Αγαπημένος metal δίσκος για το 1983

Πω πω, μιλάμε για πολύ τσιμπούκι χρονιά, άνετα έκανα άλη μία επιπλέον δεκάδα, ακόμα δεν ξέρω τι να ψηφίσω! Εκτός των άλλων σημαντικών κυκλοφοριών εκείνης της χρονιάς να αναφέρω τα 2, κατ’ εμέ, καλύτερα heavy metal EPs :

Μαζί με το '80 και το '86, οι καλύτερες χρονιές της δεκαετίας.

απο τη στιγμη που εχεις στο πολλ iron maiden τα υπολοιπα ειναι ανυπαρκτα:p

επειδή ξέρω ότι δεν θα πάρουν πολλούς ψήφους θα στηρίξω…

Το deliver us… ακόμα κι αν πρόκειται για ΕΡ, είναι τόσο τέλειο που ξεπερνά με άνεση τα υπόλοιπα. Όσον αφορά στα του poll, το αγαπημένο μου iron maiden σίγουρα.

προφανώς και για μένα άνετα είναι στο top-5 της χρονιάς, αλλά μιλάμε για full length, το επισημαίνω!

Πραγματικά μάχη για μένα μεταξύ [B]Piece of Mind[/B] και [B]Show No Mercy[/B]. Αλλά τελικά το έριξα στους Slayer, γιατί για μένα είναι ο καλύτερος δίσκος που έχουν βγάλει.

Kλασσικος Ελληνας μεταλας του Metal Hammer.:slight_smile:

Δισκαρες ολα,πραγματικα πανδαιμονιο.
Εριξα ‘‘Melissa’’,αλλα με ετρωγε το χερι για ‘Balls To The Wall’’ και ‘‘Shout At The Devil’’.

Αφου στο πολλ του '82 ψηφισα [B]Accept[/B] αντι για [B]Heavy Load[/B], τωρα αντιστρεφονται οι ρολοι.

[B]HEAVY LOAD[/B] ρε μουνια :vibrate:

[B]Τrue Cult Underground Heavy Metal[/B] :bow:

ισχύει ότι είπα και στο πολ του 82. αν δεν είχε τους βασιλείς θα το ριχνα στο βαρύ φορτίο. αλλά με into glory ride στο παιχνίδι, δεν έχω και πολλά περιθώρια 8)

Μεταξύ Holy diver και Melissa

καλα οχι και του metal hammer:)

Into glory ride χωρις δευτερη σκεψη!!!

κομματι μυαλο!!!

Χμμμμ…κοιτάω και χαιδεύω το μούσι μου…δισκάρα το Piece Of Mind σίγουρα, Holy Diver επίσης…μμμ…Kill 'em All, Show No Mercy δεν το συζητάω…Πρέπει όμως να ψηφίσω Into Glory Ride! Κι ας έχει μέσα εκείνο το σιχαμένο το Warlord. Όλα τα υπόλοιπα αρκούν. Guard well the secret of steel…
Μπορεί σε κάποια άλλη φάση να διάλεγα άλλο, όμως τώρα η Βαλχάλα με καλεί…

Αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα σε όλα…αλλά ξάφνου μέσα μου ακούω μια φωνή να λέει…

[SPOILER]A sceptre of iron could meercyyy bring…[/SPOILER]

Kαι εκεί τελείωσαν όλα.

Πολλες δισκαρες και τοτε, αλλα θα μιλησω ως fanboy και θα ψηφισω αλλο. Ε το EP. Τι ποιο EP? Αυτο με τις πιο καβλωτικες τσιριδες εβερ.

Αν δεν ειχε βγει το EP παντως, μαλλον θα ηταν το μονο πολλ που δεν θα μπορουσα να ψηφισω (πολλ με ημερομηνιες εννοω). Και κανονιστε κακομοιρηδες να μεινει στο μηδεν το Χολυ Νταηβα.

Ο δεύτερος αγαπημένος της μπάντας. Ο παγκόσμιος διακόπτης του Thrash Metal στην θέση On.

Το πιο δύσκολο γκαλοπ… Δεν ξέρω… Βάζω Holy diver αλλά διστακτικά…

δε γίνεται με άβαταρ manowar να μην ψηφίζεις τον πιο επικό δίσκο ever [-X