Καλυτερος metal τραγουδιστης

8O 8O 8O Ειναι κατι παραπανω απο καλος…

Αν θεωρεις τον Tate χειροτερο των Udo, Deris, Byford τοτε δεν πρεπει να εχεις ακουσει και πολυ Queensryche.

Bruce Dickinson
Geoff Tate
Ronnie James Dio
Eric Adams

Από τους αγαπημένους μου…

Πάνω απ’ όλους David Coverdale studio :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: αλλά ευτυχως δεν είναι metal

Από τους παραπάνω της λίστας, Maynard James Keenan και Geoff Tate.

Κι εγώ θα βάλω keenan αλλά και mikal akerfeldt

apo Udo kai Byford einai sigoura xeiroteros, apo Deris paizei…

Ronnie , Ronnie , Ronnie !!!

apo Udo kai Byford einai sigoura xeiroteros, apo Deris paizei…[/quote]

Ο Tate σαν φωνη δεν εχει καμια σχεση με τους παραπανω, ειναι τελειως διαφορετικος τραγουδιστης και ειναι Θεος, εχει υπερτατη φωνη!

  1. Dio
  2. Dickinson
  3. Tate

[size=6]apo Udo kai Byford einai sigoura xeiroteros, apo Deris paizei…[/size][/quote]

Ούτε καν όμως.

ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ ΜΕ ΑΤΑΚΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ROCKING.GR ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΤΗΣ PANINI.

Πλάκα πλάκα το περίμενα ότι θα είμαι ο μόνος (προς το παρόν) που θα ψήφιζε King Diamond!Έχει κάτι γυρίσματα που σε στέλνουν-νομίζεις ότι τραγουδάνε δύο διαφορετικά άτομα!Και οι αλλαγές του τόόόόόόόσο γρήγορες!Όχι εναλλάξ τουσ σίχους,αλλά μέσα σε μία και μοναδική λέξη μπορεί να αρχίσει τέρμα low και τελευταίες συλλαβές να ρίξει μια ultra high τσιρίδα.Αυτή η τσιρίδα πάντψς όταν τον πρωτοακούς χτυπά περίεργα στο αυτί,ίσως γι’αυτό δεν έχει τόσο μεγάλη απήχηση,όση πιστέυω ότι του αξίζει.

Υ.Γ. Είναι και φοβερός συνθετικά ε?Και να μη σου αρέσει η μουσική του σαν γούστο,έχει πετύχει την απίστευτη συνένωση στίχων και μουσικής,που καθηλώνει λες και βλέπεις πράγματι thriller στο σινεμά!

Δεν το νομιζω, φιλε. Μπορει οι τραγουδιστες που αναφερεις να εχουν πολυ καλη φωνη, αλλα δεν μπορουν να πιασουν ουτε στο μισο τις οκταβες που πιανει ο Tate.

Λοιπό(ν)
Nαι,όντως,ναι,όντως Tate…
Μετά οι Tony Moore και Guy Speranza (Riot), Tony Martin (επιμένω), Joey Tempest (απίστευτος), Byford (πολύ ιδιαίτερος), Kiske (φυσικά)
Halford, Bruce, Ozzy και τέτοιοι αναφέρθηκαν

Δεν χρειάζονται άλλοι νομίζω… Στο νέο cd μάλιστα σπέρνει…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Δεν χρειάζονται άλλοι νομίζω… Στο νέο cd μάλιστα σπέρνει…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

Και κατέβηκε και δεν το χω ακούσει ακόμα.
Με συνεπήρε ο επίσης θεός (τώρα που λέμε για φωνές Bob Catley) με το Spirit Of Man

Δεν αμφισβητω την αξια του σαν τραγουδιστη(μην τρελαθουμε!) γι αυτο αλλωστε ειπα “θεωρω” , απλα δεν μ’αρεσει ιδιαιτερα η χροια του…Δεν θα πω οτι δεν εχει μελωδικη φωνη γιατι ουτε ο Hetfield π.χ. εχει, αλλα μ’αρεσει τρελα η φωνη του…Ειναι απλα θεμα γουστου…

Δεν χρειάζονται άλλοι νομίζω… Στο νέο cd μάλιστα σπέρνει…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

Και κατέβηκε και δεν το χω ακούσει ακόμα.
Με συνεπήρε ο επίσης θεός (τώρα που λέμε για φωνές Bob Catley) με το Spirit Of Man[/quote]

Σωστόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοος

den mas paratate me tis oktaves kai ta pentagramma? dhladh mono afto exei na kanei? ama to parume etsi na mhn akume metal, na akume mono Pavarotti… gnwmh mou oti o Tate einai kalos kai oxi superduper iperkalos opws iposthrizete oi ipolipoi alla den exei shmasia giati opws eipa to thema tou topic metafrazetai se 2 lekseis: Kaliteros Metal Tragoudisths=Rob Halford apo kei kai pera ola einai metriothtes…

Ο Halford ειναι γνωστος κυριως για τις οκταβες που πιανει, υποψιν…