Mastodon - Crack The Skye

nomisterakius κάνεις ακριβώς αυτό που κατηγορείς. προφανώς το έχεις πάρει πρεφα, οπότε σταμάτα το (αν θες, αν δεν θες… οκ!). επίσης, πες με τι σε χάλασε τόσο πολύ στο κρακ δε σκάι (αν θες, αν δε θες… ΣΑΛΤΑ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ ΒΛΑΜΕΝΕ ΠΑΛΙΟΜΑΛΑΚΑ DIDI).

οπα παιζει ξυλο για μαστοδον…?

ωραια εγω ηδη ειμαι πατρα και ειμαι 1,95 και μ αρεσει και το καινουριο…

ήμαρτον με το flaming

τι ειναι το φλειμινγκ…?

Ωπα θα παίξει σκηνικό? Να φέρω το ασκέρι μου? :p:p:p

Τεσπα. Τον δίσκο χθες τον ξανάβαλα να τον ακούσω μετά από κάνα δίμηνο. Η γνωμη μου δεν έχει αλλάξει. Μέτριος προς καλός μου φαίνεται ακόμη. Αν ήταν ΕΡ μόνο με Τσάρο και Βαρώνο, θα μιλαγα για υπεραπιστευτότητα, αλλά δεν είναι. Τα υπόλοιπα (πλην συμμετοχής Κέλλυ) είναι μέτρια ΚΑΙ λόγω φωνητικών.

Αν πάντως έρθουν μόνοι τους το χειμώνα όπως φημολογείται θα πάω!

Αυτά. Κανονιστείτε για μπυρόνια, γυναίκες, αμαρτίες και Κάστρα και Πολιορκητές.

Το Κρακ δε Σκάι αυτή στιγμή βρίσκεται 4ο σε ποστς στις κυκλοφορίες και πάει καρφί για 3ο (Death Magnetic και Chinese δεν πιάνονται). Αυτό από μόνο του δείχνει ότι μιλάμε για πολύ μεγάλο δίσκο…

=(

btw, καλυτερο το ΙΙ Sylvester Anfang απ’το πρωτο, αλλα οπως εχει πει και ο Outshined “τη βλεπω να γινεται rocking requiem…”

πσ. ντεμπουτο και στους ποντους.

Σορρυ, αλλα εδω ρε μαν που αναφερεσαι???

Να σαπορτάρεις εκεί που πρέπει :lightsabre:

Αυτό ελπίζω να μην πήγαινε σε μένα κι ελπίζω να έγινε αντιληπτό πως αν ήθελα να σε βρίσω θα το έκανα με δικά μου λόγια και χωρίς καπς κι όχι για τους μάστοντον.

αυτό δεν το κατάλαβα ομολογώ

τέσπα, στα σοβαρά ρώτησα τι σε χάλασε τόσο ε, γιατί μου κάνει εντύπωση αφού μουσικά ο δίσκος είναι αξιοπρεπείς τουλάχιστον, οπότε μάλλον έχει να κάνει με ξεπούλημα ή κάτι τέτοιο (;;). αν τα έχεις ξαναπεί και βαριέσαι, κάνε απλώς κάνα κουότ.

σε νταζ ρε μαν.

οχι φυσικα.

στο Infractions, μαζεψα τον 1ο μου ποντο για φλεημιν.

οχι δεν εχω πει τι με χαλαει στο αλμπουμ, ουτε οτι ξεπουληθηκαν(νομιζω), απλα πηγαν να κανουν και καλα κατι κανουργιο που στα δικα μου αυτια δεν τους βγηκε και προσπαθουσα ωρες να βρω ενα ομορφο ριφφ εστω να κουνηθω σα DIDIς αλλα δεν. το Last Baron ισως ειναι το καλυτερο κομματι που κουβαλα ο δισκος και οταν πεφταν τα πρωτα κραξιματα δεν ειχε διαρρευσει ακομα, οποτε θα υπηρχε κι ενα μικρουλι ελαφρυντικο.

Εμένα δεν μου άρεσε τόσο για να πω την αλήθεια, στο Czar κάτι γίνεται, δεν συγκρίνεται όμως με Blood Mountain που όταν είχε βγει είχα φτιάξει μέχρι και χειροποίητη μπλούζα Mastodon με κηρομπογιές και πολύ μεράκι. Και τώρα που τους τελείωσαν τα στοιχεία της Φύσης ήρθε η ώρα να πιασουν τα Στοιχεία του Περιοδικού Πίνακα. ΛΟΛ OMG OMG ΛΟΛ 1337 1337!!

Μια και μπήκε Poll για το καλύτερο κομμάτι του δίσκου, η δική μου άποψη είναι ότι μόνο το Ghost of Karelia χάνει λίγο σε σχέση με τα υπόλοιπα, που είναι ΟΛΑ απίστευτα εθιστικά. Ναι, εθιστικά. Ακόμα και τα μεγάλα σε διάρκεια, έχουν κάτι για να γαντζωθείς.

Αλλά πρέπει να πω ότι είναι αρκετά δύσκολος δίσκος. Στην αρχή με έκανε να σηκώσω βλέφαρο κι ας ήμουν σίγουρος ότι οι Mastodon αποκλείεται να βγάλουν κάτι λιγότερο από εξαιρετικό. Αλλά όσο περισσότερο χρόνο δίνεις στο Crack The Skye τόσο περισσότερο σε κερδίζει. Κάτι που δε συνέβαινε με το Leviathan, ας πούμε, ή σε τόσο μεγάλο βαθμό με το Blood Mountain.

Τα σέβη μου στην 4άδα. Ίσως, πανάξια, μία απ’τις 2-3 καλύτερες metal μπάντες που έχει αναδείξει η δεκαετία. Αν δεν είναι αυτοί μεταξύ των κορυφαίων (αν όχι στην κορυφή), δεν μπορώ να αναλογιστώ ποιοι άλλοι μπορεί να είναι.

Ψηφισα το ομοτιτλο γιατι ειναι το αγαπημενο μου τραγουδι απο τον δισκο.

Σχετικά με αυτό που λες Leviathan, το αντίθετο θα έλεγα: ο δίσκος νομίζω σε πιάνει απ’ την αρχή με τα δόντια του και δε σ’ αφήνει να αναπνεύσεις. Τώρα για τις κορυφαίες μπάντες σίγουρα είναι μέσα αυτοί και οι Isis. Kαι ναι, το Ghost of Karelia χάνει, αλλά ελάχιστα κατά τη γνώμη μου.

Czar γιατί ξεχωρίζει.

Ωραία μπάντα και καλός δίσκος, αν και γενικά θυμίζουν κάτι απο Soundgarden σε πιο heavy metal φάση.
Ο προηγούμενος δίσκος τους δεν μου άρεσε αλλά ο τελευταίος τα σπάει, πολύ βελτιωμένος ο ήχος.

υπό ποιά να ναρκωτική ουσία ακούγονται οι Mastodon ως Soundgarden σε πιο heavy metal φάση;

ωρες ατελειωτες περιμενα αυτο το ποστ.

από εμένα ή γενικότερα;
δεν μπορώ να πω ότι δεν είναι progressive προσέγγιση όμως!

απο σενα.

επι της ευκαιριας, ας ψηφισω.