Metal Healing Festival

σωστα τα λες. πολλα τα ελληνικά, αλλα αυτο δίνει και μια οικονομικη ασφαλεια στον διοργανωτη. εγω παντως θα ψηνομουν για ενα ταξιδακι αν δεν εχω κατι καλυτερο να κανω. ειδομεν. μακαρι να γινει.

mallon la8os diko mou.
Eixa tin entypwsi pws ixe mia thesi eleu8eri gia na oloklirw8ei to programma (2h mera) kai mpenw sto site tis diarganotrias kai vlepw 4-5 kenes 8eseis

Δεν εχουν κλεισει ακομα τον headliner της μιας μερας και 4-5 συγκροτηματα για τις μεσημεριανες-απογευματινες ωρες.

Τρεις ακόμα μπάντες προστέθηκαν:
Aborted (Be)
Pentagram (Tr)
Deviser (Gr)

tpt to ekseretiko dld

γκουχ γκουχ…ε, οχι και τιποτα οι aborted…μη τα ισοπεδώνουμε όλα… 8)

ΛΟΛ ομως ρε…έλεγα χτες: “παω στοιχημα οτι αν φερουν κάποιον από το poll, αυτοι θα είναι οι aborted επειδη δε θα πάρουν πολλά φράγκα”. πάω να παίξω τζοκερ, τι να πω… :lol:

Πάντως είναι καλό να πας αν δε μένεις πολυ μακριά βεβαια…
Εγώ γουστάρω να πάω,θα είναι ένα καλό τριήμερο αλλά είναι και τα φράγκα που είπε και κάποιος άλλος…

Θα προσπαθήσω πάντως γιατί γουσταρω να δω rotting christ

Παντως να το ξερετε, οι Rotting Christ θα κανουν συναυλια σε Αθηνα-Θεσσαλονικη το φθινοπωρο και θα τη ωγαλουν σε dvd…
Ετσι ειπε ο Σακης στο hammer παντως. :wink:

Re eleos 25 eurw h hmera exei (apo thn porta) sthn teliki kai ama ta pareis apo twra vgenei 56 to 3mero… entaxei re. Ta lefta einai poli kala mporo na pw. Apla na iparxei 8elisi. Skepsou oti na pas se mia synalia sthn xeiroteri periptwsi 8a dwseis 25-30 eurw. enw edw me tosa 8a exeis tin dinatotita na deis 9 bands… entaxei den 8a ka8iseis kai stis 9 alla leme twra

Re eleos 25 eurw h hmera exei (apo thn porta) sthn teliki kai ama ta pareis apo twra vgenei 56 to 3mero… entaxei re. Ta lefta einai poli kala mporo na pw. Apla na iparxei 8elisi. Skepsou oti na pas se mia synalia sthn xeiroteri periptwsi 8a dwseis 25-30 eurw. enw edw me tosa 8a exeis tin dinatotita na deis 9 bands… entaxei den 8a ka8iseis kai stis 9 alla leme twra[/quote]

56 το τριημερο + εξοδα μετακινησης + εξοδα διαμονης + εξοδα αναγκων (φαγητο κτλ)

Με τα ιδια λεφτα πας εξωτερικο και βλεπεις γρουπαρες

ενταξει το χεσες τωρα. και στο κατω κατω γιατι να μην στηριξεις κατι που γινετε στον τοπο σου?

Nomizw oti ypervaleis…

H Timh tou einai arketa kali kai mhn xexnas polloi dosane tosa “56” gia na pane na doune ena live pou eixe diarkeia 2 oron maximum ( :twisted: gouxou gouxou…).

Ta exoda metakiniseis pisteuw einai arketa f8ina gia ton logo oti exeis prosbasi mesw tou OSE (Tsampa diafimisi) ektos ean 8es na pas me elikoptero ok ekei 8a se kostisei kati parapanw pou les.

Oso gia ta exoda diamonhs nomizw oti exeis to dikaioma na kataskinwseis sto xoro tou festival dwrean. Ektos ean den simvivazesai me thn idea kai 8es na enoikiaseis kapou konta ston xoro tou festival opou ekei allazei to prama…

Tora gia tis poses mpyres 8a pieis kai poso 8a fas einai allo thema panw katw i times kimenontai…an kai den nomizw na einai akriva.

Kai sthn telikh opos eipe kai o vangelis stirixe ton topo sou…

α)Το οτι ειναι στον τοπο μου δε μου λεει κατι γιατι απλα ο τοπος μου δεν εχει στηριξει ποτε εμενα
β)Γιατι μπορω να βρω καλυτερα αν οχι με τα ιδια χρηματα,πολυ φθηνοτερα
γ)Για 3 μπαντες ειναι κριμα να κανω τοσο δρομο (τοσες με ενδιαφερουν απο το προγραμμα και διστυχως ειναι 3 διαφορετικες μερες)

Πρώτον όταν κάνεις κι εσύ συναυλίες με το συγκρότημα σου, να δούμε εάν και πόσο θα θέλεις να σε στηρίξει ο τόπος σου.

Πάει να γίνει μια νέα προσπάθεια πέρα από τα συνηθισμένα και γι’ αυτό ακριβώς πρέπει να βοηθήσουμε. Κανείς δεν εγγυάται τι και πως θα γίνει, μιας και αυτό θα φανεί την τελευταία σκηνή (και αφού έχουν δει άλλα κι άλλα τα ματάκια μας), αλλά γιατί να αποπαίρνουμε μια αναζωογονητική απόπειρα για τα συναυλιακά δρώμενα; Δεν έχετε βαρεθεί στα ίδια και τα ίδια; Γκρινιάζουμε ότι οι διοργανώσεις μας δεν αγγίζουν τα ξένα φεστιβάλ και μόλις πάει να γίνει κάτι νέο κι ελπιδοφόρο κάνουμε τα στραβά μάτια.

Η τιμή είναι λογικότατη, οι ημερομηνίες βολεύουν καθώς οι περισσότερες εξεταστικές έχουν τελειώσει τότε, το μέρος από τις φωτογραφίες φαίνεται όμορφο, τρόποι να φτάσει κανείς εκεί πέρα υπάρχουν πολλοί. Και σίγουρα το όλο πακέτο έρχεται ΠΟΛΥ πιο φτηνό απ’ ότι να πας στο εξωτερικό. Τώρα για τις μπάντες, φέτος είναι αυτές, του χρόνου (αν πάει καλά) θα είναι πιθανόν άλλες.

Τέλος πάντων, φυσικά και δεν πάει όποιος δε θέλει.

+100 Σε αυτα που λες αλλα

α)Δεν εχω την απαιτηση να ερθει καποιος απο τη θεσαλονικη να με δει αν παιζω Αθηνα
β)Οταν παιζουμε το εισητηριο εχει 5 ευρο που σημαινει το λιγοτερο που μπορεις να βαλεις
γ)δεν εχω τα φραγκα τοθ καργιακουρουνα να μου περισσευουν δλδ 1.000 ευρω το μηνα για σιντι κτλ.Με 500 και κατι ευρο εισοδημα απο τα οποια τα μισα και βαλε πανε σε χρεη κτλ κτλ δε μου δινει τη δυνατοτητα οχι να παω στη Ξανθη αλλα ουτε στο Gagarin.

Και συγκρινα αυτο το φεστιβαλ με το Wacken διοτι αν εκλεινα 2 μηνες πριν αεροπορικα και εισητηρια συναυλιας θα μου εβγαιναν σε συνολο μαζι με διαμονη και φαγητο 160 ευρω.Εσυ τι θα επελεγες?Να τιμησεις τοι φεστιβαλ της Ξανθης ή να δεις πρωτοκλασατες μπαντες με τα ιδια λεφτα που δε προκειται να δεις ποτε στο τοπο σου?

56 το τριημερο + εξοδα μετακινησης + εξοδα διαμονης + εξοδα αναγκων (φαγητο κτλ)

Με τα ιδια λεφτα πας εξωτερικο και βλεπεις γρουπαρες[/quote]Me ta triplasia ennoeis.

Αν εκλεινες πριν 1,5-2 μηνες αεροπορικα για Γερμανια κοστιζαν 70 ευρο με επιστροφη + το Christmas pack 100 ευρο (εισητηρια 3ημερου,διαμονη,φαγητο ποτο κτλ,δωρεαν 2πλο DVd) = 160 ευρο.
Τι θα προτιμουσαμε λοιπον?

Αν εκλεινες πριν 1,5-2 μηνες αεροπορικα για Γερμανια κοστιζαν 70 ευρο με επιστροφη + το Christmas pack 100 ευρο (εισητηρια 3ημερου,διαμονη,φαγητο ποτο κτλ,δωρεαν 2πλο DVd) = 160 ευρο.
Τι θα προτιμουσαμε λοιπον?[/quote]SYN diamonh?? E nomizw oti itan aisxra kalh prosfora! Se syxgairw gia tin plhroforish sou alla se iktirw pou den arpakses tin eykaria na pas… :lol:

Ναι διαμονη στο καμπιγκ του φεστιβαλ.Διστυχως τα εξοδα τρεχουν και δε περισσευουν ουτε για κωλοχαρτο που λεει ο λογος :x

Se katalavainw, les na borouses kai na min pigaines me toso kalh timh?? To thema einai oti exei KAI fai kai poto inclisive,ola ta lefta.