Mastodon

βουαλά μαντμουαζελ

http://www.rocking.gr/article7082.php

Πολυ καλο!Σαν να τους εβλεπα μπροστα μου

Ομορφιες, Γιασονα! :smiley:
Μακαρι να δουμε τους Mastodon ετσι οπως πρεπει κι εμεις εφετο. <3

Tι μακάρι; Σίγουρο πράγμα είναι. Το ΤΕΡΑ ΒΑΗΜΠ είναι γνωστό για τον αψεγάδιαστο ήχο του.

Ωραιος και κωλοφαρδος… :stuck_out_tongue: Αντε να δουμε ποτε θα τους δουμε και εμεις σε headline σοου να εχουν καλο ηχο, ολο το σοου τους και να τους ευχαριστηθουμε… Πολλα ζηταμε γαμωτο?

Μεχρι και ο Χακος το ειπε στο Mad εχθες στην εκπομπη του … [SIZE=“4”]Φερτε Μαστοδον σε κλαμπ να τους δουμε μονους τους οπως τους αξιζει… 8) 8) :smiley: [/SIZE]:lol:

Να δουμε θα δεησουν να τους φερουν ποτε σε κλαμπ?

πω, ξέθαψα ρεμισιον προχτές στο αμάξι. αφού δεν καρφώθηκα σε καμμια κολώνα, πάλι καλά.

ΔΙΣΚΑΡΑ.

Ωραιος. Ολα τους ειναι δισκαρες και απο κυκλοφορια σε κυκλοφορια ανεβαινουν επιπεδο… Συνεχης εξελιξη, μπανταρα λεμε ρε, νιωστε…:metal:

Πως δεν το ειχα δει αυτο? Λοιπον ολοι συμφωνουμε οτι το καθε αλμπουμ τους ειναι διαφορετικο απο το προηγουμενο, με τα χαρακτηριστικα Mastodon στοιχεια να παραμενουν στον ηχο τους… Προσωπικα θεωρω οτι σε καθε δισκο, εξελισσονται και αλλο και προχωρανε ενα βημα παραπερα… Δοκιμαζουν νεα πραγματα, οπως την διαφορετικη προσεγγιση στα φωνητικα, τις μελωδιες και σε πολλα στοιχεια, αλλα ακομα καταλαβαινεις οτι ειναι Mastodon αυτο που ακους… Ξεχωριζουν με ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκολια απο τον σωρο… Και με καθε νεο δισκο τους και τις συνεχεις περιοδειες γινονται ακομα μεγαλυτεροι…

Οποτε στα του poll, πρωτο θεωρω το Crack The Skye, 2ο το Blood Mountain, 3ο το Leviathan και 4ο το Remission… Δηλαδη κατα την γνωμη μου καθε αλμπουμ τους ειναι ακομα καλυτερο απο το προηγουμενο που επισης ειναι φοβερο και τρομερο… Απιστευτο πως το καταφερνουν αυτο… Για αυτο και ειναι [SIZE=“4”]ΜΕΓΑΛΗ[/SIZE] μπαντα με λαμπρο παρον και ακομα λαμπροτερο μελλον μπροστα τους… :bow2::respect:

To Crack The Skye είναι δισκάρα όπως και να το κάνουμε όπως και το Remission και πόσο μάλλον το Leviathan που ήταν η πρώτη και αγαπημένη επαφή με αυτή τη μπάντα. Αλλά πιστεύω οτι καμία δεν φτάνει Blood Mountain! Είναι ο δίσκαρος των δίσκαρων με λίγα λόγια! Είναι ένα άλμπουμ που απλά σε παίρνει και σε στέλνει στο διάολο και γι’αυτό και μόνο του δίνω +1! Χωρίς βέβαια να μην γνωρίζω και τα αδύναμα σημεία του στα κομμάτια όπως το Bladecatcher…

αμερικανικη τουρνε

με

Alice in chains
deftones
και mastodon

ονομαζεται

Blackdiamondskye

Γαμώ τις τουρνέ αυτή.

Εντάξει για το Bill δεν είναι και πολύ ενθαρυντικά μάλλον τα πράγματα. Οι γιατροί του χαν πει να μην ξαναπιεί μετά την παγκρεατίτιδα, αλλά δεν ξέρω κατά πόσον το τήρησε.

Ελπίζω να μην έχει γίνει καμιά μαλακία, μιλάμε για την ήρεμη δύναμη της μπάντας και ένα από τα πιο καλά παιδιά.

Και ως γνωστο οι Mastodon παντα λειτουργουσαν σαν συνολο σε ολα, απο την συνθεση των κομματιων, μεχρι την παραμικρη λεπτομερεια που αφορα την μπαντα… Δεν θελω καν να το σκεφτομαι οτι θα γινει καμμια στραβη, ευχομαι να ξεπερασει οποιο προβλημα εχει το συντομοτερο δυνατο…

Crack the sky και από μένα. Βασικά είναι το μόνο άλμπουμ τους (προς το παρόν) που μπορώ να ακούσω ολόκληρο, χωρίς να χρειαστεί να προσπεράσω κάποιο κομμάτι

Δεν το περιμενα απο σενα αυτο. :slight_smile:

Leviathan και απο δω, λοιπον 8)

εγω θα θελα να τους δω καποια στιγμη και σε κλειστο χωρο για να ικανοποιιθω πληρως! :smiley:

Ολοι μας αυτο θελουμε ρε γαμωτο, να εχουν το δικο τους σοου και οχι να παιξουν λιγη ωρα, οπως συνηθως στα μεγαλα φεστιβαλ… Ξυπνηστε και φερτε τους μονους τους…

Αμήν και πότε ρε φίλε…όλο σε κάτι ροκγουέιβ με τον σκάτα ήχο και τον σκατά ήλιο μέσα στην μάπα τους τρώμε…εγώ πραγματικά ζηλεύω αυτούς που τους είχαν δει το 2006 μαζί με τουλ. Και έχω μιλήσει με 1-2 φιλαράκια που είχαν πάει τότε και είπαν πως ήταν εμπειρία πραγματική… κρίμα…:frowning:

Μεθυσμένοι θα 'ταν οι φίλοι σου