Mastodon- Emperor of Sand

Γαματο το video clip, πολυ αστειο και ταιριαστο για Mastodon.

Το Andromeda πολυ καλο, δεν ξερω αν μου αρεσε περισσοτερο απο το Sultan’s Curse αλλα μου αρεσε περισσοτερο απο το Show Yourself. Μεχρι στιγμης κανενα δεν με χαλαει, αλλα κανενα δεν με εντυπωσιαζει κιολας.

Βγήκε…

Πρώτα ακουσματα, ωραίος δίσκος…ριφς, μελωδίες, σκοτεινή γενικά ατμόσφαιρα και υπάρχουν 2-3 κομμάτια μέσα που άνετα είναι από τα καλύτερα της δισκογραφίας τους. Το jaguar god ή το roots remain πχ. Στις φωνητικές γραμμές νομίζω υπάρχει ένα θέμα σε κάποια κομματια, αλλά είναι σίγουρα ένας δίσκος που θέλει πολλά ακουσματα, εχει πολλά πράγματα μέσα. Πάλι πάντως τα παλληκάρια έφτιαξαν ένα δίσκο που είναι διαφορετικός από τους προηγουμενους, ειναο εντυπωσιακη η ικανοτητα που εχει αυτη η μπάντα στο να διαφοροποιείται σε κάθε δίσκο και ταυτόχρονα ο ηχος να είναι πάντα Mastodon.

Μπαντα που θελει τραγουδιστή.

Θα περιμενω να βγει κανονικα. Μια ερωτηση σε οσους το εχουν ακουσει? Με ποιον δισκο της μπαντας μοιαζει περισσοτερο?

Με κανέναν! Εγώ ακούω και στοιχεία από Blood Mountain,Remission και νιώθω ότι έχει την αίσθηση του Crack the Skye και ακολουθεί και την φάση του Once more round the Sun. Πάλι ακούγεται μοναδικός ο δίσκος.

Steambreather, το απόλυτο κόλλημα

Πολύ πολύ ενδιαφέροντα πράγματα για άλλη μια φορά. Ολοκληρωμένη άποψη σε λίγες μέρες

Προφανώς έχει στοιχεία από αλλα άλμπουμς, αλλά σαν δίσκος έχει ξεχωριστή ταυτότητα…οποτε όχι δεν αποτελεί συνέχεια ή αντιγραφή κάποιου άλλου, έχει τον δικό του χαρακτήρα. Όσο περισσότερο τον ακούω τόσο περισσότερο μου αρέσει, εξαιρετικά πράγματα ακόμα μια φορά. Steambreather, roots remain, andromeda, ancient kingdom και jaguar god είναι αυτά που έχω ξεχωρισει. Συν το word to the wise με την επική ριφαρα στο ρεφρέν αλλα και το clandestiny με την ιδιαίτερη αλλαγή στα μέσα.

Ανυπομονώ να τους δω live!

1 Like
1 Like

μονο με 30 ευρω τους απολαμβανεις και στην Ελλαδα !

Ούτε καν αν μου έδιναν 30 ευρώ δε θα πήγαινα.

χα χα χα χα χα χα!! Καριοληδες !!! Δεν τους εχουν support και φετος οι Metallica Να τους δεις και με το ζορι !

Δεν κατάλαβες καλά, τους έχω κλάσει όταν έχουν παίξει support στους Metallica αγαπητέ :sunglasses:.

Δεν ήσουν ο μόνος , να ξέρεις …

Σε φεστιβάλ θα τους έδινα μια ευκαιρία ακόμα αλλά οκ …

Δεν το έχω ακούσει ακόμα πολύ καλά, είναι πολύ νωρίς για κριτικές κλπ, αλλά η γεύση που αφήνει είναι καλύτερη από το προηγούμενο. Μου φαίνεται πιο κοντά στην λογική του Hunter(αγαπημένος δισκος), από την άποψη της δομής των κομματιών (φαίνονται λίγο πιο “συμπαγή” από το once more).
Επίσης μου αρέσει που έχει αναλάβει περισσότερες φωνές ο Dailor.

Το ακουσα κι εγω στα 320. Για να πω την αληθεια περιμενα περισσοτερα απο τους Masturdon παρα τους Mastodon πλεον. Νταξει καλο δισκακι, τουμπανο παραγωγη. Θα προτιμουσα ομως κατι καινουργιο στον ηχο τους, ισως να το γυρνουσαν στο πιο επικο.

Με μια ακρόαση ακούγεται πολύ ενδιαφέρον, έχει στοιχεία από προηγούμενους δίσκους αλλά ακούγεται πολύ φρέσκο…

Wat.

Γαμανε τα φωνητικα του Troy!

Δε με χαλαει κανενας στουντιο δισκος τους αν και δεν εχω ακουσει πολυ τα 2 προηγουμενα. Leviathan, Blood Mountain και Crack The Skye ειναι η φαση :stuck_out_tongue: Οτι εχω ακουσει απο το καινουριο ακουγεται πολυ υποσχομενο, θα του δωσω μερικες ακροασεις

Πολύ ταλέντο αυτή η μπάντα. Κρίμας που στα λάιβ τους είναι ολίγον τι σάπιοι