Mastodon - Crack The Skye

Ολοκληρωμένο ναι, αλλά προς το τέλος κάνει μια κοιλίτσα για μένα.

Oι διάρκειες:

The Czar is divided into 4 parts:
I. Usurper
II. Escape
III. Martyr
IV. Spiral

  1. Oblivion 05:46
  2. Divinations 03:40
  3. Quintessence 05:27
  4. The Czar 10:54
  5. Ghost of Karelia 05:25
  6. Crack the Skye 05:54
  7. The Last Baron 13:00

Total playing time 50:06

24 Μαρτίου κυκλοφορεί.

το τελευταιο (το joseph merrick δηλαδη) δεν ανηκει στο concept του δισκου
ανηκει στην τριλογια που χουν μεχρι τωρα για τον ανθρωπο ελεφαντα

remission - elephant man
leviathan - joseph merrick
blood mountain - pendulus skin

Ανατρίχιασα για το θέμα με την αφιέρωση του album…
Άκουσα κι εγώ το κομμάτι. Ντάξει δεν με τρέλανε. Τα φωνητικά με χάλασαν. Για μουσική δεν μπορούμε να πούμε τίποτα, σίγα το σοκ από την progressivίλα.

Χαχα ναι το μπερδεψα.:lol:

παιδιά, ήμαρτον. υπάρχει θρεντ για τους mastodon, αυτο είναι για την επερχόμενη κυκλοφορία. τα μισά ποστς που διαβάζω είναι για τον καλύτερό τους δίσκο ρε.

Ε τι θες να πουμε για τον καινουριο?Οταν κυκλοφορησει θα μιλησουμε!Τωρα τι να πουμε?Οτι εχει κυκλοφορησει μεχρι τωρα το σχολιασαμε.

καλά νταξ. ευτυχώς που πληκτρολογώ και δεν μιλάω να πάει το σάλιο τζάμπα. ω θεοί.

ξεκίνησε η προπαραγγελία και για τις 2 εκδόσεις στο play.com

Kάθε μέρα στα τορεντ έχω φάει το σύμπαν. Δε μαμιέται. Ας είναι καλό κι ας το ακούσω και τελευταίος#-o

αυτο το δε κανεις??

LIMITED EDITION CRACK THE SKYE CD/DVD TUNNEL BOOK AND LITHOGRAPH

This super-deluxe version of CRACK THE SKYE will come housed in a hard box case featuring a third dimension worm hole design that will contain exclusive and additional album art by long-time MASTODON artist, Paul Romano.

The special package will include the full-length CRACK THE SKYE album on CD, plus a DVD containing The Making of CRACK THE SKYE with photo gallery, Track by Track band commentary and more by director Jimmy Hubbard.

All orders will also receive a 14” x 14” exclusively designed lithograph unavailable anywhere else, by Paul Romano

The first handful to order this Crack the Skye Limited Edition will receive a lithograph personally signed by Mastodon.

These extraordinary packages will be extremely limited and once they are gone, no further editions will be created so don’t delay!

Release Date: 3.24.09

38 ευρω με εξοδα μεταφορας μαζι

σε βινυλιο θα βγει…?

για να ξερω αν ειναι να περιμενω λιγακι παραπανω…

περιμενουμε πως κ πως το δισκο,περιμενουμε το καλυτερο!!!

H relapse πάντα βγάζει και βινύλιο.
Να δούμε τι packaging θα έχει και αυτό :-k

αποτι φαινεται η παρεα με τον ‘εβραιο’ τον ulrich αρχιζει και αποδιδει…σιγα μην δωσω 60 για να παρω ενα χαρτοκουτι #-o

η μουσικη κυριοι,αυτο μετραει…αλλα απο καπου πρεπει να τα μαζεψουν και αυτοι

ε ρε εχει να πεσει χρημα απ’τους φανμποις :lol:

δε πειραζει,το demonoid ναναι καλα και αμα οντως αξιζει θα σκασουμε τα 20 για την κανονικη εκτελεση

α ρε ρεζνορ,ποσο μπροστα εισαι που εδωσες το ‘slip’ και σε flac τζαμπα…8)

Καλά, εσύ δεν έχεις βαρεθεί να κράζεις;
Πρέπει να έχεις μεγάλα αποθέματα μέσα σου.
Δε σε ανάγκασε κανείς να το αγοράσεις.

Έχω μιλήσει με το Brann κι έχω γνωρίσει όλη τη μπάντα (εγώ κι ο κολλητός μου το παίξαμε σωφέρ τους πριν το rockwave). Αυτό που λες δεν ισχύει ρε συ. Απλά για να μη ξεχνιέσαι αυτά είναι τα παρεπόμενα της μεταγραφής στη Warner bros.

Kατά τ’ άλλα έχεις δίκιο, κι επειδή η μουσική μετράει, αν και φαν δεν τα δινα με τίποτα όμως. Για ανάλογη έκδοση βινυλίου θα το σκεφτόμουν αλλά και πάλι…

Δεν κανει 60 ευρω.Ειναι 39$ και 10$ τα μεταφορικα.Δλδ πρπ 35 ευρω.Εγω παντως ψηνομαι να το χτυπησω.

φιλε ifrit απαντα στην επομενη ερωτηση και κερδισε 1,000,000 ευρω

ποιος ειναι ο πιο καρμιρης απτους 2 ?

αυτος που κραζει τα 'κακως κειμενα΄ ή αυτος που κραζει αυτον που κραζει τα ‘κακως κειμενα’ ? :-k

αμα σε δυσκολευει η ερωτηση και νιωθεις πονοκεφαλο μπορεις να ζητησεις τη βοπηθεια του κοινου

εως τοτε,καληνυχτα και ονειρα γλυκα.

Δε θεωρώ αξιόμεμπτο μια μπάντα να κυκλοφορεί κάτι τέτοιο, στη τιμή που ανέφερε ο φίλος πιο πάνω. Και τέλος πάντων είναι πολύ πιο μεμψίμοιρο να κράζεις ό,τι κινείται. Στο κάτω κάτω μη το αγοράσεις καθόλου, κατέβασε το απλά για να είμαστε όλοι χαρούμενοι.

ο ρεζνορ των nine inch nails που πουλανε τις αφισες των συναυλιων τους 16 δολλαρια???

και τη σπεσιαλ edition του ghosts 300δολλαρια???