Metal Hammer vs RockHard

Αυριο το Hammer, με εξωφυλλο Lemmy(λογικο) και CD tribute σε Priest…

[SPOILER]

  1. SUNBURST ?The Hellion/Electric Eye?
  2. SACRAL RAGE ?Exciter?
  3. CEMETERY DANCE ?Hell Bent for Leather?
  4. KINGDRAGON ?You?ve Got Another Thing Coming?
  5. BIGUS DICKUS ?Victim of Changes?
  6. NULL O? ZERO ?A Touch of Evil?
  7. EXARSIS ?All Guns Blazing?
  8. CRYSTAL TEARS ?Heart of a Lion?
  9. ELYSION featuring Yiannis Papanikolaou (DIVINER) ?Angel?
  10. MARAUDER ?Metal Gods?
  11. TIDAL DREAMS ?The Sentinel?
  12. THE SILENT WEDDING ?Diamonds and Rust?
    [/SPOILER]

Το τεύχος είναι σχεδόν ολόκληρο αφιερωμένο στον Lemmy, με πολλές μόνιμες στήλες να λείπουν και χωρίς horror.

Για δίσκο του μήνα έχουμε το Dystopia με 9άρι. Υπάρχει επίσης και κριτική στο RC (8άρι), το πρώτο τους από το Sanctus Diavolos και μετά που δεν χαρακτηρίζεται ως δίσκος του μήνα στο περιοδικό.

Καλό το νέο τεύχος. Έχουν καταφέρει να χωρέσουν αρκετή ύλη, παρά το μεγάλο σε έκταση αφιέρωμα για το MOP. Η στήλη “Sign of the Hammer…” θέλω να πιστεύω πως κόπηκε λόγω περιορισμένου χώρου και να μην είναι κάτι μόνιμο.

Eν τω μεταξυ, εφυγε κι ο Πουσιος?

Υπέθεσα ότι απλά λείπει η καθιερωμένη εισαγωγή του από το Χόρορ, όμως με αφορμή το σχόλιό σου το έψαξα και διαπίστωσα πως πλέον δεν αναφέρεται στους συντελεστές του περιοδικού (ήταν αρχισυντάκτης και υπεύθυνος ύλης). Συνεπώς, μετά τον Κισατζεκιάν μάς χαιρέτησε και αυτός (εκτός και αν πρόκειται για κάποιο τυπογραφικό λάθος, που δε νομίζω, γιατί λείπει και η εισαγωγή όπως είπα). :-k

Πούσιος και Κισατζεκιάν θα συνεχίσουν σε άλλο περιοδικό λέει.

[SPOILER][/SPOILER]

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Πες μου ότι είναι φωτοσοπια…

lol…δεν ειναι…

το χάμστερ, περιορίζει έξοδα, γιατι είναι στα πρόθυρα.

Οι διασκευές στο θρυλικό μάστερ ειναι μερικές για τον πεο! Ξεχωρίζουν το the thing that should … & leper messiah . Μπράβο στα παιδιά για την προσπάθεια . Σε καλα επίπεδα και το damage. Σαν οπαδός θέλω απόδοση σε πολύ υψηλό επίπεδο , γιατί ένας απλός παραλληλισμός στις διασκευές priest ειναι η μέρα με τη νύχτα .
Το τεύχος καλό με καλογραμμένες δισκοκριτικες και μερικές καλές συνεντεύξεις . Ο πουσιος μάλλον αντίο ε ;
Η πρόταση ενός φίλου για να γίνει το περιοδικό κάθε 2-3 μήνες μου ακούγεται καλή .

Η νέα στήλη του Ζαχαρόπουλου μάλλον πάει να “αντικαταστήσει” το δισέλιδο του Κισατζεκιάν. Αναμενόμενο, μάλλον είναι ο μοναδικός (άσχετα αν αρέσει ο τρόπος γραφής του ή όχι) που κατέχει παρεμφερή ακούσματα.

Όντως, μεγάλη έκπληξη η απουσία του Πούσιου και γενικά σιγά-σιγά μάλλον αλλάζει το roster του περιοδικού (όχι τώρα αυτό, εδώ κι ένα χρόνο γίνεται).

Μαλακία που λείπει το Sign of the hammer, ήταν ίσως η πιο ενδιαφέρουσα στήλη.

ναι, και οι τύποι που ζούν απο αυτό θα τρώνε χόρτα τις ενδιάμεσες μέρες. Αλλα με το καλό να μας αδειάζει τη γωνία … γιατί κάποιοι γράφουν επειδή γουστάρουν τη φάση, όχι για φραγκάκια. Όταν φτάνουν να παζαρεύουν το 10ε στις διαφημήσεις, ξέρεις οτι το τέλος είναι κοντά.

Είσαι άδικος όταν λες να χάσει κάποιος τη δουλειά του αδερφέ rager. Μην γίνεσαι αυτά που κοροϊδεύουμε !

Vektor hype διάχυτο σε όλο το τεύχος. Επέστρεψε και η στήλη sign of the hammer που είχε κοπεί από το προηγούμενο τεύχος για λόγους χώρου τελικά.

E, νομίζω τα ρατσιστοσχόλια του και καλά hater to all Καραγιάννη (“πολιτισμός της μπούρκας” σε άσχετο σχόλιο για τον Waters) ίσως σηματοδοτήσουν το τέλος της αγοράς του περιοδικού μετά από 11,5 χρόνια. Έτσι και αλλιώς ξεπέφτει σε όλα τα επίπεδα.

Καλά τα λένε για το Vektor. Και έχω ακούσει μόνο τρία κομμάτια. AΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΞΩΦΥΛΛΟ.

Άρα δίσκος του μήνα το Vektor ε; Μακάρι να είναι τόσο καλό.

[FONT=Trebuchet MS]Φοβερή διασκευή VIC σε Rotting Christ από το cd του νέου τεύχους[/FONT]

Δισκος του μηνα;