Metal of Death

Ωραια ητανε. Το μαγαζι ψιλογεμισε, πανω - κατω μιλαμε για 250 ατομα, πραμα ενθαρρυντικο για δεδομενα αναλογων συναυλιων.

Πρωτη μπαντα της βραδιας, οι Abyssgale. Νορβηγοblackοκατασταση, οχι κατι το συγκλονιστικο, αλλα ομολογουμενως παρα πολυ καλοι. Δευτεροι, Dead Congregation. Μεγαλη εμφανιση, απεδειξαν ξανα πως προκειται για live μπαντα. Μηχανες, παυλα, τελος. Τριτοι, Necros Christos. Μουσικαρες μεν, εμφανισιακως απαραδεκτοι δε. Νταξ, τα μαυρα πουκαμισα και τα σκαρπινια παει στο διαολο, οκ & τα γυαλια ηλιου, πες γουσταρουν Blasphemy. Αυτα τα περιδεραια με τα κοκκαλα ομως, οταν τα δα πηγαν να με πιασουν τα γελια. Ειπαμε καλτοκατασταση, αλλα οχι κι ετσι. Πολυ ωραια εμφανιση παντως κι απ τη δικη τους τη πλευρα.

Eμένα πάντως οι Νεκρός Χριστός με κούρασαν.
Ήθελα λίγο παραπάνω σαπίλα. Κάνα blast, ξερω γω? κάτι ρε αδερφέ!
Και τα περιδέραια με τα κόκκαλα ήταν όντως τραγικά…

Οι Dead Congregation απλά γάμησαν. Στεγνά κι ασάλιωτα! Οδοστρωτήρας σκέτος και “άγιος ο Θεός”…:wink:

γλυκοι και ριφφατοι οι πρωτοι ναι.

οι τριτοι βουτηγμενοι στη κVλτια (μην ακουτε angmar).

και οι δευτεροι παιδια μου βαρεσαν στα οπισθια, μιλαμε για οφφισιαλ βια.

Οι N .C. υπηρξαν μεταλλοτεροι των δισκων τους, σιγουρα καλυτεροι τη βραδιας .

τωρα για την καλτιλα κ τα περιδεραια , προφανως πολλοι απο αυτους τα πιστευουν αυτα που λενε κ τα υποστηριζουν,

οι μεταλλαδες με τα σπορτεξ, μακρυ μαλλι κ μπλουζα μειντεν δεν ειναι αρκετα χειροτεροι ?

η κατασταση ερμηνευεται ως ενα αρκετα ονειρικο death metal βραδυ, μετα απο αυτο οι παρευβρισκομενοι μπορουμε να νοικιασουμε δωρεαν ενα τεραστιο ζεστο καζανι για κατοικια στην κολαση.

Προφανως δε προσεξε κανεις το ‘‘πολυ ωραια εμφανιση’’. :stuck_out_tongue: Συμφωνω περι του ‘‘μεταλλοτεροι’’, σπανια ομως εχει τυχει να με χαλασει η σκηνικη παρουσια / στησιμο ενος γκρουπ. Κι απο προσφατα παραδειγματα, μπορω να σκεφτω ακυρες εμφανισιακως μπαντες που μου ριξαν βιαιως το σαγονι, οποτε δεν εχει τοσο να λεει

απίστευτο λάιβ.

abyss gale, ωραία μπάντα, έχουν μέλλον νομίζω. θα ήθελα να ακούσω υλικό τους.

dead congregation, εξαιρετική εμφάνιση, αλλά κατα τη γνώμη μου τους αδίκησε λίγο ο ήχος. υπερτριγκαρισμένα τύμπανα και οι κιθάρες έξυναν. τασπάσαν ομως.

necros christos, άπειρο προσκύνημα. άνετα μπάντα τις βραδιάς, με τέλειο ήχο και υπερκαλτ παρουσία. περίμενα λίγο καλύτερο και μεγαλύτερο σετλιστ (Doom of Nekros, Death of Christos και Va Koram Do Rex Satan πχ) αλλά δεν πειράζει. next time.

όσο για την σκηνική παρουσία, μάλλον τους παρεξηγήσατε. είχαν εσκεμμένα κωμική/ειρωνική εμφάνιση νομίζω. η οποία κατα τι γνώμη μου ήταν τέλεια. δηλαδή, πόσο θεοί πια…

τσιμπήσαμε και εποc μπλουζάκι…