Mercyful Fate @Release Athens 13/6/2020

κατά πάσα πιθανότητα κλαίμε ( κλαίω ) 150 ευρώ . Βάλε και MH & Helloween

πφφφφ σωστά το λένε τα παιδιά . Θα πεθάνει η προπώληση συνεπώς και οι μεγάλες συναυλίες . Χίλιες φορές να μην τα έδινα ποτέ και να έφτιαχνα την ταπετσαρία του αυτ-του μου με αυτά τα λεφτά ξέρω γω και θα έμεναν και 2 εβδομάδες βενζίνης :rofl: . Παρά αυτή η ξενέρα και η αβεβαιότητα για την τύχη των χρημάτων μου

Πάντα δυστυχώς τα λιγότερο σημαντικά την πατάνε και κινδυνεύουν με καταστροφή ( κατάντια του ανθρώπινου είδους που η ψυχαγωγία είναι πλέον κάτι ασήμαντο )

Επιστροφή χρημάτων χωρίς καμία δικαιολογία . Έχουμε όλοι πιστεύω μεγάλη κατανόηση και υπομονή και δεν έχουμε απαίτηση να το δώσουν άμεσα . Ας ασχοληθούν όλο το καλοκαίρι με το πως θα μπορέσει να γίνει

6 Likes

ναί. θα πρέπει να τα έχουν. Γιατί αν έχουν δώσει πχ μισό μύριο, στο Χ όνομα, μερικά δικά τους και μερικά απο προπώληση και δεν το λαβαίνουν πίσω, παίζει ένα θεματάκι…

καλά το ξέρω αυτό , φαντάζομαι από ρευστότητα θα έχουν σοβαρό πρόβλημα . Το έχω γράψει και το τοπικ των Πεπερς

Οι καταναλωτές πάλι δεν έχουμε κανένα θέμα ρευστότητας, εισιτήρια στο πορτοφόλι και εξαργύρωση σε έναν χρόνο και αν :rofl:

1 Like

Απο αυτα που γραφει το Release, ελπιζω οτι το live των MF -και των υπολοιπων συγκροτηματων- θα γινει το 2021. Καταλαβαινω οτι ειναι παρα πολυ δυσκολο πλεον να κανουν τα πλανα τους, ευχομαι να τα καταφερουν για να τους δουμε και να μην φαμε φολα.
Ολοι οι διοργανωτες φανταζομαι ειναι σε δυσκολη θεση και αντιμετωποι με το μεγαλο στοιχημα. Φανταζομαι οτι γνωριζουν και οι ιδιοι, οτι σε περιπτωση που δεν τα καταφερουν να ικανοποιησουν το κοινο πολυ δυσκολα θα τους ξαναεπιστευθουν στο μελλον, οταν και οποτε ερθουν σε κανονικη ροη οι συνθηκες, και να αγορασουν απο νωρις εισιτηρια. Ειναι η ωρα που θα ξεχωρισει ποιος ειναι πραγματικα μεγαλος διοργανωτης απο την πλεμπα.
Ευχομαι να μην ζησουμε φασεις 90ς και βλεπουμε live με το σταγονομετρο μονο.

6 Likes

Βεβαια,πολυ σωστο και αυτο και εννοειται πρεπει να επιστραφουν πισω τα χρηματα…

1 Like

Πρέπει να σου δώσουν τη δυνατότητα είτε να πάρεις πίσω τα χρήματα, είτε να ισχύει το εισιτήριο σου για τη νέα ημερομηνία.

Η επιλογή είναι του καταναλωτή φυσικά. Αυτό ισχύει σε οτι φεστιβάλ είχα κλείσει στο εξωτερικό.

2 Likes

Βρε παιδιά και ειλικρινα χωρίς ίχνος ειρωνίας, γιατί βιάζεστε τόσο και πολυ και τρέχετε να πάρετε εισιτήρια τοσους μηνες πριν ? Φοβάστε μην εξαντληθούν η για να γλιτώσετε 5€ ανα εισιτήριο ? Εγω θα πηγαινα σε ενα σωρο συναυλίες μέσα στο καλοκαίρι αλλα εισιτήριο δεν είχα πάρει για καμια και δεν το γραφω για να κάνω τον έξυπνο αλλα πες οτι κατι γίνεται, οτι αρρωσταίνω ρε παιδί μου, γιατί να εχω πάρει εισιτήρια απο τόσο νωρίς, δεν μιλάμε ουτε για wacken ουτε για το hellfest, για ελληνικες συναυλιες μιλαμε που βρισκεις εισιτήριο μεχρι την τελευταια στιγμή.

1 Like

Εμενα με βολεύει τρελα να παίρνω εισιτήρια νωρίς.

  1. Γλυτωνω κανα 10ευρω ανά συναυλία (για να μη πω 20 στις μεγάλες).
  2. Προτιμώ να δίνω λίγα λίγα παρά να πω τον Ιούνη πως θέλω να πάω σε 10 συναυλίες.
  3. Προγραμματίζω καλύτερα το ημερολόγιο μου όταν ξέρω πως εκείνη την ημέρα είμαι ήδη κλεισμενος.
7 Likes

Αν θέλεις να πας σε 10 συναυλίες πιστεψε με γλυτώνεις πολλά λεφτά αν πάρεις νωρίς εισιτήριο.

3 Likes

Πολύ σπάνια μου έχει τύχει να μη μπορέσω να πάω σε μια συναυλία ενώ έχω εισιτήριο. Και όλες τις φορές, το έχω τελικά πουλήσει. Από την άλλη, εκτός του ότι “δεσμεύεις” τη μέρα και μπορείς να κάνεις το πρόγραμμά σου, το γεγονός ότι το παίρνεις φτηνότερα είναι ένα πολύ καλό δέλεαρ αν πηγαίνεις σε πολλές συναυλίες. 3 € από εδώ, 5 € από εκεί, 20 € από παραπέρα (γιατί υπάρχουν και τέτοιες διαφορές - Maiden ας πούμε το 2018 αν έπαιρνες προπώληση μπορούσες να πάρεις μονό εισιτήριο με 49 €, ενώ στο ταμείο είχε 70 €), μαζεύεται ένα σημαντικό ποσό. Αν πηγαίνεις σε 5-10 συναυλίες τον χρόνο εντάξει, δεν είναι απαραίτητο να παίρνεις προπώληση.

Επίσης, ας μην πει κάποιος ότι μπορούσε να προβλέψει αυτό που γίνεται φέτος. Σκεφτείτε κάποιος να σας έλεγε “δεν αγοράζω κανένα εισιτήριο από πριν, γιατί μπορεί να γίνει κάτι και να ακυρωθούν ΟΛΕΣ οι εκδηλώσεις για μήνες”, δε νομίζω να τον έπαιρνε κανείς μας στα σοβαρά :stuck_out_tongue:.

6 Likes

Μονο αν ηταν συγγενης του Μητσοτακη :slightly_smiling_face:
Παρεμπιπτοντως πρωτη φορα εκλεισα και εγω εισιτηρια νωριτερα (καπου Γεναρη) για Priest (αφου δεν τους εχω δει ποτε) και Slipknot (αυτους τους εχω ξαναδει) και μπαμ σκαει αυτη η μλκια με τον κορωνοιο και μας τα γαμησε ολα

Δεν ξανα εχει προπωληση :slightly_smiling_face:

2 Likes

Ώστε εσύ φταις για όλα γκαντεμη

2 Likes

Οχι ρε παιδια μη με βαρατε , μια μλκια εγραψα, μην πιστευετε οτι γραφω :blush:

2 Likes

Όλα αυτά συν τα hard copies εισιτήρια για τους Helloween τα οποία αν συνεχιζόταν κανονικά η προπώληση,μάλλον θα τελείωναν πολύ γρήγορα.

3 Likes

Φίλες και φίλοι του Release Athens,

Όπως ίσως οι περισσότεροι ήδη γνωρίζετε, το Release Athens 2020 δεν θα πραγματοποιηθεί, ως αποτέλεσμα της πανδημίας του κορωνοϊού και των περιοριστικών μέτρων που επέφερε, τόσο στην Ελλάδα όσο και σε ολόκληρο τον κόσμο.

Όλες οι προγραμματισμένες εμφανίσεις επαναπρογραμματίζονται για το 2021, με την προσδοκία πως ο εφιάλτης της πανδημίας θα έχει μέχρι τότε τελειώσει. Αυτό ισχύει και για τους Mercyful Fate που είχαν ανακοινωθεί για τη δεύτερη ημέρα του Release Athens 2020, το Σάββατο 13 Ιουνίου.

Τα εισιτήρια που έχουν ήδη αγοραστεί ισχύουν κανονικά για τη νέα ημερομηνία, την οποία ευελπιστούμε πως θα είμαστε σε θέση να ανακοινώσουμε σύντομα, ενώ θα επανέλθουμε με περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τον τρόπο χρήσης του voucher και τις επιλογές που θα σας δοθούν. Σε κάθε περίπτωση, διαβεβαιώνουμε όλους τους κατόχους πως οι ευχάριστες εκπλήξεις που θα ακολουθήσουν θα μετατρέψουν τα εισιτήριά τους σε προνομιακά.

Προσοχή: στο facebook event έχει αλλάξει μόνο η χρονολογία. Αυτό δεν σημαίνει πως η νέα ημερομηνία θα είναι η 13/6/21. Απλά, λόγω των κανονισμών που ισχύουν στα social media, αν παρέλθει ο χρόνος τέλεσης ενός event καθίσταται αδύνατο στον διοργανωτή το να ενημερώσει όσους έχουν δηλώσει ότι θα παραστούν ή ενδιαφέρονται γι’ αυτό. Ως εκ τούτου, προσωρινά έχουμε αλλάξει μόνο τη χρονιά. Σύντομα, θα υπάρχει η ακριβής νέα ημερομηνία.

Σας ευχαριστούμε για την υποστήριξη,

Release Athens

4 Likes

Αφού θα έρθουν το 21 ολα καλά… ας είμαστε κι εμείς καλά μέχρι τότε

8 Likes

μεχρι τωρα δλδ απο το 4ημερο μεταλ του ριλιζ εχουν επιβεβαιωθει priest κ fate για το 21?

1 Like

Ναι. Μονο σλιπνοτ δεν ειναι σίγουρο ακομα.

2 Likes

λεφτά δεν δίνουν πίσω…