Memories of life drifting further away... (80ς-90ς)

Σε αγαπώ.
Πώς, πες μου, πώς?!?!?

Ε δεν είσαι η μόνη που μεγάλωσε με τον ιερό θεσμό της σεξοκωμωδίας ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ.
Πρέπει να κανονιστεί μαραθώνιος με bash class σεξοκωμωδίες της χρυσής εποχής του VHS θαρρώ πως.
Αμοιβαία τα αισθήματα κοτόπουλο^^

τι ξεθάψατε ρε θεοί πάλι?! σας αγαπώ όλους ε!!

Πόσο γαμάτο θα ήταν, να μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο!
Εγώ ξεκινάω μόνη μου τώρα πάντως :smiley:

Επρεπε να περασουν πολλα χρονια για να καταλαβω οτι το πανκ (και τα παρακλαδια του) ηταν ασυγκριτα σημαντικοτερο απο το μεταλ, και ως κινημα και ως αλλα πολλα…
Θυμηθηκα εκεινο το τευχος με τους Clash, δεκατετραχρονο τότε ακουγα Purple, Priest και αλλα καλουδια. Οχι πως σταματησα να τα ακουω. Και η ηλεκτρονικη σκηνη που ανακαλυψα ενδιαμεσα, ανοιξε τους μουσικους μου οριζοντες. Βεβαια ειχα ακουσει πιστολς και Cure απο πολυ πιο νωρις, οπως και αλλες σημαντικες μπαντες (πχ talking heads), ναναι καλα οι κασετες που εδιναν και επαιρναν!

Και μια ωραια μερα πετυχε το ματι μου και αυτο στα περιπτερα:

[SPOILER][/SPOILER]
Αγοραστηκε κατευθειαν! Πιο πολυ αφισσες ειχε παρα γραπτη υλη. Κατι χρονιες πιο μετα κυκλοφορησε και το πρωτο χαμερ. Ποιος ομοιοπαθης απο δω ειχε αγορασει το Χεβυ μεταλ? Ελπιζω να μην ειμαι ο μοναδικος πορνογερος εδω μεσα. Για αυτο ρωταω :smiley:

…το ‘‘Διαχρονικό’’ στην Καστέλλα…ροκ μπαρ σε αρχοντικό σπίτι…ροκιές, μεταλιές, και υπέροχα φυστίκια στο μπαλκονάκι:):!:

ναι ρε φιλε…

Που να το δεις κατα την δεκατια του 80 πως ηταν…

:!::!::!:

μαλάκες τι θυμόσαστε?!


εκει στα μέσα προς τέλη 80ς… με πολλές ιστορίες μέσα, δικαστής Ντρεντ, 13ο πάτωμα, Ο Ροι της Μελτσεστερ κτλ Πριν το 1987 το λέγανε Δυναμικό Αγόρι :lol: αλλά η περίοδος 81-86 για μένα ήταν αφιερωμένη μόνο στο :

ενώ παράλληλα διαβάζαμε και Περιπέτεια, Μικρό Καουμπόυ (γραμμένο από έλληνες), και τα 2 πρέπει να έκλεισαν με το τέλος των 80ς αλλά και την σουρεάλ Βαβούρα

α και όσοι ήταν δημοτικό 1981-82 θα είχαν μαζί τους σούπερ παγουρίνο! και λίγο αργότερα τα σπαστά ποτηράκια! δε νομίζω να υπάρχει φωτό αν και πρέπει να τσεκάρω σχολικές φωτογραφίες.

εδιτ:και όμως :

υπήρχε και σε μπλε, και με διάφορα άλλα themes (πολεμος των αστρων κτλ) ενώ ήταν και υπερατού σε σχέση με το απλο παγουρίνο που δε κράταγε καν κρύο το νερό :slight_smile:

…εννοείται:):!:

τι λέτε ρε μαλακες…

μολις θυμήθηκα και τα γιογιο που διαφήμιζαν κοκακολα σπραιτ καο φαντα…

εδιτ.εγω ειχα σπραιτ…

Σίγουρα θα έχουν ξαναμπεί, αλλά έφαγα μια φλασιά εχθές με αυτά

[SPOILER]

[/SPOILER]

Το πάνω δεξιά είχε και κάτω σαγόνι. Και μάτι. Και κάτι πλοκάμια να βγάινουν απ’ το στομά. :’)

[B]Ποιος προλαβε τα μοναδικα δυο (ασπρομαυρα) καναλια στην TV που ανοιγαν το απογευμα και εκλειναν τα μεσανυχτα? [/B]

[B]Επισης ποιος προλαβε αυτα τα λεωφορεια στην Αθηνα?[/B]


[B]Και αμεσως μετα αυτα?
[/B]

Ελπιζω μα μην ειμαι ο μονος πορνογερος εδω μεσα!

Το τελευταίο το πρόλαβα κι εγώ, τα πιο πάνω δεν τα θυμάμαι…
Είχα κι εγώ σουπερ παγουρίνο :’)