσει…

Υπάρχει και η Paperback έκδοση 10€ φθηνότερα αν ψάχνεται κάποιος.

Το μπουμπούνισα τώρα. Γενικώς προτιμώ τις hardcover, αν και στις περισσότερες περιπτώσεις τα φύλλα μέσα είναι ποιότητας λίγο καλύτερης από εφημερίδα και ξενερώνω.

Το νέο άλμπουμ «κυκλοφόρησε» πολύ νωρίτερα για όποιον ενδιαφέρεται.

1 Like

Το ακούσατε καθολου?λεω να περιμενω το βινυλιο να βαλω κ ουίσκακι

Παρομοίως… Δεν το κατέβασα καν, θα αναμένω.

Νωρίς λήκαρε.

1 Like

Εγώ και να ήθελα δεν μπορώ :crazy_face:

Θα περιμένω και θα το ακούσω παρέα με το βιβλίο.

1 Like

Έφτασε το βιβλίο σε εμένα σήμερα. Πολύ κακής ποιότητας η Paperback έκδοση, είχε δίκιο ο Παντελής.

Το περιεχόμενο μετράει όμως :crazy_face:

1 Like

Καλά, μόνο το εξώφυλλο θα αλλάζει και στη hardcover, δεν περιμένω τίποτα σοβαρό, σαν εφημερίδα θα είναι μέσα. Ετοιμάζω ήδη κραχτικό email :smile:.

2 Likes
2 Likes

Ωραία η κριτική στην κεντρική σελίδα από τον Παντελή και συμφωνώ σε πολύ μεγάλο βαθμό.

Αυτόν τον δίσκο θα τον έχω πάντα στον μυαλό μου σαν κάτι ιδιαίτερο και όχι σαν άλλη μια (Γαματη :crazy_face:) κυκλοφορία του. Για τους λόγους που γράφτηκε δηλαδή.

Ελπίζω το ballad of a dying rover να μπει στις σετ λιστς του και να μην ξανά βγει ποτέ από εκεί.

@pantelis79 μια απορία: έγραψες «δεν ξέρω εάν θα χωρούσε στον οδηγό που είχαμε κάνει για την εκτενέστατη δισκογραφία του» εννοείς δεν ξέρεις εάν θα έμπαινε στα Must have? Ή γενικότερα δεν έμπαινε για άλλους λόγους; (Γιατί πχ υπάρχουν και τα nerd alert :crazy_face:).

2 Likes

Η δισκογραφία του Lanegan είναι να έχεις όρεξη να αφεθείς, προσφέρεται για μεγάλο λιώσιμο. Το καινούργιο δεν το έχω για nerd alert ρε νομίζω :grinning:!

3 Likes

ΑΛΗΤΗΣ απο τους λιγους ρε. Κοροϊδευει καταμουτρα τα OCDs μας :joy:.

2 Likes

Είχε αυτό το στικερ πάνω από την θήκη του σιντι;;; :joy::joy::joy: Ή δεν κατάλαβα καλά;

Τώρα το τσίμπησες; Εγώ ακόμα δεν το πήρα και όλο και ανεβαίνει μέσα μου ο δίσκος. Θα το τιμήσω μάλλον.