Megadeth @Release Athens 14/06/24

Τα κύρια ονόματα δεν έχουν πληθυντικό.

Και πέρσι νομίζω είχε διαμαρτυρηθεί “μερίδα κατοίκων” και δεν έγινε τίποτα.
Ούτε τώρα πιστεύω να γίνει.
Περισσότερα προβλήματα έχουν οι διερχόμενοι από την Ποσειδώνος, ακόμα και οι χρήστες των δημοσίων συγκοινωνιών λόγω των συναυλιών, παρά οι ίδιοι οι κάτοικοι!
Τις ημέρες των συναυλιών, απλά δεν μπορείς να μπεις σε λεωφορείο και τραμ προς τα νότια, πέντε έξι ώρες πριν τη συναυλία. Τινάζεται η δρομολόγηση των μέσων στον αέρα (550, Α1, Α2, Β2, τρόλεϊ 10, τραμ).
Επίσης, σε συναυλία Nick Cave, Νοέμβριο 2017, η Ποσειδώνος είχε πρόβλημα, η δεξιά λωρίδα είχε κλείσει όλη, εκατοντάδες μέτρα πριν την έξοδο για το Tae Kwon Do @martian
Όπως έλεγε και ο Tom Cruise σε κάποιο Mission impossible, παριστάνοντας τον συγκοινωνιολόγο, η κίνηση είναι σαν ζωντανός οργανισμός.

Εκείνη τη μέρα βέβαια πνίγηκε η Αττική, δε νομίζω ότι οφειλόταν αποκλειστικά στη συναυλία.

Δε θυμάμαι κάτι τέτοιο.
Βέβαια, είχα έρθει από επαρχία για τη συναυλία.
Δε θυμάμαι όμως να μας δημιούργησε κανένα πρόβλημα η βροχή. Την ώρα που φτάναμε,.ο δρόμος ήταν στεγνός.
Τα αυτοκίνητα είχαν μπλοκάρει τον δρόμο, όχι το νερό.

Κι εμείς από επαρχία θα ανεβαίναμε, αλλά τελικά το ακυρώσαμε. Θυμάμαι ότι είχαν κλείσει δρόμοι - μια μέρα πριν πλημμύρισε η Μάνδρα.

Ούτε πεζός δεν περνούσες από Ποσειδώνος τότε. Κολυμπώντας ίσως

1 Like

Από το “Σταύρος Νιάρχος” πώς πηγαίνουμε πεζοί στον χώρο της συναυλίας;

Έχει γέφυρα που περνάει πάνω από την Ποσειδώνος. Ωστόσο κάποιες φορές την έχουν κλειστή από ένα σημείο, οπότε πρέπει να κάνεις και τον κύκλο γύρο από το κλειστό. Αλλιώς σε βγάζει δίπλα στην είσοδο του release

ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΚΙΣΩ ΤΟ ΚΩΛΑΡΑΚι

Μήπως λες για το καλοκαίρι του 2018 ;

Το 2017 πλημμύρισε η Μάνδρα, το καλοκαίρι του 18 ήταν το Μάτι

1 Like

Όχι.

Τσάντα πλάτης μικρή θα αφήνουν;
Νερό θέλω να πάρω μαζί μου, θα έχει 42 βαθμούς την επόμενη Παρασκευή.

αφήνουν στο release. αλλά παίζει λίγο ψάξιμο… νερό περνάει πάντως

1 Like

Όχι πλαστικά μπουκάλια μιας χρήσης, έχουν πει.

Πρόγραμμα θα πουν ή πάλι μια μέρα πριν?

μια μέρα πριν. Αντε δυο

Το έχουν πει και στο release αυτό;

Πολιτική των Coldplay είναι ρε, τι να πει ο κάθε διοργανωτής εδώ στην Ελλάδα :joy:

Μπερδεύτηκα επειδή είμαστε στο thread των Megadeth :stuck_out_tongue: