Mastodon - Once More 'Round the Sun

Νομίζω πως ήρθε η ώρα για το δικό του θρεντ. Once More 'Round the Sun είναι ο τίτλος του επερχόμενου άλμπουμ των θεών το οποίο θα κυκλοφορήσει στις 24 Ιουνίου. Το tracklist είναι αυτό

Once More 'Round the Sun:
01 Tread Lightly
02 The Motherload
03 High Road
04 Once More 'Round the Sun
05 Chimes at Midnight
06 Asleep in the Deep
07 Feast Your Eyes
08 Aunt Lisa
09 Ember City
10 Halloween
11 Diamond in the Witch House

Μυρίζομαι τρελή ψυχεδέλεια

Γάμησε το εξώφυλλο! Θα γαμήσει και το άλμπουμ!

Ωραίο το εξώφυλλο! Τώρα για το αν θα γαμάει ο δίσκος θα πρέπει να δω και το οπισθόφυλλο :stuck_out_tongue:

Και εγώ γούσταρα με το εξώφυλλο. Όπως είπε και ο Φέηκ, πρέπει να είναι τρελή ψυχεδέλεια

[I][B]Mastodon - High Road[/B][/I]

Ο καλύτερος δίσκος της χρονιάς βγαίνει 24 Ιούνη φέτος. Στανταράκι. Θέλουμε και άλλο single!

δεν ξερω για δισκο και εξωφυλλο αλλα το κομματι γαμησε:)

Εντωμεταξύ διακρίνω γενικά έναν αέρα blood mountain στο κομμάτι… Μακάρι να μας τρελάνουν για ακόμα μια φορά

Ισχύει, μπλαντμαουντενίζει αρκετά

O Brann είχε δηλώσει πως θα έχουμε και ένα EP το χειμώνα, αλλά θαρρώ πως για την προώθηση του δίσκου θα επιλέξουν να το κυκλοφορήσουν το EP του χρόνου το χειμώνα.

Εμένα πάλι με το εξώφυλλο μού ήρθε μια τρομερή όρεξη για φρουτοσαλάτα

Κανείς οπαδός του Breaking Bad δεν σχολίασε τον τίτλο του πρώτου τραγουδιού;

Κάθε κυκλοφορία τους είναι υψηλότατου επιπέδου. Μπορεί να τους προτιμώ κυρίως στα 3 πρώτα τους, αλλά το περιμένω και αυτό με ανυπομονησία. Και πάντα έχουν κορυφαία εξώφυλλα.

Και γαμω το κομματι, ωραιο και το εξωφυλλο, αλλα να πω την αληθεια προτιμω τα εξωφυλλα των 4 πρωτων κυκλοφοριων απο αυτο και το εξωφυλλο του The Hunter.

Το κομματι δε μ ειπε πολλα, αλλα για να πω την αληθεια μου οι Mastodon εχουν να βγαλουν δισκο ικανο να μ ενθουσιασει απ το Blood Mountain. Οι προσδοκιες ειναι καπως χαμηλες.

Το Blood Mountain ίσως να είναι και το πιο αδύναμο τους άλμπουμ. Σίγουρα πάντως το άλμπουμ με την χειρότερη παραγωγή.

Το κομμάτι μου άρεσε, ειδικά ο ήχος γάμησε. Το εξώφυλλο από την άλλη δεν με τρέλανε και τόσο.

Ισχυει, η παραγωγη ειναι καπως επιτηδευμενη και με ξενερωνει λιγο. Τα κομματια σαν κομματια ομως γαμανε.

Συμφωνώ σε όλα.

εδώ πάλι έχω πολλές απορίες. The Czar? όχι;

Κι ομως οχι. Γενικα το Crack the Skye δεν εχει ασχημα κομματια, το αντιθετο, εχουν γραψει πολυ ωραια μουσικη εκει μεσα. Απλα ειναι μακρια απ τους Mastodon που εμαθα και αγαπησα.