Megadeth/Kvelertak live 20/06/2012 @ Entertainment Stage (Ιερά Οδός 7-13)

Γουστάρω πολύ να τους ξαναδώ γιατί στο Sonisphere στη Sofia, εκτός του ότι το setlist ήταν μικρό, αν και γαμηστερό(r.i.p), έχασα τα πρώτα 2 τραγούδια, έριχνε χαλάζι και ο Μαστέιν φωνητικά με άριστα το 10 δεν έπιανε ούτε τη βάση:p

Βέβαια αν έρθουν Ιούνιο όπως λέτε, μες στην εξεταστική να διασχίσω τη μισή Ελλάδα για να τους δω λίγο δύσκολο
Εκτός αν έρθουν τέλη, μήπως και το συνδυάσω με το Rockwave

δυστυχως έχεις δίκιο, ήμουν εκεί…

πάντως αν έρθουν, όποτε έρθουν, με οποιους έρθουν θα γίνει πανηγυρι. Τεράστια μπάντα οι Megadeth…

Η πιό αδύναμη εμφάνιση τους στην Ελλάδα και από πλευράς απόδοσης μπάντας.

Sorry για τη χαζή απορία αλλά τί είναι οι κινητάκηδες?:-k

ένα σόι από την κρήτη.

θα με πεθάνεις…

Οι ηλίθιοι που βλέπουν όλο το λάιβ μέσα απ την οθόνη του κινητού και γκρινιάζουν άμα τους χαλάσεις το πλάνο.

επιτηδες το κανουν. θέλουν να καταλύσουν την οικονομική κρίση. να πάνε στον διάολο λέω γω.

[SPOILER]ΓΑΜΩ ΤΗΝ [COLOR=“White”]ΠΟΥΤΑΝΑ[/COLOR] ΜΟΥ!![/SPOILER]

θα κάνω τεράστιες θυσίες και οικονομίες για αυτό το λάιβ. δεν χάνετε πολύ απλά με τίποτα.
το λάιβ τους στο σονισφηρ ήταν το ορεκτικό και τώρα πάμε στο κυρίως πιάτο… :smiley:

Πω ρε μαγκες τι κακο ειναι αυτο;;;Μιλαμε θα φαληρισουμε φετος οχι αστεια αλλα χαλαλι .Χρονια εχει να γινει τετοιος πανικος με απανωτες γαματες συναυλιες και γουσταρω πολυ :slight_smile:

Με Μustaine να απολογείται στο τέλος και να λέει ότι δεν άξιζε το χειροκρότημα.

Όσο καλό κι αν ήταν το setlist (που ήταν), αν ο ίδιος φεύγει με τη χωρίστρα απείραχτη και τη φωνή ίσα που να έχει ακουστεί, τι να το κάνω. Χώρια το προκαταβολικό ξενέρωμα με τα καραγκιοζιλίκια με τους rotting christ.

Να πα να γαμηθούνε θέλουμε μέγκαντεθ μόνους τους άντε το πολύ πολύ να συμβιβαστώ με το να είναι χεντλάινερς.

Άμα έρθουν τελικά με Scorpions μιας και θα είναι και η “τελευταία τους” συναυλία :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: δεν νομίζω να είναι οι μέγκαντεθ headliners…

πριν τους megadeth θα βγει και η κικίδη???

Κάτι παρόμοιο, μάλλον nightwish :stuck_out_tongue: :p. Μη με κακολογήσετε απλά με την καινούρια τραγουδίστρια δεν την παλεύουν κατά την άποψή μου…

τί θα γίνει φέτος θα ξεφραγκιαστούμε στις συναυλίες:p?

MEGADETH REEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Καλή φάση, τώρα που είναι πια δεμένοι, με τον θεό Broderick σε κιθάρα, Junior σε μπάσο και ένα ωραίο, χορταστικό σετλιστ θα είναι μια χαρά.

Συνεχίζω λίγο το οφφτοπικ για τη συναυλία του '05 —>

[SPOILER]Το ξενέρωμα με τα “[I]καραγκιοζιλίκια με τους rotting christ[/I]” δεν ήταν μόνο προκαταβολικό.
Κάτι που παραδόξως διέφυγε της προσοχής αρκετών ήταν ένα περιστατικό κατά τη διάρκεια του live. Θυμάμαι χαρακτηριστικά κάποιον παπάρα δίπλα μου κοντά στο stage που φώναζε συνεχώς “Rotting Christ” για να τη σπάσει στο Mustaine. Και δυστυχώς τα κατάφερε. Όταν τελείωσε κάποιο τραγούδι και το έπιασε το αυτί του megaDave, ξεχύλισε το ποτήρι, τσαντίστηκε (ε δεν θέλει και πολύ ως γνωστόν…) και θυμάμαι του είπε: “I’ll get down there and I’ll kick your ass…” ή κάπως έτσι, συνοδευόμενο από τα απαραίτητα γαλλικά. Επική σκηνή που όμως είχε κακό αντίκτυπο για το live. Ο Dave συνέχισε φανερά νευριασμένος και ξεπέταγε τα τραγούδια το ένα μετά το άλλο, χωρίς κουβέντα και εντελώς επαγγελματικά/διεκπεραιωτικά.
Πολύ κακόκεφο live. Αν και ήταν η πρώτη φορά που τους έβλεπα και είχα καύλες, ήταν και τα γενέθλιά μου εκείνη τη μέρα, τη θυμάμαι με πικρία αυτή τη συναυλία.
Άσε τον τραγικό χώρο που έγινε. Πάνω στη λευκή άμμο (!) που γίνονταν οι αγώνες beach volley !!! Είχα πέσει θυμάμαι και είχαν γεμίσει οι τσέπες μου άμμο ! #-o[-X[/SPOILER]

…άντε νά’ρθουν κιαυτοί, και να δούμε που θα πάμε, αν και μένα καλό προγραμματισμό, όλα γίνονται:):!:

μακαρι τελικα να ερθουν μονοι τους.αλλα βλεπω να παιζουν σε καμια πλατεια νερου,μαζι με αλλα γκρουπ.γενικα το λαιβ του 05 το βαζω σαν μια κακη παρενθεση.και κραταω τις καλες εντυπωσεις απτο 97 και το 01.αυτα οντως ηταν βαρβατα λαιβ.οι παλιοι θα θυμουνται.

Αν παίξουν τελικά με Scorpions θα 'ναι μάλλον Καραισκάκη…