Megadeth - Endgame

Eγω εγωσα τη δικη μου εξηγηση παραπανω…Ακουστηκαν καποιες γνωμες…

Γιατί ακόμα δεν ακούσαμε το Endgame:lol::lol:

Γιατι ειναι ο μεγαλυτερος thrash/metal δισκος των '90s αφου οι Metallica το γυρισαν αλλου…:D:D:D

Έχω πει και αλλού ότι για μένα η καλύτερη περίοδος των Megadeth είναι από το Rust In Peace και μετά. Οπότε θα προτιμούσα έναν δίσκο της ποιότητας και της αξίας που είχε το Countdown To Extiction, παρά ας πούμε του So Far, So Good, So What… και αυτό φάνηκε και στο ότι ο καλύτερος δίσκος της νέας εποχής τους είναι το The System Has Failed που ήταν αρκετά πιο κοντά στο CTE! Αντίθετα θεωρώ αποτυχία το United Αbominations που είχε σαφώς πιο Thrash ήχο αλλά…δεν έλεγε!

ΟΚ απλά η γνώμη μου είναι αυτή…

Αχμ. Μισο να κανω ενα refrase.

Απο το Rust In Peace, εχουν περασει 19 χρονια.

Απο το Youthanasia, το τελευταιο Θρασίζον (καλα οχι ιδιαιτερα, αμερικανικο χεβυ μεταλ παιζει, αλλα παραμενει το τελευταιο album κοντα σε εκεινη την εποχη) εχουν περασει 15 χρονια.

Πειτε μου τι ακριβως περιμενετε. Νταξ, και μενα μ αρεσει να ειμαι υπερβολικος που και που, αλλα μεχρι ενα σημειο! :lol:

ok, απλά να έχεις υπόψη σου ότι οι γνώμες σου -σε αυτό το thread τουλάχιστον- είναι λίγο για τα μπάζα ε?

shadowking: νομίζω ότι το tshf ήταν πιο thrash δίσκος… blackmail the universe, kick the chair, back in the day, truth be told… πάντως ο mustaine έχει δείξει ότι είναι ικανός στο να γράφει εξίσου καλά και thrash αλλά και πιο παραδοσιακά metal κομμάτια.

Γνώμη σου, σεβαστή όπως όλες. Το μόνο που πλέον είναι για τα μπάζα από αυτά που ανέφερα είναι η ικανότητα των Μetallica να συνθέτουν thrash κομμάτια, και δεν είναι γνώμη μου μόνο αλλά όλου του πλανήτη και των εξωπλανητικών συστημάτων επίσης.
Και όπως λέγαν και οι φίλτατοι Re-animator…“Don’t Patronise Me” :-k

Εμένα μ’άρεσαν τα δυο τελευταία…περιμένω το επόμενο με μεγάλες προσδοκίες:!:

και το system και το τελευταιο μου αρεσαν πολυ…με την προσθηκη Broderik ομως περιμενω κατι παραπανω και κατι πιο γρηγορο…

παντος ενα θα πω:σιγουρα θα ειναι καλυτερο απο το death magnetic :stuck_out_tongue:

BAN BAN BAN 666 αντίχριστε ουουουουουου όξω από δώ που τόλμησες να μιλήσεις για το DM…
ουουουουου ΦΩΤΙΑ ΦΩΤΙΑ ([SIZE=“1”]στα μπατζάκια μας[/SIZE]:p)

Και ναι οι Megadeth μετά το Headcrusher κάνουν το 2 στα 2!!! 100% ανέμπνευστα τραγούδια! Και αυτό το break στο 2:35 ποιο Seek & Destroy μου θυμιζει?? :-k#-o

Πάντως το πρώτο ριφ κάτι πήγε να κάνει…

κατσε ρε συ να βγει το αλμπουμ και μετα βλεπουμε

Παντος το κομματι τουλαχιστον στιχουργικα ειναι λιγο ανεμπνευστο

Και όχι μόνο στιχουργικά! Το ότι παίζουν τις κάλτσες τους στο τέλος με τα σολο δεν μου λέει απολύτως τίποτα, από ουσία μηδέν.

Α ρε mustaine πικρα που μας σερβιρες

δεν ξέρω τι λέτε, εγώ κωλογούσταρα. συγνώμη κίολας :stuck_out_tongue:

μωρε και γω γουσταρα…αλλα σαν τα παλια…

Το πρώτο ριφ είναι όλα τα λεφτά αλλά μετά χάνει πολύ…

οχι ενταξυ μουσικα δεν ειναι και τοσο χαλια βασικα ηταν καλο.