Megadeth - Endgame

Σίγουρα κάνεις πλάκα…

Όχι καθόλου πλάκα δεν κάνω! Το πρώτο ριφ είναι καλό!

Κόμπλεξ παιδιού 15 χρονών που ξεκινάει να ακούει μετάλικα.
Και να θυμήσω ότι στο kill em all ήταν και ο mustaine στην μπάντα.
ΕΛΕΟΣ.

On topic,το κομμάτι απλά Γ-Α-Μ-Α-Ε-Ι.

επιβεβαιοθηκε παντος η θεωρια μου οτι θα ειναι καλυτερο απο το death magnetic.:slight_smile:

καλά άμα μπούμε σε αυτή τη συζήτηση κανένας δεν σώζεται. το θέμα είναι να κοιτάμε το τώρα και να αποφεύγουμε τις συγκρίσεις με άλλες εποχές.

Ε, αφού μοιάζει τι να κάνουμε??? Το break στα drums λέω ε? ΟΚ ήταν στο Kill Em All αλλά το Seek & Destroy δεν το έγραψε αυτός! :wink:

εχεις δικιο σε αυτο.Παντος εγω πιστευω πως θα αξιζει το αλμπουμ.Τωρα θα δειξει.Αντε να βγει

Δεν αντιλέγω,αλλά καταλάβετε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ότι καλώς ή κακώς,ότι καινούριο και να ακούσεις πλέον στη μουσική (εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων), θα σου θυμίζει σίγουρα κάτι που ήδη έχει παιχτεί.
Δεν χρειάζεται να βγάζεις χολή.Πές απλά ότι δεν σου αρέσει.:wink:
Όοσ για το ποιός το έγραψε,τί να σου πώ,δέν ήμουν εκεί για να ξέρω…:wink:

οσο το ακουω μου αρεσει περισσοτερο…
το 1ο ριφ απλα σπερνει οπως και τα σολο…

και απο τα λιγα καινουργια κομματια τους που θυμιζουν παλιους καλους MEGADETH!

ως τωρα γνωμη μου και τα 2 κομματια σπερνουν και περιμενω πως και πως να κυκλοφορησει το endgame.

Ρε συ δεν βγάζω χολή! Απλά το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό ήταν αυτό. Αν έβγαζα χολή θα έλεγα ένα κάρο παπαριές. Ίσα ίσα που είπα ότι το πρώτο ριφ είναι όλα τα λεφτά αλλά μετά χάνει. Και κάτι ακόμα, όπως και το Headcrusher είναι μικρά κομμάτια που μου αφήνουν μια αίσθηση ότι κάτι τους λείπει…

pantws kykloforhse k 2o single apo to endgame,to 1320.oriste k link osoi goustarete na t akousete.

akyro,to xoun hdh anevasei.

Συμπαθητικό κομματάκι το 1320, αλλά δε τρελάθηκα κιόλας. Είμαι αισιόδοξος πάντως, γιατί προσωπικά βρίσκω όλα τα 00s albums των μεγκαντεθ αξιοπρεπέστατα.

Καβαλερα, απαγορεύονται τα greeklish man.

μιλά σωστά ο Μάνος.
να συμπληρώσω ότι ο Broderick με κάνει να πιστεύω πως θα είναι κατα κάτι καλύτερο των προηγουμένων.

ο shadowking τα γνωστα. Ο Ολυμπιακός, οι Metallica και οι Paradise Lost να κερδάνε και οι άλλοι να πάνε να…
προβλεπέ.

Ο γνωστός outshined…ότι να΄ναι όπου να΄ναι!

Eχουμε γεμίσει από ξερόλες που πετάνε την κοτσάνα τους χωρίς καν να μπουν στον κόπο να διαβάσουν τι λέει ο άλλος! Εδώ ο άλλος μπαίνει κάνει σύγκριση με το Death Magnetic(ουσιαστικά κάνοντας flaming) και κάνουμε την κότα και βγαίνει και ο εξυπνίδης από πάνω και μου την λέει που απλά είπα ότι δεν μου αρέσει το κομμάτι! Δηλαδή πόσα προβλήματα πρέπει να κουβαλάς ρε φίλε?

δεν ξέρω αν τα βγάζει με μπερδεμένη σειρά το ρόκιν για να μπερδεύει τον κόσμο, αλλά αυτό είναι το πρώτο πόστ μετά το λινκ με το τραγούδι.

που σημαίνει πως δεν περίμενες κανένα να σε προκαλέσει. και κατηγορείς για flaming ε…

εγώ είπα ότι το τι θα γράψεις είναι προβλεπόμενο, προκαθορισμένο αν θες.

αν τώρα μιλάς για δικά μου προβλήματα, πολλά ρε φίλε, γάμησέ τα.

Δηλαδή απαγορεύεται να μην μου αρέσει ? Και που βλέπεις το flaming? Και δίαβασε και παρακάτω τι λέω αν δεν σου κάνει κόπο! Και δν σύγκρινα πουθενά κανένα δίσκο των Metallica με κάποιον των Megadeth!! Όταν με το καλό βγεί ο δίσκος θα πω την γνώμη μου ολοκληρωμένα, αλλά προς το παρόν τα δυο κομμάτια που έχω ακούσει δεν με ενθουσίασαν, δεν βλέπω που είναι το κακό! Μακάρι να τα σπάει αλλά δεν το βλέπω…

Γιατί δεν έχουν ακούσει ποτέ τα υπόλοιπα…

Εγώ για το single τηρώ μετριοπάθεια προς το παρόν-ούτε κρύο ούτε ζέστη. Παρ’όλο που είμαι μεγάλος fan των Megadeth, πρέπει να αποδεχθώ ότι από το Cryptic και μετά έχουν βγάλει μόνο άνισους δίσκους-τεράστιες κομματάρες και τεράστια fillers-δυστυχώς. Δηλαδή εκεί που σκάει ένα Washington Is Next ή ένα Never Walk Alone…A Call To Arms και σου πέρνει το μυαλό, ξαφνικά έρχονται τα και καλά “thrash returns” κομμάτια και στα γαμάνε όλα. Από τα 3 τελευταία προτιμώ σαν δίσκο το “The World Needs A Hero”, ως πιο γεμάτο από καλά κομμάτια. Τα άλλα δύο έχουν εντελώς διάσπαρτες κομματάρες.

Ευελπιστώ απλά να υπάρχουν πολύ πιο συγκλονιστικά κομμάτια από το Headcrusher-γιατί αυτό περιμένω από τις τεράστιες μπάντες. Όχι καλά, αλλά συγκλονιστικά κομμάτια.

Το 1320 παίζει και για download στο site της roadrunner.

Ντάξει,είναι προφανές ότι το κομμάτι έχει τη δομή του Hangar 18.

Και είναι πολύ καλό.Ακούστε το πολλές φορές.

Α,επίσης το αρχικό riff είναι σίγουρα από τα καλύτερα που έχω ακούσει προσωπικά σε όλα τα 00s.

  • 1 :slight_smile: