Mastodon - Crack The Skye


E νταξ’ αυτό δε λέει τπτ.
Οι ροκαδες/μεταλλάδες σπεύδουν να αγοράσουν ένα δίσκο μόλις βγει. Γι αυτό και η υψηλή θέση. Τον άλλο μήνα θα’ναι έξω.

Αν θυμάμαι καλά, και το μονοθέιστ είχε μπει έτσι στα τοπ-τεν.

Kαλά τώρα, μην συγκρίνουμε τον καλύτερο μάλλον δίσκο των 00ς με το ξέπλυμα. Γελάει ο κόσμος. :stuck_out_tongue:

δε συγκρίνω τιποτα ρε. Γενικώς τίποτα δε συγκρίνεται με το μονοθέιστ. :smiley:
Απλά σ’αυτή τη λίστα της ΙΦΠΙ, μόλις βγαίνει ένας αναμενόμενος ροκ/μέταλ δίσκος, πάει με τη μια στα τοπ, γιατί οι δικοί μας σπεύδουν να τον αγοράσουν, σε αντίθεση με τους υπόλοιπους που δεν κινούνται τόσο μαζικά. Τον άλλο μήνα θα’ναι έξω στάνταρ.

Πρόχειρα θυμάμαι εκτός κι απ’το μονοθέιστ, κι ένα απ’τα τελευταία Νάιλ, Μετάλικα, Ακεντέκε, Θίατερ… έτσι πάει μ’όλα. Δε λέει τίποτα αυτό το τοπ.

Ωραια laptops τα sony vaio παντως… Για 10!!!

τελικα το ξεπουλημα και οι δισκοι ξεπλυματα ειναι χαρακτηριστικα των μεγαλων μπαντων…

10 έχει πάρει και ο Επαλέ, τι να λέμε τώρα, τα πάντα όλα… (για να κρατήσουμε και ένα επίπεδο στη συζήτηση).

άκυρο επιχείρημα, γιατί 10 έχει πάρει κι ο νικοσγεωργέας, οπότε σε σβήνει μονομιάς! :stuck_out_tongue:

btw ήμουν χτες στο σπίτι του κολλητού μου, και είδα από κοντα αυτή τη ζούπερντούπερ 3D έκδοση του δίσκου. Ομορφούλα, αλλά δε θα πλήρωνα ένα κάρο λεφτά να την αποκτήσω…

Για να ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά!

Mastodon. Birmingham, AL 4/10/2009

1st set

Oblivion
Divinations
Quintessence
The Czar
Ghost of Karelia
Crack The Skye
The Last Baron

2nd set

Bladecatcher
Colony of Birchmen
The Wolf Is Loose
Crystal Skull
Capillarian Crest
Seabeast
Iron Tusk
March of the Fire Ants
Hearts Alive

όπα.
υπήρχε σεζόν που ο Γεωργέας είχε χρεωθεί το 10 το καλό?
εννοείται πως σβήνει εμένα, τον Επαλέ, τον Μαραντόνα και το 10 καρό στη δηλωτή.

όπως το λες για τη 3D έκδοση. Ωραία για να δώσεις λίγα παραπανω, όχι ένα σκασμό λεφτά.

Όσο για το σετλιστ, αυτό θα διάλεγα και εγώ περίπου αν με ρώταγαν. Τώρα γιατί πιστεύω ότι στο RW θα παίξουν γύρω στα 45’-60’ δεν ξέρω…

[SPOILER]α αριθμό φανέλας εννοείς? οχι τότε.

Θυμάμαι όμως ένα ματς Πανιωνίου-ΑΕΚ που η σπορντέι του’χε βάλει 10.
(Αιώνιο ρισπέκτ στον ΤΙΜΙΟ ΓΙΓΑΝΤΑ που έσπασε τα ταμπού και βαθμολόγησε με το χέρι στην καρδιά)

οφτόπικ τέλος.[/SPOILER]

πάντως η σκέτη έκδοση έχει πολύ φτωχό artwork :?

3-4 παραπάνω από Leviathan, μείον 1 συν δυο από BM και Μοther Puncher κι έχεις ένα πολύ δυνατό σετ. :wink:

Αυτό που αξίζει παραπάνω απ’ όλα είναι το βινυλιακό κουτί.

καλα σε εμας αποκλειεται να παιξουν τετοιο σετλιστ

λογικα γυρω στο 45λεπτο θα κινηθουν

και το πιο καλο θα ειναι να παιξουν απο ολα

παντως και γω θα γουσταρα παραπανω κομματια απο remission

και αυτο το γαμημενο battle at sea

ααα
λετε να τραγουδησουμε και
τιποτα
Down from the glen came the marching men…???
:roll:

Xωρίς πολύ καλό ήχο, απολαύστε αβίαστα το Θ-Ε-Ο με την αρμάδα.

Αυτό είναι setλist?Δηλαδή παίζουν όλο το Crack The Skye, και μετά τα υπόλοιπα???Δεν κατάλαβα…


Now playing: Saturnus - Christ Goodbye
via FoxyTunes

2ωρο set.

πρώτα όλο το Crack The Skye και μετά μερικά από Blood Mountain και Leviathan και 1-2 από Remission.

αυτά είναι.

μέχρι στιγμής μάλλον ό,τι καλύτερο έχω ακούσει φέτος.

Το να δεις Mastodon headliners είναι πραγματικά σπάνιο φαινόμενο.
Σε κάθε περιοδεία ενός μεγάλου, μέσα είναι.
Είναι λίγο εκνευριστικό που θα τους δούμε πάλι για 50’.

Το θέμα είναι να είναι και εδώ έτσι καθώς είναι δεύτερο όνομα…μακάρι πάντως!βέβαια και ένα Blood & Thunder κακός που δεν το έχουν…[-X


Now playing: Anathema - Forgotten Hopes
via FoxyTunes

το άκουσα 5-6 φορές σε cd χτες και σήμερα (thx cynic), ανέβηκε κι άλλο στην εκτίμησή μου. γενικά είναι grower δισκάκι.