Καλυτερος metal τραγουδιστης

Μη μου το κλειδωσετε, δεν ειναι το ιδιο με τα υπαρχοντα γιατι 1ον, αναφερεται σε μεταλ τραγουδιστες και 2ον, εχει και ψηφοφοριουλα.

Κι επειδη τα πραγματα ειναι απλα, απανταμε Geoff Tate.

Kάποιος απ αυτούς που ακούω εγώ φυσικά! :twisted: :twisted: :twisted:

Geoff Tate φυσικα!!!

Eric Adams φυσικα

Φοβεροι ειναι ολοι τους αλλα ακομα να ξεπερασω τα ψυχολογικα που μου αφησε ο Geoff Tate την τελευταια φορα που τους ειδα (δηλ.φετος)

Για μένα παει:

  1. DIO
  2. Halford
  3. Kiske
  4. Όλοι οι υπόλυποι…

+1

RONNIE JAMES DIOOOOOOOOOOOOOOOO

Μεταξί Dio και Tate είμαι που τους θεωρώ καλύτερους.Θα πω Tate για αυτό το Poll γιατί έχει πιο metal φωνή.

Αυτο ακριβως. Κι εγω τον Dio τον θεωρω πρωτιστως ροκ τραγουδιστη και οι καλυτερες του ερμηνειες ειναι σε ροκ τραγουδια, αλλα η σολο καριερα του μεταλιζει αρκετα.

Kι εγώ Tate ψήφισα παρόλο που μπορεί o Halford είναι ο heavy metal God και ο Dio να είναι απίστευτος (ο Dio πιό πολύ σε hard rock μου φέρνει), και ο Kiske να είναι απίστευτη φωνάρα (αλλά δεν είναι στους Helloween).
Το άτομο την κάνει ό,τι θέλει τη φωνή του, δεν υπάρχουν σχόλια. 8O
Πάντως, παρατηρώ ένα πολύ θερμό ρεύμα υπέρ των Queensryche. :twisted:
Φαντάζομαι το ξέρετε, αλλά ενημερώνω ότι υπάρχει επίσημο Empire των Queensryche στην Ελλάδα εδώ και 5 χρόνια.
www.greekempire.gr
8)

BRUCE DICKINSON γιατι:

  1. Ειναι θεος
  2. Τραγουδαει στους Maiden
  3. Eχει γραψει τα Tears of the dragon, Powerslave
  4. Μπορει και ειναι ταυτοχρονα ξιφομαχος, πιλοτος, παρουσιαστης σε τηλεοπτικες και ραδιοφωνικες εκπομπες, τραγουδιστης, πατερας και συζυγος.
  5. Ειναι απλα μοναδικος

Geoff tate.Πόσες οκτάβες αλήθεια πιάνει στο Queen of the reich? :twisted:

Τώρα που το σκέφτομαι 9-10 σίγουρα :twisted:

Geoff Tate γιατί πολύ απλά ο άνθρωπας είναι φωνάρα…

Τον Halford σαν φωνή τον θεωρώ απαράδεκτο, τον έχει και πρώτο-πρώτο στο δημοψήφισμα… :roll:

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Οκ γνωμη σου ειναι,και σεβαστη,αλλα ξερεις πολλους που να μπορουν να κανουν τα γυρισματα του Halford ή που να εχουν τετοια ποικιλια στην φωνη…??

Αν και ο Dio δεν είναι ο ΟΡΙΣΜΟΣ της metal φωνής παρόλα αυτά πουλάει κι αγοράζει πολλούς από τη λίστα. Κι ο Halford είναι ΦΩΝΑΡΑ και ο Tate! Αλλά ο Dio είναι…Ο Dio! Και επιμένω να βροντοφωνάζω ότι ο Hansie είναι επίσης φωνάρα, ακόμα κι αν οι τελευταίοι δίσκοι δεν είναι της ίδιας αξίας με τους παλιότερους.

Να σαι καλα… :stuck_out_tongue:

Ουτε εμενα μ’αρεσει η φωνη του, τον θεωρω λιγακι υπερεκτιμημενο. Εχει πολυ μεγαλο ευρος αλλα δεν εχει ιδιαιτερα μελωδικη φωνη.

Ο Halford εχει πιο μεταλλικη φωνη, και για αυτο δεν εχει μελωδιες. Για φανταστειτε τον Rob να τραγουδαει στους Helloween ή τους Stratovarius?
Για το ειδος που τραγουδαει ειναι φωναρα, και γι’ αυτο τον λενε αλλωστε metal god…

Σειρα εχει ο Tate: Εχει απιστευτη φωνη και πιανει απιστευτες συχνοτητες. Μαζι με τον Dickinson ειναι οι αγαπημενοι μου τραγουδιστες. Απλα υπερεχει για μενα λιγο ο Bruce επειδη παιζει στους maiden τους οποιους λατρευω…

o kaliteros metal tragoudisths ston opoio epikaleitai to topic einai o enas kai monadikos metal god Rob Halford. Akoluthei o Dio pou opws anaferthike einai pio poli hard rock alla kai sto metal spernei, kai meta exei ws ekshs:Dickinson, Byford, Udo, Deris, Tate(den perimena na exei tosh aphxhsh, kalos einai alla oxi ki etsi).