Megadeth/Kvelertak live 20/06/2012 @ Entertainment Stage (Ιερά Οδός 7-13)

αρα δεν θα ειναι headliners oi Megadeth αν παιξουν με scorpions
πω ξενερα αν ισχυει ομως…:wink:

αν παίξουν οι megadeth κάτω από Scorpions κάτι για το οποίο αμφιβάλλω αρκετά θα είναι άπειρο το fail

θα γελαει ο κοσμος…

Κάτι ακούστηκε και για Motorhead πάντως!!

[SPOILER]Just trolling 'round :p:p:p:p:p:p:p [/SPOILER]

Xάρηκα πολύ για Μegadeth,

αλλα ΕΛΕΟΣ ΟΧΙ ΜΕ SCORPIONS!!!

Μόνους τους θέλουμε με θανατηφόρο σετιλστ. 8)

τι scorpions ρε ελεος…!!!
megadeth headliners θελουμε!

δεν παίζει να γίνει αυτό οπότε δεν υπάρχει και λόγος να χαραμιστεί ακόμα μια σελίδα στο thread γι αυτό…

εμένα πάντως δεν με χάλαγε καθόλου!!!

Καλά άμα θες ψάξε να δεις στις φήμες για τις συναυλίες που έχω πει κατά καιρούς και θα δεις αν παίζει να γίνει. Το ξέρω από έγκυρη πηγή. Προφανώς και μπορεί να αλλάξει. Προς το παρόν είναι έτσι μαζί με άλλο ένα σχετικά σημαντικό γκρουπ νεώτερης όμως ιστορίας. Δεν έχει σημασία η περιαυτολογία. Απλά το πιο πιθανό είναι να παίξουν μαζί.

σημαντικό γκρουπ νεώτερης όμως ιστορία: nightwish??

8O :stuck_out_tongue:

:wink:

sorry for the spam

δηλαδη θα ειναι scorpions-megadeth-nightwish.καλα πλακα κανουμε.και κανα εισητηριο στα 50-60e.

Απο το να δώσουμε κανενα 40-50 για Scorpions και άλλα 40-50 για Megadeth το προτιμω να πω την αληθεια! Αλλα ας είναι 3ωρο Scorpions και 2+ωρο MEGADETH για να μην ξενερωσουμε την ζωη μας!

Θα 'ναι και λίγα μη σου 'πω. όλα θα εξαρτηθούν από την detox :p… ελπίζω να μην βγούμε αληθινοί γιατί θα είανι ξεφτίλα πλάκα πλάκα…

Nα μη τους χορτάσω λόγω Metallica το δέχτηκα.

Αμα παίζουνε κάτω από Scorpions θα θα θα θα αθα θα ααθαθαθαθαθαθασδθυ9ασδασ.

ναι.να παμε να δουμε mustaine. και να εχουμε δεξια και αριστερα ολους τους κινητακιδες που ηρθαν να δουν scorpions.ελα δε γινοντε αυτα.για τι μπας και δε μαζεψουν κοσμο αν ερθουν μονοι τους.η δε βγαινουν οικονομικα,και σου λεει βαλτους με scorpions που εχουμε σιγουρο το sold out.αλλα ξεχασα.εδω ειναι Ελλαδα.

Δεν θελω να κανω την συνηγορο κανενος αλλα πειτε μου ενα λογο που οι Megadeth το 2005 ειχαν …3000 με το ζορι.
Γιατι εαν εξαιρεσουμε την μαλακια που ειχε κανει ο Mustaine με τους Christ , ολα ηταν ιδανικα τοτε…Και καλο ticket και φοβερο set list και στην παραλια ηταν…και ομως ημασταν εμεις και εμεις…
Λογικα συντομα θα εχουμε περισσοτερες πληροφοριες και μετα θα μπορουμε να γκρινιαξουμε

Καλα εκεινο το καλοκαιρι, ξεκινωντας απο Μαιο, ειχε Anathema, Danzig, Isis επι Panopticon, Slipknot επι vol3, Black Sabbath με Velvet Revolver και BLS, Maiden περιοδεια για τα τεσσερα πρωτα, διημερο RW με πρωτη φορα Twisted Sister και πρωτη φορα απο το '98 Slayer, Queens of the Stone Age, Dream Theater και δε θυμαμαι κι εγω τι αλλο. Ολα αυτα εννοειται πως τα ειδα επειδη ειμαι μεγιστος καμμενος. :stuck_out_tongue: Αλλα το περιεργο θα ηταν αν ειχαν οι Megadeth κοσμο. Πολλοι που τους ειχαν δει το 2001 επελεξαν να το “καψουν” για αλλες συναυλιες.

Νομιζω παντως πως ειχε πολυ λιγοτερο απο τρεις χιλιαδες. Τοτε ειχα ακουσει για κατι παραπανω απο χιλιαρικο αλλα μπορει και να μην ισχυει.

Πάντως αν θυμάμαι καλά, το 2005 οι περισσότεροι είχαμε προτιμήσει να δώσουμε 60άρι να πάμε να δούμε Black Sabbath στη Μαλακάσσα που έπαιζαν με διαφορά κάποιων ημερών. Άρα ο Mustain πήρε πανηγυρικά τον π***λο. Κρίμα βέβαια, αλλά και εκείνο το φεστιβάλ είχε κάνα 50άρι νομίζω.
Πάντως πιθανή συνύπαρξη Megadeth με Scorpions θα είναι ο ορισμός της ακυροσύνης. Χάρηκα κ γω ότι θα παίζανε μόνοι τους. Ελπίζω ο φίλτατος που πόσταρε τη φήμη να μας κάνει πλάκα :p.

Angmar τώρα είδα το ποστ σου, είχα ακούσει για 2.000 περίπου.

Ευγενικα ειπα 3000 …Ηταν μεγαλος ο χωρος, ειχε και κερκιδα…ειχαμε αραξει κερκιδα και πραγματικα ημασταν εμεις και εμεις…Αλλα ειχαν παιξει τα
Intro, Blackmail The Universe, Set The World Afire, Hangar 18, The Scorpion, [B]Wake Up Dead[/B],[B] In My Darkest Hour[/B], [B]She-Wolf[/B], Something I?m Not, [B]Angry Again[/B], Guitar Solo (Glen Drover), A Tout Le Monde, Die Dead Enough, [B]Tornado Of Souls,[/B] Kick The Chair, Skin O? My Teeth, Return To Hangar, Back In The Day, Sweating Bullets, Drum Solo, Trust, Symphony Of Destruction, Bass Solo, Peace Sells. Encore: Holy Wars, Outro: Silent Scorn.

http://www.rocking.gr/live/Megadeth_live_-_Tripli_antapokrisi_apo_tin_Athina/2500/