Metal Healing Festival

Ακυρωση Νο1

Israeli metal band ORPHANED LAND is taking a six-month break from live shows in order to focus on writing its new album, “The Never Ending Way Of ORwarriOR”. The CD will be produced by Steven Wilson (PORCUPINE TREE, BLACKFIELD, OPETH) and is tentatively scheduled for release in 2008.

Commented vocalist Kobi Farhi: “After playing almost 100 shows and many festivals in 24 countries, we decided that in order to finish the album we must stop and focus on writing. Our writing process is very long anyway, and we hope to finish all [as soon as possible] and to hit the studios again. We are very much exited to work with Steven Wilson.”

ΣΚΑΤΑ

6 μηνες ειναι μεχρι τον ιουλιο…μην προδικαζεις.ειδωμεν…

Magges bomba!!!
Diavasa sto www.metalbolt.com oti oi SEPTIC FLESH tha emfanistoun gia ena mono Re-union show!!! :shock:
ANTE RE!!! SEPTIC FLESH RE!!! YMNOS!!!

](,) ](,) ](,) ](,) ](,) ](,) \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

:shock: :shock: :shock: :shock:

Όντως:
THE GREEK LEGENDS OF DEATH METAL SEPTIC FLESH WILL HEADLINE THE 2nd DAY OF MH FESTIVAL FOR ONLY ONE RE-UNION SHOW IN DEVOTION OF THEIR GREAT OFFER!!!

Μόνο εγώ βρίσκω επιεικώς μέτριο το line-up του festival; :?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Έλεος! Πάνε να την βγάλουν στη φτήνια οι διοργανωτές και τώρα πάνε και για αρπαχτή οι Septic Flesh. Λες και ενδιαφέρει κανέναν να τους δει live…

πότε θα ξανατύχει να τους δούμε live όμως ?
Εγω φίλε δεν ξέρω αν θα κάνουν αρπαχτή οι SEPTIC FLESH η θα την βγάλουν φθηνά οι διοργανωτές.Ετσι κ αλλιώς το εισιτήριο είναι ξεφτιλυσμένο για 3 μερες και 27 συγκροτήματα!
Μόνο που θα δώ τους S.F. φτάνει!!!Είναι οι έλληνες θεοί της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ DEATH METAL ΣΚΗΝΗΣ!

respect!:smiley:

Τα περισσότερα σχήματα (βασικά σχεδόν όλα) του festival μόνο για support θα μπορούσαν να κληθούν σε κανονικό live. Μόνα τους δεν θα μάζευαν ούτε 50 άτομα, δεν μπορούν να σταθούν αυτόνομα. Και αυτό ισχύει και για τους Septic Flesh. Οπότε η τιμή του εισιτηρίου είναι ικανοποιητική.

ΟΚ φίλε μου… ότι πεις! :lol: :lol: :lol: :lol:

Καλό αυτό και θα λέει ακόμα περισσότερο αν γίνει ολική επαναφορά για τους Septic Flesh. Φυσικά με τα original μέλη και Σωτήρη στις κιθάρες,καθαρά φωνητικά. Το μόνο που εύχομαι είναι να μην γίνει υπό το όνομα των TheDevilworx που θεωρητικά είναι διαφορετική μπάντα από τους SF.
(Δεν κλείνανε με Metallica να γινόταν ο χαμός ρε γμτ ? )

ΟΚ,ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΙ!Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ!!!
ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΕ LIVE ΤΩΝ DESTRUCTION,THE HAUNTED,RAGE H PRIMORDIAL ?
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΠΑΝΤΕΣ ΕΧΟΥΝ 50 ΑΤΟΜΑ ΓΙΑ ΚΟΙΝΟ!ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΝΑ FEST ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ ΤΟΥ ΜΕTAL!!!
ΣΕ ΜΟΝΟ 2 ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΠΑΝΤΕΣ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ 25+25 ΕΥΡΩ.ΟΠΟΤΕ ΠΑΝΕ ΤΑ 50 ΕΥΡΟΥΛΑΚΙΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ .ΕΔΩ ΒΛΕΠΕΙΣ 27 ΜΠΑΝΤΕΣ ΜΕ 59 ΕΥΡΩ!
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ …
ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ FEST ΑΠΟ ΜΙΚΡΑ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΓΑΛΑ & ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΤ ΕΥΘΕΙΑΝ ΜΕΓΑΛΟ.
ΕΙΔΑΜΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΟ ATHENS OPEN AIR ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ!!!

Εγώ πάλι πιστεύω ότι (εφόσων όλα πάνε καλά) εκτός από τον σχολιασμό του festival,θα πρέπει να δώσουμε τα συγχαρητήρια στην metal bolt, γιατί :

α) Ίσως και να είναι το πρώτο festival στην Ευρώπη που ανακοίνωσε αρκετά από τα ονόματα τόσο νωρίς.

β) Το site τους είναι πολύ καλό και έχει πολλές πληροφορίες για μετακινήσεις, αγορές εισιτηρίων κλπ. ακόμα και γιάυτούς που μένουν εκτός Ελλάδας. Οποιαδήποτε απόπειρα σύγκρισης με αυτό της DiDi ( βλέπε μια φωτογραφία χαμηλής ανάλυσης των Metallica και για πληροφορίες σε κανά μέντιουμ ) προφανώς είναι γελοία…

γ) Το σκηνικό θα στηθεί σε μία περιοχή όπου οι συνθήκες δεν ευνοούν ιδιαίτερα τα live. (είμαι από την Καβάλα και ξέρω…). Το metal healing δηλαδή θα είναι κάτι πρωτόγνωρο. Μη κοιτάτε που εδώ στην Αθήνα μένει πολύς κοσμός οπότε υπάρχει κοινό για τους πάντες…

Επίσης να θυμίσω ότι δεν είναι το πρώτο τους festival, αλλά το δεύτερο. Το πρώτο ήταν το Evil Existence festiva l, πέρισυ το καλοκαίρι me Rotting Christ και Sarissa ως headliners. Αρκετά μικρότερη βέβαια η κλίμακα, αλλά έδειξαν από τότε διάθεση να διαχειριστούν σωστά ένα festival. Εγώ αν και δεν ακούω σχεδόν καμμία από τις μπάντες, θα προσπαθήσω να είμαι εκεί για το γαμώτο!!](,) ](,) ](*,)

Δε θυμάμαι αν το 'χω αναφέρει και παλιότερα, αλλά θα είναι μείον αν δεν κοιτάξουν να φέρουν κόσμο και από κοντινές χώρες (Τουρκία, Βουλγαρία κλπ). Ευνοεί πολύ η τοποθεσία.

Θέλω να πω ότι γενικά πάνω είναι δύσκολα για μας τα πράματα. Δεν μπορώ να πω δηλαδή ότι έχουμε συναυλιακή κίνηση αν μαζέψουμε έστω και 5.000 κόσμο σε ένα καλοκαιρινό festival και την υπόλοιπη χρονιά τους ακούμε από το σπίτι…Πως είναι τα κόμματα που πριν τις εκλογές χρειάζονται συσπείρωση;;; ε, κάτι τέτοιο… Αυτό έκανε το καλοκαίρι η metal bolt (λεωφορεία από τις γύρω πόλεις με 5 ευρώ εισιτήριο μετ’ επιστροφής), αυτό θα κάνει και τώρα. Για να καταλάβεις την αντιστοιχία σκέψου πόσο κόσμο θα είχαν οι συναυλίες εδώ στην Αθήνα αν γινόντουσαν στη Λαμία ή στην Κόρινθο κλπ.

ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΖΕΨΕΙ 5.000 ΑΤΟΜΑ ?
ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΑΧΙΜUM 2.500 ΑΤΟΜΑ.ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.
ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΣΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΤΟΜΑ ΕΚΤΟΣ ΘΡΑΚΗΣ ΚΑΙ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ?
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ.ΑΝ ΑΝΕΒΕΙ ΚΑΙ ΚΟΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΛΛΑΔΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΧΤΕΙ ΑΥΤΗ Η ΦΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

χμ. εγω λογω πραγματων που εχω ακουσει, και 1500 να μαζεψει θα το κανουν…

τωρα αν μαζεψει κατω απο 1000 παει σιγουρα για ακυρωση.

σιγουρα θα πανε οι βορειοι και οι πορουκλες νοτιοι. ειδωμεν. μεχρι τοτε εχουμε καιρο…

Νομίζω ότι δεν τίθεται θέμα για το αν θα μαζέψει 1.000 άτομα.Είναι εφικτό θεωρώ.
Εκτιμησή μου είναι για περίπου 1.500 άτομα περίπου με maximum τα 2.500!

Εδώ είχαν μαζέψει 500 άτομα οι R.C. όταν είχαν έρθει για πρώτη φορά κομοτηνή μόνοι τους.Τώρα εκτός απο τους R.C. έρχονται και άλλα 26 συγκροτήματα απο πίσω.

Gia mena to metal healing festival einai oti kalutero exei to fetino kalokairi se fasi festival. ok tha perimeno sigoura na do ti tha anakoinosei i didi gia rockwave

alla …

1000 fores to kataprasino dipla sto potami camping tis metalbolt apo to XORAFI tis malakasas, opos episis k oi times ton 2 festival apla den sigrinode.

Molis anakoinose ena 2o UNDERGROUND TALENT STAGE gia na simmetexoun akoma 5 bandes ana imera!
Oli imera tha varaei mousiki to festival apo to proi mexri to vradi :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: tha figoume xortatoi gia tous epomenous 2 mines apo ekei :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Kai ola auta me tin idia timi eisitiriou,den nomizo na allaxei kati.

ρε αφηστε το φεστιβαλ ησυχο…μου αρεσει που ξερετε και ποσοι θα πανε…