Metal of Death

Δύο απ’τις σημαντικότερες Death Metal μπάντες της εποχής μας, οι γερμανοί Necros Christos και οι Dead Congregation, θα παίξουν live στη Θεσσαλονίκη και στην Αθήνα στις 22 και 23 Νοεμβρίου αντίστοιχα. Ελπίζω δηλαδή…

Τι έγινε ρε παιδιά? Πρώτα At The Gates, μετά Nile τώρα αυτό! Ο χειμώνας προβλέπεται και γαμώ!

Καλή φάση!

Θα το τιμήσω μέχρι Θεσσαλονίκη σίγουρα!

Αυτο θα ειναι ενα πολυ ωραιο λαιβ σιγουρα!
Δυσκολο να ανεβω ομως :frowning:

Kατεβαίνει ο Νεκρος Χριστος, αν και έχω ψηθεί μόνο και μόνο από την παρουσία των Dead Congragation στο συγκεκριμένο event. 8)

μην ξεχνάς και τους Belphegor στις 20-21/12/08 σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα αντίστοιχα!!!:wink:

Δεν τους ξέχασα. Απλά δεν με απασχολούν. Και για να προλάβω, ούτε τους Gorgoroth ξέχασα.

Στο billing της Θεσσαλονίκης προστέθηκαν οι Nocturnal Vomit και στης Αθήνας (πιθανότατα) οι Ravencult

Ω. Καλα νεα.

Εσύ ναρκοτικέ πες οτι κάνεις πλάκα ΤΩΡΑ.

Κρίμα να κοπεί τόσο μεγάλο.

Περαν πλακας τωρα, το ψηνω ε. Το διοργανωνουν απ οτι ξερω οι DC οποτε δε θα ναι ακριβο, αντε να χει κανα 15ρι. Θ’ ακουσω το δισκο και θα δω, ελπιζω ο χριστος να ειναι οσο νεκρος πρεπει.

Προσπάθησε ν’ακούσεις πρώτα το Grave Damnation και μετά το τελευταίο τους. Το “Triune…” μου ακούστηκε αρκετά πειραματικό(χώρις να χάνει το Death Metal χαρακτήρα του)σε σχέση με τις προηγούμενες κυκλοφορίες τους

Will do so. Θενκς. :slight_smile:

θα ανακοινωθεί κι επισημα;; θα βγει και πόστερ;;

@Hil : http://nuclearwinter.cjb.net/
Το site της εταιρειας του τραγουδιστη/κιθαριστα των DG.
More info soon…

Όπα! Τώρα το πήρα πρέφα. Μόνο για dead congregation θα είμαι εκεί. Τι μπαντάρα είναι αυτή. Με τους Necros Christos τι παίζει? Κάπου διάβασα ότι είναι πάναπλο ambient χωρίς καν blasts! Να τους τσεκάρω ή θα πάθω επιληψία? Deathster πες μου εσύ που με ξέρεις λες!

Δεν εχω ακουσει αλλα σιγουρα ειναι μια μιξη death/black και δεν εχουν σχεση με ambient.
Τσεκαρε τους γιατι εχουν κανει καποιο ντορο στην σκηνη.Θα τους τσεκαρω καποια στιγμη και
εγω.Κανε και ενα search γενικα στο φορουμ γιατι νομιζω οτι κατι εχει πει ο TheDrug για αυτους.

Ampient;;; Καμία σχέση. Μια απ’τις καλύτερες Death Metal μπάντες. Έχουν κοινά μέλη(και ήχο)με τους Drowned.

Κανά λινκάκι να αγοράσω το cd τους? Μοιάζει δυσεύρετο ακόμα δε βγήκε!

Το CD υπάρχει ακόμα(ξανατυπώθηκε όταν τέλειωσαν οι πρώτες 1000 κόπιες). Το έχει η Nuclear Winter Rec. με 15 ευρώ. Σίγουρα θα σου έρθει φθηνότερα αν το πάρεις απο Αμερική