Αγαπημένος media player για τα mp3z μας

Windows Media Player 11. Γαμεί.

VLC media player-0.8.6

mexriprotinos winamp5.52pro

Εχω εγκατεστημενα itunes (το τελευταιο), yahoo jukebox (το τελευταιο) και το Windows Media 11 φυσικα…

Το itunes το χρησιμοποιω μονο για να περναω τραγουδια στο ipod, το jukebox για μετατροπες mp3 απο cd και παντα media για αναπαραγωγη. Τα itunes και jukebox ειναι απιστευτα μη πρακτικα στον τομεα αναπαραγωγης, γιατι κανουν πολυ να ανοιξουν, παντα σε σχεση με το windows media, και δεν εχουν και τοσο καλα “μινι παραθυρα” (το media πχ το βαζω στην γραμμη εργαλειων).

Το winamp το χω δει μονο απο εναν φιλο μου και δεν μου αρεσε και τοσο για να πω οτι θα αντικαταστησω το media με αυτο…

παντα στα κλασικα…windows media player!!!

Ρε στον media ακουγεται ηχος μονο απο το ενα ηχειο(η εστω απο το αλλο ακουγεται τελιεως χαμηλα) ενω οταν βαζω βιντεακι απο youtube ακουγεται και απ τα 2 ηχεια κανονικα…τι παιζει?:?

media player classic kai km playrer

το media player με βολευε πολυ μεχρι που πηρα το Ipod…Οποτε το γυρισαμε στο i tunes…αρχικα δεν με βολευε (γενικα ο τροπος που περναγες τα τραγουδια ) αλλα τωρα συνηθισα, ειδικα με το cover flow option Που ειναι και ομορφο…επισης τοχω για internet radio (KROQ ftw --> απο οffspring μεχρι και Metallica)

τωρα για avi κλπ προτιμω το windows media player… Θα προτιμουσα κιολας το itunes ναταν και πιο ομορφο στην οψη…πολυ γκριζο ρε παιδι μου #-o

bale k-lite codec pack και δεν θα ξαναασχοληθεις με media player

Πιθανότατα κάποια ρύθμιση στο balance των ηχείων έχει πειραχτεί.
Τσέκαρέ το.

Για mp3 --> winamp
Για βίντεο --> GOM player

εχει τσεκαρει κανεις το Muziic, ή μονο σε μενα φαινεται μαλακια?

Ontopic. itunes.

Συμφωνώ με ChrisP.Στεγνά winamp.Από την 3 version το έχω και δύσκολα θα το αλλάξω…


Now playing: Saturnus - Murky Waters
via FoxyTunes

__Εχω δοκιμάσει πάρα πολλά… Το winamp αν και έχει πολύ καλή ποιότητα και παίζει σχεδόν τα πάντα, ποτέ δε μου έκατσε και πολύ καλά… Ο media είναι ψιλοτραγικός (οι παλιές εκδόσεις -έχω χρόνια να ασχοληθώ) και η σχετικά καλή βιβλιοθήκη του δεν είναι και τίποτα σπουδαίο, μόνο σε σχέση με winamp ήταν καλύτερη…

__Musicmatch, πολύ καλή λύση παλιά, σκότωνε. Τέλεια αρχειοθέτηση (απ’ τους πρώτους με τόσο καλή βιβλιοθήκη) και απροβλημάτιστη λειτουργία.

__Μετά, πήρα μια καλή κάρτα ήχου creative και ένα υπέροχο zen (που όμως η ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ αντιπροσωπεία με έκανε να μην ξαναγοράσω ποτέ και το γύρισα στο σπάστικό -θα βάζεις τραγούδια μόνο μέσω itunes- i-pod) και χρησιμοποιούσα το default πρόγραμμα που ήταν το Creative MediaPlayer το οποίο ήταν φανταστικό! 8)

__Μετά το γύρισα -για το καλό μου- σε MacBook και -σχεδόν για το καλό μου- iPod. Οπότε, μιας και δε βρήκα για κατέβασμα σε mac το πρόγραμμα της creative, έμαθα και χρησιμοποιώ το i-tunes, το οποίο αν το μάθεις, έχει ΠΟΛΛΑ καλά (και τα εξώφυλλα, τα lyrics και το coverflow κλπ είναι τέλεια, δίνουν μια ζεστασια στον “κρύο” (σε σχέση με το "ανοίγω το cd και το βάζω στο cd-player) mp3player. Βέβαια, έχει και τους γνωστούς σπαστικούς περιορισμούς, αλλά έμαθα να ζω μαζί τους… Κρίμα που εν υποστηρίζει και flac…!

__Αλήθεια, για το Mac κανά πρόγραμμα που να υποστηρίζει flac? Εκτός του VLC (ΚΟΡΥΦΗ για αναπαραγωγή βίντεο), νομίζω παίζει και ο winamp, ξέρετε και κανα άλλο? Ή κάποιο τρόπο να παίξουν τα i-tunes τα flac αρχεία?!

υ.γ. δεν ξέρω αν υπάρχει και για pc (το ‘χω στον mac), αλλά αν έχετε i-tunes, ψάξτε οπωσδήποτε για το “Lyricus”. Aψογο και πανάλαφρο προγραμματάκι που σου κατεβάζει τα lyrics απ’ τα τραγούδια που ακούς εκείνη τη στιγμή στα i-tunes σου! Οκ, κάτι υπερψαγμένα τύπου Spastic Ink δε θα τα βρει, αλλά αν τα΄εχτε περάσει εσείς τα lyrics στο κομμάτι (μέσω i-tunes), θα τα βρει και θα σας τα βγάλει -έξυπνο. Α, λειτουργεί όμως βάση του ονόματος του καλλιτέχνη και του τίτλου του τραγουδιού, οπότε αν έχετε τα τραγούδια σας κάπως έτσι: Ντιπ Purple - αυτό μωρέ που πάει “ταν-ταν-τααααν, ταν-ταν-ταραααν”… ε, μάλλον δε θα σας χρησιμεύσει! :lol:

Ωπ! Δικος μου εισαι συ…

  1. Και γω ειχα ΖΕΝ και το ειχα ερωτευτει, αν και λιγο γκουμουτσα, πανεμορφο. (Vision ε). Το χαλασα ομως, και επειδη το’χα παρει απο Αγγλια ειχα εγγυηση και μου στειλανε τζαμπε αλλο, το οποιο μετα το εχασα :frowning: ε και μετα μαζεψα λεφτα για ipod.
    Ποιο ηταν το προβλημα σου με το ΖΕΝ, το drag n drop συστημα ηταν πολυ απλο και ευχρηστο, και το κρηατιβ πλαγιερ 111x φορες πιο user friendly απο το itunes

  2. Ανηγουεη, μιας που πηρα το ιποντ εμαθα να ζω με το itunes, και γενικα ειναι και αυτο πανεμορφο. Το cover flow ειναι αψογο (ειδικα αν εισαι οσο καμμενος ειμαι γω και ΠΡΕΠΕΙ να εχεις ολα τα αρτγουορκ) και το genius που και που σου βγαζει κανα διαμαντακι…

Να μη μιλησω για το visualizer. Βαλε mogwai, κλεισε φωτα και πατα ctrl+t. ΧΑΣΙΜΟ

[CENTER][/CENTER]

winamp since 2000.

ελαφρυ,βολικο,παραμετροποιησιμο,ομορφο,γρηγορο και παιρνει οτι plug in γουσταριζω.

__Yeah! :smiley: 8)

__Κοινό παρελθόν, κάτσε, γίνεται και πιο κοινό στην πορεία. Για το visualizer θα το ψάξω ίσως, αλλά ένα άλλο πολύ γαμάτο και artistic ξερω-γω (:p), δεν έπαιξε γιατί λέει η κάρτα μου δε το σηκώνει (…?). Τέλος πάντων…

__Κι εγώ μια απ’ τα ίδια. Εμαθα να ζω με αυτό… :? Ωραίο και το cover flow, αλλά πιο πολύ το χρησιμοποιώ στο i-pod ή γενικά σπάνια για να βλέπω τα εξώφυλλα (αν και τα βλέπω και κα΄τω αριστερά στο “now playing”), που ΝΑΙ, ΠΡΕΠΕΙ να τα έχω όλα και μάλιστα στις καλύτερες εκδοχές τους /ποιότητα… γαμώτο… τρελό κόλλημα! :lol: #-o :lol:

__Οσο για το Zen (με την drag n’ drop -and drop again σε όποιο σκληρό δίσκου φίλου γούστρα- φιλοσοφία του, δεν είχα κανένα πρόβλημα (ούτε και με το κορυφαίο media player του). Μου χάλασε μια φορά (δεν το χάλασα εγώ, είχε πρόβλημα η είσοδος των ακουστικών), ήταν στην εγγύηση και επειδή δε μπορούσαν να το φτιάξουν μυο έφεραν καινούργιο. Μετά χάλασε πάλι 2 μέρες μετά την εγγύηση. Η απάντηση της αντιπροσωπείας ήταν “έληξε η εγγύηση, στείλτε το εσείς με δικά σας έξοδα στην creative, είναι κάπου στην ευρώπη τα κεντρικά θα τα βρείτε στο internet”.

__To ζεν είναι κάπου στο συρτάρι μου, χαλασμένο ακόμα, και πλέον ένα i-pod μεγάλο με μια δεκάδα χιλιάδες τραγούδια και αρκετά βίντεο μου κρατάει συντροφιά. Ας πρόσεχαν. Οχι πως η apple τα πάει πίσω στο να διαλλέγει “κορυφαίους” αντιπροσώπους… [-X

Βυσμα. Εκει χαλασε και το Creative Micro μου, το οποιο οι κρετινοι του Multirama μου το ανταλλαξαν τσαμπα με το επομενο μοντελο (microphoto που ηταν εγχρωμο :p), το οποιο κραταει ακομα, αλλα το χω να ηχογραφω lectures και τετοια :oops:

To κακο με τη κρηατιβ ηταν και η ελλειψη accessories αλλα τι να κανεις…και αν περιμενεις σερβις αηποντ απο την Rainbow σωθηκες…

ανηουεη, τσεκαρε δω αμα γουστερνεις www.wrappz.com εχω φτιαξει ενα καστομ και ειναι ολα τα λεφτα

windows media player αν και προτειμω να μην τα ακουω απο pc ειδικα αν ειναι mp3.Ειμαι κλασσικος τυπος προτειμω τα cd xexe

Winamp,itunes και kmplayer μονο.

Winamp σχεδόν από πάντα…ελαφρύς και πολύ χρηστικός. Μπορεί να μην είναι τόσο εντυπωσιακός σε εμφάνιση αλλά είναι μια χαρά.

Πειτε μου γιατι δεν χρησιμοποιουσα το δωρεαν και καταπληκτικο
και φοβερο AIMP τοσο καιρο ? Ε ?