Megadeth @Release Athens 14/06/24

Doors open 18:00

19:00 / Grand Magus

20:15 / Blind Guardian

22:20 / Megadeth

3 Likes

Βάλανε πιο νωρίς όλο το πρόγραμμα - μου φαίνεται τα support βγαίνανε 9 και headliners στις 11.
Kαλή κίνηση για ολους.

είχε 5 μπάντες όμως… τώρα έχει 3! (4 είχε τη μέρα τω Offspring)

Πως και δεν εχει ελληνικο support?

Μια χαρά τα 3 συγκροτήματα, θα βράζει και ο κόσμος, είμαστε και κάποιας ηλικίας…

2 Likes

Γιατι δεν θα βρέθηκε κανείς να πληρώσει για να παίξει.

5 Likes

Διάβασα στο Fb οτι την Κυριακή έπεσε πολύ κλήση στα αυτοκίνητα…μάλλον το χει πάρει προσωπικά ο Δήμος,αν ισχύει κατι τέτοιο.
Μπορεί να επιβεβαιωσει κάποιος που ήταν Κυριακή?
Αν το συζητήσατε στο topic των Offspring ή κάπου αλλου και δεν το είδα sorry.

και που είχαν παρκάρει αυτοί που έφαγαν κλήση. αν ήταν πάνω στον κόμβο ξερωγω ή στα πεζοδρόμια…

Πριν απο κατι χρόνια γύρισα απο iggy pop με ταξι αφου πέρασα απο Ομονοια για να πάρω το αυτοκίνητο απο το γκαραζ της Τροχαίας που μου το ειχε μαζέψει. Βεβαια χωρις να ξερω την περιοχή πάρκαρα στον παράδρομο που ομως περνούσε λεωφορείο. Μαλλον ειχαν δίκιο!

Ξέρει κανείς τί παίζει με τα vip εισιτήρια κ τα ποτά?Πόσες μπύρες μπορώ να πάρω ασούμε?3 μαζί?1 κάθε μιση ώρα?Κάθε μία ώρα?Έπεσε μια πρόσκληση στα χέρια μου κ θέλω να πάω προετοιμασμενος :sunglasses:
Υ.Γ. Α ρε θρύλε τι μας έκανες.Θα γίνουμε αλκοολικοί.

Κοινό In Flames στη μέρα των Nightwish>κοινό Guardian σήμερα.

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΝΤΙΚΙΝΣΟΝ Ο ΜΑΣΤΕΙΝ

;p

7 Likes

Τεράστιε Megadave στα δέκα λεπτά μανουριασες με σεκιούριτι ενώ ριφφαρεις, μόνο θρας

23 Likes

Κωλοζωα στο κάγκελο που σπρώχνετε και λιποθυμάει κόσμος αλλά εσείς στα @@ επειδή “Παίζει Megaduth”, ελπίζω την επόμενη φορά να σας φύγει το παπούτσι και να σας πατήσουν τον κάλο

3 Likes

Επιβεβαιώνω, αλλά όλα πάνω σε πεζοδρόμια και διαβάσεις, καλά τους κάνανε.

1 Like

Τιμιος Dave, ενας αυθεντικός metal hero της εποχης που μεγαλωναμε. Βοηθηθηκε απο πολυ καλους μουσικούς, μας θυμισε οτι εχει γραψει μερικα εκπληκτικα τραγούδια και μας ταξιδεψε στα δικα του Metallikά μονοπάτια. Πολυ καλυτερος απο ο τι περίμενα.

Blind guardian, λεφτά στην τράπεζα. Δε σε προδίδουν, δε σε απογοητευουν. Εχουν το δικο τους κοινό και τον τροπο να κανουν δικο τους το κοινο που δεν ηταν δικο τους εστω και για μια συναυλία. Τι κι αν περασαν τα χρόνια…

Grand Magus να με συγχωρήσουν. Δεν πρόλαβα.

Μπράβο για αλλη μια φορα στη διοργάνωση. Πας καπου και νιώθεις ανθρώπινα…

9 Likes

Συμφωνω γενικα αλλα πρωτη φορα για μενα (και στους οφσπρινγκ) το να παρεις μαρκες/ μπυρα ηθελε απειρη ωρα .

Να πηγαίνετε να βγάζετε μάρκες όταν παίζουν οι Blind Guardian. Και γλυτώνετε τη μπάντα, και δεν έχει ψυχή. Πέρα από την πλάκα, καταλαβαίνω την “τιμιότητα” των Guardian αλλά οι Megadeth διέλυσαν οτιδήποτε συνέβη πριν. Τεράστια εμφάνιση.

10 Likes

Μπροστα δεξιά, γρηγορες μαρκες και γρηγορες μπυρες.

1 Like

Μη δινετε τιπς ρε, θα γεμισουμε ουρες.

5 Likes