Metal Hammer vs RockHard

Μονο που το θυμαμαι θελω να δειρω καποιον. Ακου απογοητευτικο…

σχεδόν 3 λεπτά μιας στοιχειωτικής μελωδίας …οχι απλα αδικημενο …

Το hammer το παράτησα εδω και χρόνια. Κάτι το υφακι μερικών συντακτών βλέπε Καραολίδης μιλώντας για το σολο του paige στο STH χαρακτηρίζοντας το ως το ουσιαστικότερο σόλο όλων των εποχών -εμετός δήλωση- κάτι που ο Χρονόπουλος με το ζόρι να μας πείσει ότι το καλύτερο album όλων των εποχων ειναι το Master of puppets - την στιγμη που πριν απο αυτον οι αναγνώστες ψήφιζαν το number of the beast ως καλύτερο και χωρις να μας πρήζει τα συκώτια ο Φλωράκης με κάναν να τους κόψω

Το ΝOTB δεν είναι καν το καλύτερο Maiden (φαντάζομαι το ίδιο επιχείρημα στέκει για το MoP και τους Metallica σύμφωνα με αρκετούς) και ο Καραολίδης ήταν από τις πιο ουσιαστικές πένες του περιοδικού… Αλλά περί ορέξεως!

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί είναι “εμετός δήλωση” το να θεωρείς το σόλο του Stairway το καλύτερο έβερ. :-k Ακόμα κι αν δεν είναι (κάτι αρκετά συζητήσιμο έτσι κι αλλιώς), πού είναι το πρόβλημα με τη διατύπωση;
Προσβάλλει τους shredders ξέρω γω; Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Μαζί με Hotel California και Comfortably Numb, τα καλύτερα.

Τι καλύτερο σόλο εβερ ειναι του wasted years ! Απλά :slight_smile:

This thread is now about guitar solos :!:

ινβ4 επόμενο αφιέρωμα “ΛΙΣΤΕΣ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΟΛΟΖ”

Μα δεν λέει το καλύτερο…το ουσιαστικότερο γράφει…δλδ ειναι σα να λέει ολα τα άλλα μάγκες τζαμπα τα γράψατε απο την στιγμη που μονο αυτο εχει ουσία

Εμμμμ

Όχι. Δεν είναι σα να λέει αυτό. Καμία σχέση.

Σοβαρέψου λίγο φίλος.

Έτσι. Συνέχισε να απαντάς.

:roll:

Και γενικα επειδη πολυ την χρησιμοποιουμε αυτην την λεξη, γιατι ειναι “εμετικη δηλωση” η αποψη του ανθρωπου. Δηλαδη οκ, την γνωμη του ειπε, δεν ειπε οτι 1+1=13, δεν το λες και ακριβως αντικειμενικο το πιο ειναι το καλυτερο (η ουσιαστικοτερο whatever) σολο ολων των εποχων για να πεις οτι προσβαλλε τα Ιερα και τα Οσια.

Επισης το ΜοΡ ειναι ο καλυτερος δισκος ολων των εποχων και οποιος διαφωνει ειναι εμετικος :stuck_out_tongue:

Πολύ καλό το αφιέρωμα. Μου αρέσει η δομή του και ειδικότερα τα κομμάτια όπου αναλύεται κάθε άλμπουμ ξεχωριστά.

Αντε, και του χρόνου να γίνει κάτι ανάλογο για τους Priest :!:

Καλή η εισαγωγή στο site αλλά δε θέλω να την ξαναπατήσω και να το πάρω στα τυφλά. Θάβουν καθόλου Blaze και Gers;

Καθόλου, ίσα-ίσα. Έχει δοθεί ο ίδιος χώρος για κάθε μέλος (ένα μονοσέλιδο) και για κάθε άλμπουμ (4 σελίδες). Δεν υπερτονίζεται κάποια περίοδος του συγκροτήματος δηλαδή, όλα προσεγγίζονται το ίδιο.

Έχει πέσει δουλειά, καμία σχέση με την περσινή αρπαχτή με τις λίστες.

Ωραία, ευχαριστώ!

ψηνομαι μετα απο χρονια να παρω το χαμερ…