Megadeth - Th1rt3en

Θεικό βίντεο απλά. Και κομματάρα στο ύφος των Υouthanasia/Countdown To Extinction. Ακούω και το Whose Life (Is It Anyways?) τώρα και τα σπάει. Και δεν το χα ακούσει τόσο καιρό γαμώτο, μαλακία μου. Μπράβο Megadeth!:smiley:

Το κομμάτι είναι οκ αλλά το βίντεο είναι γαμάτο!

Ναι ρε μπανταρα, ναι γαμω… Την Παρασκευη το ακουσα επιτελους και ειναι πραγματικα εξαιρετικο… Καυλα, πιο καλο και απο τις καλες προσδοκιες που ειχα. Δεν υπαρχει filler στο δισκο, τα κομματια χωριζονται σε επη, κομματαρες, πολυ καλα και καλα. Το παιξιμο της μπαντας ειναι φανταστικο, ο Ellefson ειναι παλι εδω μετα απο τοσα χρονια και ειναι παντα σταθερη αξια. Ο Broderick ειναι παικταρα, το ξεραμε αυτο και ο Drover παιζει ισως τα καλυτερα εως τωρα drums που εχει παιξει σε δισκο των Megadeth . Δυνατα ρεφραιν που σου κολλανε και τρομεροι στιχοι οπως μας εχει συνηθισει ο Dave Mustaine (απο τους αγαπημενους μου στιχουργους ever). Ο ηχος ειναι οντως κοντα στην Countdown To Extinction - Youthanasia περιοδο και αυτο δεν γινεται να ειναι κακο. Η μπαντα ειναι δεμενη και σε μεγαλη φορμα. Ευχομαι να ισχυσει το “ομαδα που κερδιζει, δεν αλλαζει” γιατι πραγματικα [B]ΑΥΤΟΙ[/B] οι Megadeth εχουν πολλα ακομα να δωσουν. Λιωνει συνεχεια ο δισκος…

Οι έννοιες “Megadeth” και “αδιάφορο άλμπουμ” είναι τσακωμένες εδώ και πολλάάάά χρόνια (ειδικά μετά το Risk). Ο Mustaine τιμά τον όρο heavy metal με πάθος, όχι σαν κάποιους άλλους ( :roll: ), δεν λέμε ονόματα.

Το THIRTEEN είναι υψηλών προδιαγραφών, αλλά επιτρέψτε μου να πιστεύω ότι είναι το χειρότερο σε σύγκριση με ότι έχουν κυκλοφορήσει από The World Needs a Hero και έπειτα. Θεωρώ ότι το THIRTEEN έχει 2-3 fillerάκια που με χαλάνε (τί τις θέλουν αυτές τις επανηχογραφήσεις). Εγώ κρίνω ένα άλμπουμ ολοκληρωμένα, δίνοντας βάση ακόμα και στη σειρά των τραγουδιών. Δεν κολλάω σε 2-3 ύμνους και σε άλλα 2-3 πολύ καλά τραγούδια. Επίσης θεωρώ το Endgame ανώτερο.

Πάντως μπράβο στον Mustaine που μας φτιάχνει.

[SPOILER](Γενικό σχόλιο)
Πάντα πίστευα ότι τα καλά άλμπουμ πρέπει να έχουν το πολύ 10 κομμάτια (8 με 10 το ιδανικό) για να μη κουράζουν[/SPOILER]

Σε τι τιμες κυμαινεται στα εδω δισκαδικα??

…τον ακούω τώρα, πρώτη ολοκληρωμένη ακρόαση…νομίζω ότι έχουμε ένα αρκετά καλό δίσκο, χωρίς όμως το κομμάτι που θα θέλω να το ακούω συνέχεια…φυσικά όλα αυτά με μια ακρόαση, έτσι;:):!:
edit
…εντάξει το ριφ που μπαίνει στο Never Dead, στο λεπτό περίπου…τα σπάει!

κ γω το εβαλα τωρα για πρωτη φορα,αφηνει καλη εντυπωση με την πρωτη ακροαση,το wrecker μου εμεινε με την πρωτη κ το public enemy n.1

κι εγω που εκανα μια πρωτη ακροαση προχθες μαρεσε πολυ
σε μερικες ακροασεις θα ξεχωρισω και καποια τραγουδια

Γυρω στα 18.

ώπα λάθος νήμα :stuck_out_tongue:

Προς το παρον εχω ακουσει μονο τα Public enemy no.1 και Whose Life,αλλα τα πρωτα μηνυματα ειναι τρομερα θετικα,ειδικα με βαση το πρωτο.Θα επανερθω οταν ακουσω και τον υπολοιπο δισκο.

Ειναι καλος ο δισκος!
Δεν γαμαει οπως το Endgame βεβαια αλλα ειναι καλο!

…κάθε ακρόαση και καλύτερο μου φαίνεται…δεν είναι λογικό αυτό, κανονικά θά’πρεπε με την πρώτη να σε κερδίζουν τέτοιοι δίσκοι, αλλά μαυτόν είναι μάλλον διαφορετικά:):!: