Mars Volta - Noctourniquet

Στις 27 Μαρτίου η νέα κυκλοφορία από τους Mars Volta…Our heads will explode…

for fucks sake, ουτε ενα reply?? Το dyslexicon προβλεπεται να μας βιασει τα αυτια…

Έχουμε μιλησει ήδη στο θρεντ των Mars Volta γι’ αυτο δεν υπάρχει reply εδω

1o τραγουδι απ το δισκο

συμφωνα μ ενα σχολιο

This is 100% for sure the album version on the song. It premiered on an Australian radio station called Triple J very early this morning (like 2:30am EST). They clearly went with a messy, un-produced sound on purpose and you’d have to be deaf to think otherwise.

Ήδη το απέσυρε η Warner από το Youtube,άρα μιλάμε για επίσημο κομμάτι και ήδη βλέπω με ενθουσιασμό πως έκλεισε η παρένθεση της δημιουργίας “κανονικών” κομματιών,βλέπε Octahedron

Mars Volta είναι, δεν περιμένει κανείς στασιμότητα. Αλλά αν έχεις στο μυαλό σου ως “μη κανονικό” τραγούδι κάτι στο στυλ των μεγάλων κομματιών του “Frances” τότε δεν είσαι και πολύ μέσα…

Μάλλον δεν μιλάει για κανονικά τραγούδια,αναφερόμενος κάπου συγκεκριμένα,απλά για το γενικότερο feeling που βγάζουν…Και πόσο αλλαγμένος τρόπος ερμηνείας από τον Cedric…

εγω καταλαβα οτι λεει κανονικα τα τραγουδια οπως ο ομαρ εννοουσε ακουστικο το οκταεδρο τεσπα

το τραγουδι το χουν βαλει στο site τους παντως μπορειτε να τ ακουσετε απο δω
http://www.themarsvolta.com/the-malkin-jewel/

Tι κάνουν πάλι τα άτομα ρε…

Cream + ψυχεδέλεια επί 1000 + odd-time signatures…

Φανταστικό, απλά.

Η εισαγωγή είναι πραγματικά σα να παίζουν οι Cream τζαζ…

γιαμι γιαμι


και στο youtube ανεβασμενο απ’ τους ιδιους οποτε δεν θα σβηστει

πολυ zepελικο κομμάτι…
το ακουσα 2-3 φορές αν και δεν εχει την κλασική “παρανοια” τους μου άρεσε…

emena giati mou fernei ligo se pio peiramatiko punk???
i

Τελικά, υπάρχει κάτι πιο δύσκολο σχετικά με τους The Mars Volta από το να ακούς τη μουσική τους ή να προσπαθείς να καταλάβεις τα concept των δίσκων τους…8O

το ακουσες ολο? για δώσε κανενα hint :stuck_out_tongue:

Χμ, το μόνο που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι πως είναι grower… Τα υπόλοιπα στο (οχι δικό μου) review.

Αλλά, όσοι ενδιαφέρεστε γενικότερα για τη μπάντα, λίγες μέρες υπομονή…

As promised

Αποκλειστική παρουσίαση του νέου δίσκου των The Mars Volta και αποκλειστική συνέντευξη με τον Cedric.

[U]εδώ[/U] και [U]εδώ[/U] αντίστοιχα.

Δεχόμεθα και ερωτήσεις…:smiley:

Η κριτική δυστυχώς σου μάλλον με κάνει να πιστεύω ότι δεν θα μου πολυαρέσει το νοκτουρνικέτ, ίσως επειδή ποτέ δε μου αρέσαν οι radiohead και ήλπιζα να αφήσουν πίσω τα μπλιμπλικοειδή στοιχεία του octahedron (το οποίο δεν είναι ότι δεν μου άρεσε, αλλά μου άρεσε σίγουρα λιγότερο από οτιδήποτε άλλο έχουν κάνει).

Τέλος πάντων, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία κτλ.

Εγώ πάλι είμαι απ αυτούς που είχαν ενθουσιαστεί με τον προηγούμενο δίσκο τους,οπότε κάθε αλλαγή προς τα μπροστά(σύμφωνα με το review) και όχι προς αναμάσημα του ένδοξου παρελθόντος με προκαταβάλει θετικά.Περιμένω πως και πως για την πρώτη ολοκληρωμένη ακρόαση!

Και εγώ κάτι τέτοιο με τον Κώστα πιστεύω!
Ωραίο και πολύ πράμα σήμερα άντε λίγες μέρες υπομονή