Mastodon - Crack The Skye

Λοιπόν δεν άντεξα και αποφάσισα να το κάψω το album (τουλάχιστον και σε αυτή τη μορφή που έχει διαρρεύσει)

Εντάξει, έχει απίστευτες στιγμές (αρκεί να μη φοράς παρωπίδες και περιμένεις να ακούσεις τη μπάντα σε εποχές Remission και Leviathan…), πραγματικά ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ όμως…

Π.χ. στο Quintessence το διαστημικό feeling πριν το refrain, οι ασύλληπτες γραμμές στα φωνητικά στο Crack The Skye, η riffάρα του Oblivion…

Άντε να συμπληρωθεί το puzzle…

Λέτε να είμαι ο The Last Baron???Μάλλον θα περιμένουμε το cd στις 23 Μαρτίου.Δεν πειράζει υπομονή!

Βαρώνος είναι το επώνυμο μου:cold:


Now playing: Three Days Grace - Time Of Dying
via FoxyTunes

στο κάτωθι βιντεο αποτυπώνεται σχεδόν σοκαριστικά η προσπάθεια αλλαγής των mastodon.

:expressionless:

Δε ξέρω τι να πω

για τη μουστάκα του Kelliher λες??? :stuck_out_tongue:

Συμπαθητικό -ως πολύ καλό- κομμάτι πάντως

Poor performance. Oloi einai sygkenromenoi pos tha akoustoun kai akoma den exoun synithisei. Theloun douleia ayta ta pragmata. Ego sti thesi tous tha epairna tragoudisti…a real one.

hahhaah και εγώ το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν…αφού το βλέπουν οτι δεν! γαμώτο έχουν τόσο απίστευτή μουσική αλλά με τις φωνες τους δεν την παλεύω με την καμία

8O8O
Προσπαθούσαν μου φαίνετε αρκετά για να βγάλουν τα φωνητικά:(
Μακάρι να έρθουν και να μην είναι έτσι.Κάντε πρόβες παιδιά ή όπως λέτε να πάρουν κανά τραγουδιστή.Κρίμας πραγματικά.


Now playing: Breaking Benjamin - Saturate
via FoxyTunes

Το ειδαμε το εργο και στην Μαλακασα πριν 2 χρονια…

Νομιζω αλλοι χρηστες εχουν ξαναπει οτι τα φωνητικα οσον αφορα τα προηγουμενα albums ηταν ιδανικα και δεν χρειαζονται αλλαγες.Ασε που αλλαγες και ενδεχομενα remasters θα καταστρεψουν οτι ωραιο ειχαν τοσα χρονια.Βεβαια ειναι προσωπικη μου αποψη και μπλα μπλα μπλα αλλα νομιζω συμφωνουν αρκετοι με αυτο…

OMFG τραγουδάει ο Βrann:!: Oύτε που το είχα καταλάβει. Το τραγούδι ακούγεται ένα κλικ αργότερο απ’ ότι στο album. H φωνή που φαλτσάρει είναι του Brent Hinds.

Edit: Kelliher γερά στα χνάρια Lemmy-Hetfield:p:lol:

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες και σαν τρανή απόδειξη για τα τραγικά φάλτσα παραθέτω το κάτωθι video. http://www.youtube.com/watch?v=B5Ihoxv9XUc . Φυσικά ούτε λόγος να γίνεται για το μουσικό μέρος. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ δίσκος το crack the skye και εννοείτε ότι θα τιμήσω την εμφάνιση στο χωράφι.

Αν διαβαζες τα κομεντς θα εβλεπες οτι ο o brent hinds ειχε παθει μολυνση στον λαιμο[δεν ξερω ακριβως] και μαλλον τον τιμαει που διακινδυνεψε την υγεια του για να να συνεχισουν την περιοδεια…

Να και ενα βιντεο που τα λογια και οι φωνες ειναι περιττες
http://www.youtube.com/watch?v=YGTZpiCVajc

Εντάξει, σίγουρα δεν είναι τίποτα καλλίφωνοι οι Mastodon, αλλά προσωπικά δεν με πολυνοιάζει, όταν βάζω να ακούσω Mastodon δεν περιμένω να ακούσω τέλεια φωνητικά, απλά γουστάρω, τόσο studiακά όσο και live που δε με χάλασαν

Live πάντως περιμένω να’χουν καλύτερο ήχο την επόμενη φορά, και δεν ξέρω αν το πρόβλημα του ήχου στο Rockwave ήταν θέμα ηχοληψίας ή της μπάντας…

Με Tool ηταν αισχος ο ηχος, απαραδεκτος… Στο gagarin ηταν τελεια!!! Με MEtallica δεν τους ειδα να σ πω σε ανοιχτο χωρο πώς ακουγονται, αλλα υποετω δεν ειναι της μπαντας θεμα

http://www.metalkult.com/in-the-studio/mastodon-skye/

κομματια απο το dockumentary που θα υπαρχει στη deluxe εκδοση του δισκου

Leakαρε και το last baron…

Τι έγινε καλέ?Το βρήκε κανείς στο net???αν ναι να στείλει κανά pm εεε???
Φανταστικοί συμφορουμίτες:p:p


Now playing: Transcending Bizarre? - Infinite
via FoxyTunes

Ξέρεις πόσο σε συμπαθώ, tylerdurden ε; :stuck_out_tongue:

Και εγω σας αγαπώ αλλά παίχτηκε μ@λ@κί@…Το τορρεντ που βρήκα είχε προστεθεί πριν 9 ώρες και είχε και το last baron…το κατέβασα, έβαλα να παίξει όλο για να έχω πλήρη άποψη αλλά το έβδομο κομμάτι πάρολο που έχει τον τίτλο The last baron στο τορρεντ είναι το czar το οποίο υπάρχει 2 φορές ως 4ο και 7ο κομμάτι…Sorry για τον ενθουσιαμό…έπρεπε να το σιγουρέψω πριν ποστάρω…βλακεία μου!#-o#-o