Mayhem

Γνωμες για το συγκροτημα.
Το μοναδικο γνωστο συγκροτημα που εχω δει Live.Εντυπωσιακοι ηταν.Το Οrdo ad chao ειναι γαματο cd.

8O 8O 8O 8O 8O

Πότε?

έχουν ερθει τοσες φορες οι Μεηχεμ ρε

Ποτε ηταν η τελευταια φορα?:-k

χμμ, αν θυμάμαι καλα ηταν 2005, τοτε που κανανε και μινι ελληνικη περιοδεια…(και που ειχε βγει και αντιστοιχο τ σερτ που το πηρα και που το εχω χασει σξφ΄σδηγδηγδ)

Εγω ειχα παει στις 21 Ιανουαριου στην Πατρα.
Νομιζω 23 ηταν στην Αθηνα και Θεσσαλονικη στις 24.Καπως ετσι.
Τοτε δν ημουν φαν μεγαλος αυτη της μουσικης γιατι ημουν και αρκετα μικρος παντως θα το θυμαμαι το Live γιατι ειναι το πρωτο που εχω παει απο ενο συγκροτημα και ηταν και τελειοι.

Tους βαριέμαι αφάνταστα…

Μεγαλειώδεις σε ορισμένες στιγμές τους. Το ριφφ του ντέθκρας είναι το δεύτερο καλύτερο στην ιστορία του μέτσαλ. Προτιμήστε την εκτέλεση με τον Ντεντ καθώς ο μάνηακ είναι σιχαμένος. Το μόνο όμορφο είναι οτι τραγουδά στο επιβλητικό, παγωμένο, τεχνοκρατικό γκραντ ντεκλερέησον. Τα τρελλά ρησπέκτ είναι ο αβαντγκαρντίζων αττίλα.

Καλοί αλλά όχι κάτι απίστευτο,αν και δεν έχω ακούσει και τόσα πολλά.Γενικά είναι κάπως μονότονοι και μενα με κουράζουν κάτι τέτοια.

Απίστευτη μπάντα.Μια από τις ιστορικότερες στον χώρο του extreme metal.
De mysteriis dom sathanas και Grand Declaration of War δυο υπέροχοι λόγοι
να ασχοληθεί κάποιος μαζί τους.Αλλα και τα υπόλοιπα album δεν υστερούν
σε κάτι.Συγκρότημα χωρίς κακές ή αδύναμες στιγμές είναι μεγάλο συγκρότημα.
Οι Mayhem είναι ένα άπ’αυτα αδιαμφισβήτητα.Το μαρτυράνε και οι 2 φορες που
τους είδα live στην Πάτρα.Με Maniac και Αttila αντίστοιχα.

Υ.Γ. Fuuuuuuuuuuneeeeeeeeeeeeeraaaaaaaaaaaaaaallllllllllllllllll Fog!

Το de mysteriis dom Sathanas που άκουσα μου φάνηκε βαρετό. Πολύ καφρίλα για το τίποτα…

Οποιος εχει δει το ντοκυμαντερ Pure Fucking Mayhem να ριξει κανα λινκ γιατι ουτε
πληροφοριες δεν βρισκω καλα-καλα.

Απιστευτη μπαντα… απο τα πρωτα μου κολληματα. Εχω κιολας κ το box set με βινυλια ολα τα albums, αλλα κ με το ΕΡ με Dead .

To De Mysteriis…παίζει και να είναι το καλύτερο black metal album ever!

http://www.antenna.nu/?p=631

:thumbup: Θενκ γιου.

Οι mayhem ειναι μια μπαντα που με εντυπωσιαζει πολυ επειδη στα τραγουδια της εχει μια πραγματικα ψυχρη ατμοσφαιρα.Γενικα η μουσικη τους ειναι ο καλυτερος τροπος για να νιωσεις συναισθηματα μισους και τρελας.Αρκει να ακουσει κανεις τον Attila.Αυτος ο ανθρωπος τραγουδαει ψελνει ψιθυριζει λες και ειναι τρελος.Το mysteries… ειναι ανεπαναληπτο προσωπικο πιστευω πως δεν προκειται να βγαλουν ουτε οι ιδιοι κατι τετοιο.Για την εποχη του κιολας να μην ξεχναμε ηταν και πρωτοποριακο.Το τελευταιο τους μου αρεσει δεν ειναι ομως σαν το mysteries… αν και εχει τα ιδια υλικα κατασκευης: τρελα σκοτος μισος κτλ…

Το De Mysteriis ειναι ενα απο τα πιο σκοτεινα και αρρωστα αλμπουμ που εχω ακουσει, απιστευτη ατμοσφαιρα και οκ, Αττιλα, τι να λεμε τωρα.

Το Ordo εμενα προσωπικα μου αρεσε πολυ, δεν το λες και καθαρα μπλακ, μιλαμε ομως για ενα απιστευτα κλειστοφοβικο και σαπιο δημιουργημα και, ναι εχει Αττιλα :P.

Κάθισα και ξαναάκουσα και έχω αλλάξει γνώμη…
Σπουδαία μπάντα, ειδικά το De Mysteriis Dom Sathanas δισκάρα μεγάλη…

Οι Mayhem στη φυλακή λέει η κεντρική…

Κρίμα, ήταν απλά μια καταστροφή δωματίου. Και με το που το είδα σκέφτηκα: ωπ, κανένας φόνος θα γινε πάλι! :stuck_out_tongue: