Η ελληνική metal σκηνή διαλέγει την μπάντα που θα την εκπροσωπήσει στο Wacken!

Wacken Metal Battle National FINAL!! 25/4/2010

Η ελληνική metal σκηνή διαλέγει την μπάντα που θα την εκπροσωπήσει στο Wacken της Γερμανίας

The bands participating are as follows:

SlavEATgoD
Pandora Opened The Box
Beyond Perception
Show Your Face
The Silent Rage
Total Riot
Soulblast

TICKETS ARE AVAILABLE FOR PRESALE CONTACT AT THE
xristosvp@yahoo.gr

Με τι κριτήρια βγαίνει τ’ αποτέλεσμα;;;
Γιατί παίζουν μόνο αυτές οι μπάντες;;;;

Γενικά, πως δουλεύει ο διαγωνισμός αυτός;

Τις ίδιες απορίες είχα και γω.

Εγω λαω να γινει ενα Wakcen με τους Common 1 ΜΟΝΟ.

εε φαντάσου τους ομίλους του cl. Νομίζω κάθε 1ή 2 βδομάδες παίζουν μπάντες και ο κόσμος που τις παρακολουθεί στο τέλος του live, ψηφίζει τις 2 καλύτερες(πάντα είναι 6 - 7 μπάντες). Οπότε πάει έτσι το πράγμα και φτάνεις σε κάποια φάση στα προημιτελικά, ημιτελικά και τελικός.

και προφανώς θα παίξουν χωρίς αμοιβή στο βάκεν…

μεγάλες μπάντες ελληνικές γιατί δεν πάνε;;;

ΑΠΑΤΗ!!!:-k

Βασικά η loud sound που διοργανώνει το διαγωνισμό δεχόταν δηλώσεις συμμετοχής μέχρι τον Δεκέμβριο , επιλέχτηκαν 7 μπάντες οι οποίες θα παίξουν live την συγκεκριμένη μέρα και θα κριθούν από την κριτική επιτροπή. Στο τέλος της βραδιάς η μπάντα που θα έχει τους περισσότερους ψήφους θα ανακοινωθεί ως νικήτρια και ταξιδέψει στο wacken?

Να είμαστε όλοι εκεί να στηρίξουμε αυτή την προσπάθεια?

Φίλε αυτό γίνετε για 3η χρονιά, έχουν πάει ήδη 2 ελληνικές μπάντες να παίξουν στο wacken (insidead το 2009 και nyne το 2008 )

δε νομίζω απάτη… αλλα λογικά τζάμπα θα παίξουν οι μπάντες…
ενώ αν πήγαινε καμιά γνωστή ελληνική θα πληρωνόταν!!!

Από την άλλη… εμπειρία των παιδιών θα είναι!!!

Η επιτροπή από ποιους αποτελείται;;

Άλλο εννοούσα… όσοι κατάλαβαν.

Eurovision φάση;

Got it!!! Και όχι μόνο… :tomato::tomato::tomato::thumbdown:

Απο αυτες τις μπαντες μονο τους Silent Rage και τους Beyond Perception ξερω…Οποτε νοητα στηριζω αυτες…

Αν και αμφιβαλλω αν θα με βολεψει το προγραμμα να τους δω…Οπως κα να εχει καλο ειναι να ταξιδευουν ελληνικες μπαντες σε ξενα φεστιβαλ, εστω και για σετ 30 λεπτων…

Ε ναι ρε παιδιά, προφανώς δεν πληρώνονται οι μπάντες και καλύπτουν τα έξοδά τους μόνες τους… Εντάξει, δεν είναι και τόσο παράλογο… Στο παρελθόν που δεν υπήρχε αυτός ο “διαγωνισμός” υπήρχαν μπάντες που πλήρωναν για να παίξουν στο Wacken… Και δεν εννοώ μπάντες της γειτονιάς…

Η μπάντα που θα πάει βάκεν, θα πληρώσει τα έξοδά της;;;;;

τότε γιατί γίνεται το όλο σκηνικό;;;;; λίγο άκυρο μου ακούγεται…

TICKETS ARE AVAILABLE FOR PRESALE CONTACT AT THE
xristosvp@yahoo.gr

Επειδή δεν μπορεί η οποιαδήποτε μπάντα να κλείσει έτσι στο Wacken… Μιλάμε για ένα φεστιβάλ που μέχρι να τελειώσει έχουν εξαντληθεί τα εισιτήρια του επομένου… Από ηθικής άποψης κι εγώ το βρίσκω λάθος, αλλά δε νομίζω ότι υπάρχει μπάντα που θα της έλεγαν να παίξει στο Wacken καλύπτοντας τα έξοδά της και θα έλεγε όχι…

Σωστά, βασικά αν το σκεφτείς μόνο τα αεροπορικά είναι αλλά μπροστά στην χαρά του ότι θα παίξεις wacken δεν είναι τπτ!!!