Mastodon: Old skool vs New Skool

March of the fire ants.Iron Tusk.

Η νεα περιοδος ειναι για τους φλωρους που δεν αντεχουν τα καφρικα φωνητικα.

Eννοείται παλιά σχολή. Κουλτούρα και μαλακίες.

Επίσης απόψεις όπως “οι μαστοντον είναι μέχρι το λεβιαθαν” ανοίκουν σε άτομα που η μεταφυσική τους ανάγκη να διαφέρουν μπαίνει πάνω από τον οποιοδήποτε ρεαλισμό.

Α κατατάσσω το blood mountain στην παλιά σχολή εγώ, ίδιο φιλινγκ μου βγάζει με τα παλιά.

Οσο και να μου αρεσε το καινουριο δεν αλλαζω με τιποτα τα Remission/Leviathan.

Aπο τη μια γουσταρω καργα Leviathan,remission,οταν τα ειχα πρωτοαγορασει με αυτη τη σειρα,ειχα παθει καπως,ενω απο την αλλη,blood mountain και crack the skye ειναι αρκετα διαφορετικα,που ομως και αυτα,με πορωνουν εξισου το ιδιο…θεωρω παντως,ακομα και αν το αγαπημενο μου δισκιον ειναι το τελευταιο,πως το πιο σημαντικο τους ειναι το Leviathan!!Παρολα αυτα,θα παω με την new school,διοτι γουσταρω ταξιδιαρισματα,μαστουροατμοσφαιρα και πλιν πλιν μελωδιουλες,για τον ξεκαθαρο λογο πως τα πιο αγαπημενα μου ακουσματα απο τον κιθαριστικο χωρο,περιφερονται γυρω απο το ποστ ροκ/μεταλ και για κανενα αλλο λογο…αν και ουσιαστικα(παραβαινοντας το φλουφλικο οριο που εθεσε ο Μπληντιν στο πρωτο ποστ),μου αρεσουν ΟΛΑ και μου φερνουν σε μια λογικη συνεχεια,οσο βγαινουν,δλδ το καθε καινουριο ειναι μια μετεξελιξη του προηγουμενου…γιαυτο αγαπαω και προσκυναω Μαστοντον!!

+εκατομμύριο.:smiley: Αυτός είναι ο Λουπέν κύριοι. Ανάλυση με το νι και με το σίγμα.

Το ποιόν του Λουπέν το’χουμε διαπιστώσει πολλάκις. Εδώ δεν μπορεί να καταλάβει πόσο τρισμέγιστος είναι ο Φρανκ Μιλλερ (οκ μαλακάκος είναι, αλλά κάνω φλέημ), θα μπορούσε να πάρει θέση σε μια τέτοια αντιπαράθεση? :stuck_out_tongue:

To ποιο μου???:stuck_out_tongue:

E ρε,θετετε εδω αποφασεις και ζητηματα ζωης,πως να διαλεξω ξεκαθαρα οσο αφορα το πιο κ@υλωτικο συγκροτημα που υπαρχει τωρα???(το μπολνταρισμενο το κραταω:wink:,οταν σε λιγες μερες ανοιξω θρεντ’‘φρανκ μιλλερ,ο μ@λ@κ@ς φασιστας/απατεωνας’’…να σε δω τοτε!!:razz:)

Ο παλιος ειναι αλλιως αλλα ο νεος ειναι ωραιος…
New δανγκωτο