Meshuggah - obzen

που το στηριζεις αυτο ?

με την πρωτη ακροαση μου φανηκε καλυτερο απο το προηγουμενο…τωρα θελει πολλες ακομα για να γινει πληρως κατανοητο…παντως εχω την αισθηση οτι το κανανε παλι το θαυμα τους!! :slight_smile:

δεν γινεται να τα παιζει ανθρωπος αυτα τα πραγματα!!!

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικότατες σε σχέση με το προηγούμενο και αναμένονται συνεχόμενες ακροάσεις.
Χαμός, τεχνικούρα, μεσούγκα.

Aύτο είχε γίνει στο “catch 33”(βρες συνεντεύξεις εκείνης της περιόδου, το λένε και οι ίδιοι). Από κει και πέρα τα τυμπανα είναι φυσικότατα.

Μου άρεσε πάρα πολύ(σε σημεία φτάνει το μεγαλείο του “I”), αρκετά διαφοροποιημένο σε σχέση με catch 33 και Nothing. Mου φάνηκε λίγο πιο εύπεπτο από το μέσο μεσουγκα αλμπουμ, το οποίο δεν είναι καθόλου κακό.Υπέροχο και ξύλο.

i know mister
απλα το πα επειδη ειναι απιστευτα τα τυμπανα του

το obzen οντως ειναι πιο ευκολοακουστο και ισως καταφερει να το ακουσει περισσοτερος κοσμος
τωρα μουσικα εμενα μου κανει καπου μεταξυ I και nothing.

Aκροαση με την ακροαση μαρεσει ολο και πιο πολυ.Οτι και να πουμε,λιγο θα ειναι.
Συνεχεια βρισκω σημεια που δεν τα ειχα ξανακουσει.Θα το ξανακουσω πολλες φορες,
αν και δεν νομιζω οτι η (θετικη) γνωμη μου θα αλλαξει.

μετα απο αρκετες ακροασεις μπορω να πω οτι μεχρι στιγμης ειναι το album της χρονιας για μενα…ευτυχως οι meshuggah επανηλθαν με ενα δισκο δυναμιτη μετα το μετριο catch 33!!:slight_smile:

ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΟΥΜΕ ΛΑΙΒ???

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΚΑΓΓΟΥΡΙΑ ΜΟΥ!!!

Meshuggah will be streaming their concert “LIVE” on Tuesday, May 6, 2008 at: at: 5:00pm (Pacific) – 6:00pm (Mountain) – 7:00pm (Central) – 8:00pm (Eastern) – (Europe - This will be Wednesday morning your time!) …from The Agora Theater in Cleveland, Ohio exclusively at YeboTV.com.

The stream is FREE for fans around the world to view right from the comfort of their home computers. Visit this link to register in advance for this exclusive event.

For more info about the Dimmu Borgir free live internet stream, click here.

Αντε παλι ! Καποιος να μαζεψει τον Signal ! #-o
Ποτε φιλτατε! Ποτε δεν προκειται να τους δουμε λαιβ.

Ωραιο αυτο που ποσταρε ο μανος αλλα θα ειναι 8 το πρωι!

Λεπον. Στο αναλογο meet & greet ειπαμε δυο κουβεντες με τους Nevermore και ο Jeff δηλωσε πως γουσταρει μπολικο το νεο Meshuggah. :stuck_out_tongue: Πιστευω ειναι ενα ελαφρως ενδιαφερον trivia, εξ αλλου οι meshuggoεπιρροες στον ηχο των Nevermore κανουν μπαμ τα τελευταια χρονια.

ετσι ετσι

τους προσκυνανε οι μουσικοι

θα τους προσκυνησουν και οι οπαδοι

που θα παει???
με τοση οχταχορδη θα λιωσει το κερι απο τα αυτια!!! :lol: :lol:

Mα τι λές βρε Angmar οι Nevermore επιρροές απο meshuggah?Αυτόι είναι καθαρό 80’ς epic power :lol: :!:#-o

Oι Meshuggah που εχουν 8χορδες ειναι supercore ?
Δεν το ειχε στο δισκαδικο γμτ!Πεμπτη μαλλον το φερνει.

Αντε γ*μηθειτε ολοι!Εταιρειες/προμηθευτες/δισκοπωλες.
18.90 το Μεσουγκα χωρις καν να ειναι limited.

ενα πρώτο reviewδάκι εδώ:

http://www.ekatinights.com/content/meshuggah_obzen

Απλά κάπως έτσι θα ακούγονται πολλά αλμπουμάκια μέχρι το επόμενο Meshuggah άλμπουμ.
Η εισαγωγή του “Bleed” πχ, χαρακτηριστικό σημείο προς κόπια.

Δερνει αγρια το album μηπως γνωριζει κανει αν κυκλοφορει και σε καμια digipack εκδοση?:slight_smile:

Aπίστευτη δουλεια… η καλύτερη της χρονιάς μέχρι στιγμής. Κομμάτια όπως το Βleed H to dance… δε γράφονται κάθε μέρα… Το καλύτερο τους για μένα μετά το Chaosphere