Mastodon - Crack The Skye

lol,μετα ειδα και το δικο σου:p:p

ε,ξερωγω ας κοψουμε μωρε ολα τα λαιβ ολων των συγκροτηματων και να ακουμε μονο τα κατεβασμενα απο το νετ cd τους,για να μην μας τα παιρνουν και απο κει…:roll:

Εγώ πάλι γελάω! Προφανως όχι στην “Ελλαδάρα” αφού το φεστιβαλ για το οποίο μιλάμε δεν έρχεται στην “Ελλαδάρα”.

Καλά εσύ δες ξανά αυτό, γιατί με την τελευταία νότα ήρθε το ξεπούλημα. http://www.youtube.com/watch?v=yu-Cjd6d_d4

Τώρα μας έπιασε ο καημός για την προσωπική άποψη βλέπω. Αλλά ξέχασα, οι μπάντες ξεπουλιούνται με το που κατέβουν από τα σκαλοπατάκια.

Το παρόν δε πήγαινε στον από πάνω φυσικά.

λοιπον λοιπον. εισαι οπαδος μαστοντον ε.

βλεπεις αυτο: http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=571995&postcount=202

να συμφωνουν στην ουσια 2 αγνωμονες και καθεσαι με σταυρωμένα χερια;

οκ εγω δεν το κανω.

η συνεχεια ειχε καπως ετσι: http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=10238&page=27

εγω εχ σεβαστει τις προσωπικες αποψεις ομως σ’ αυτο το θρεντ οποιος μπαινει να πει την γνωμη του τρωει τοματες.

Nomisteraki, λίγο βαρύ αυτό με τη χούντα ε? Όπως και να χει, εμείς εδώ προσωπικές απόψεις θέλουμε να βλέπουμε. :slight_smile:

σε περίπτωση που παρεξηγήθηκα -αν και δεν καταλαβαίνω πώς γίνεται- εννοούσα απλά πως, με το δίκιο του, κάθε συγκρότημα προτιμά να παίζει ως headliner σε μεγάλα φεστιβάλ παρά σε μικρά μπαράκια με “τρου” κοινό.

βρε χιουμορακι κανω. ξερω σε πια γραμμη εντασσεται ο ρεντραμ.

Πάντως μια μπάντα για να είναι ΜΕΓΑΛΗ πρέπει να δίνει και φοβερά live σε μεγάλους χώρους, δυο φορές που τους έχω δει-καλά μιάμιση-δεν μου το απέδειξαν αυτό.

Απο που και ως που κρινετε μια μπαντα αν ειναι μεγαλη η οχι απο τα ποσα εισιτηρια κοβει η απο το αν κανει λαιβ σε μεγαλους χωρους?..

Όχι ρε συ παρεξήγησες! Εννοώ ότι πρέπει να είναι καλή και σε μεγάλους χώρους…δεν με νοιάζουν τα εισιτήρια, η απόδοση με ενδιαφέρει και αυτήν κρίνω.

Οσο μεγαλη και να ειναι μια μπαντα μουσικα παντως,ο χωρος που παιζει εχει σημασια.
Ποσοι γουσταραν πραγματικα τους My Dying Bride προπερσι μες το λιοπυρι ?
Αν ισχυουν οσα λεει ο Redrum ελπιζω να κρινουμε απο κοντα αν τελικα τους ταιριαζουν
τα κλαμπ περισσοτερο…

  1. Πως κρίνεις ότι δεν έχουν γνώμη?
  2. Δεν την έχω δει μαστοντόμπατσος, σόρυ.

Αφού έβαλες και τις συνέχεια, δες λοιπόν που είναι η ουσία http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=577667&postcount=266

Αλήθεια, θέλω να βάλεις τα πόστ που είπες τη γνώμη σου, να την κρίνουμε αυτή καθεαυτή και μετά πάμε και σ΄αυτούς που ρίχνουν ντομάτες.

Ο Ανγκμαρ αν θυμαμαι καλα ειπε οτι στο Χελλφεστ ,που παιζαν και αρκετα ψηλα, ειχαν τελειο ηχο και λογικα καλη εμφανιση[καθως το μονο προβλημα εδω στην Ελλαδα ειναι ο ηχος.Δεν νομιζω να εχει κανενας κανενα αλλο παραπονο].Αρα ισως δεν φταινε παντα αυτοι για τα προβληματα του ηχου τους εδω

Εγινε,διοτι καθομαι αρρωστος καλοκαιριατικα ζαυλακωμενος μπροστα στο πισι,σορυ μαν,παρεξηγησα/παρερμηνευσα εγω:):)…σωστο αυτο που λες οντως,κριμα για εμας παντως,που τους θεμε σε μια διαφορετικη σκηνη,ωστε να αποδωσουν και καλυτερα(μιας και σε αρενες,θελει πολυ δουλεια απο ηχοληπτες κτλ για να ακουστουν ολα τα εξωπραγματικα που παιζουν…)…

προχτες,αν και δεν ακουγα τπτ ωρες ωρες και ειχαν πολυ κακο ηχο,εγω περασα τελεια,μια χαρα κοπανηθηκαν,πορωσαν κοσμο,επαιξαν παπαδια,ολα τελεια…οπωτε το θεμα ηχος και ηχοληψια ειναι κατα τη γνωμη μου και μενα το μεγαλο προβλημα(+του οτι δεν παιζουν και μουσικη που μπορει ευκολα να ακουστει σε ολο της το ευρος και την πολυπλοκοτητα,με μια απλη διαδικασια του ηχοληπτη,αλλα με πολυ δουλεια και καλο εξοπλισμο…)…

με το αξιωμα του δερβεναγα κυριως και επειδη δεν μπορεις να λες τριτη αλμπουμαρα στη σειρα και να προσπερνας το ιπι και το remission, εγω το βλεπω ετσι πεσμε βλαμενο, παλιομαλακα και ντιντη.

εδω μας τρελαινεις, ενω πριν απο 10 λεπτα την ειχες δει ο γαματος του χωριου, στην απαντηση σε σαντοκινγκ.

αρα τελικα εχετε φτιαξει ενα συμβουλιο εδω περα και κανετε κριτικη σε αυτους που κραζουν το κρακ δε σκυε.
φαινεται καθαρα πως ειπα τη γνωμη μου για το αλμπουμ, φαινεται καθαρα οτι μιλαω με υποκειμενικα κριτηρια.
ομως ποστ νταζμανιακ, ξεκινησε πολεμο.
ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΝΟΜΙΣΤΕΡΑΚΙ, ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΚΑΙ θΑ ΣΟΥ ΦΥΣΗΞΕΙ Τ’ΑΥΤΙ. ακους παπαρδελα;

επισης αγαπητο συμβουλιο, εχω στο πλευρο μου τους αγωνιστες-επαναστατες μπλιντιν και ντεθστερ(1.85 και πανω δλδ), οποτε να μασατε λογια γιατι θα σας το κλεισουμε το γραφειο.

Και 95 κιλα ε :stuck_out_tongue:

Σταματηστε να τσακωνεστε μωρε.Παμε για καμια μπυρα να πουμε. :drunk:

Πρώτον…

Δεύτερον…
Θα φωνάξουμε τους Manowar-άδες εμείς που λατρεύουμε την νέα δισκάρα.

Τρίτον…
Τα φωνητικά των Mastodon δεν θα ακουστούν πιστεύω ποτέ καλά, το είδα και στο Βέλγιο που και πάλι δεν ήταν και τόσο καλός ο ήχος.

Τέταρτον…
Ψήφισα Czar, Crack The Skye, Last Baron.
Δηλαδή οι πραγματικές ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ του αλμπουμ.

Τώρα έχομαι Πάτρα.:stuck_out_tongue:

Βσκ τώρα κατάλαβα αυτό για το ριμίσιον. Οκ, κατάλαβα.
Δεν είπα να την κρίνουν οι άλλοι, μαζί έλεγα.

Τεσπά, νο τάιμ, σι για τουμόρου μπέιμπις. Hail to fire.