Καλυτερος metal τραγουδιστης

nai, alla apthn stigmh pou kapoioi ton protimame apo allous pou pianun akoma perissoteres oktaves, afto eksigei oti den metraei monon afto.

nai, alla apthn stigmh pou kapoioi ton protimame apo allous pou pianun akoma perissoteres oktaves, afto eksigei oti den metraei monon afto.[/quote]

Και εμεις που προτιμαμε Tate δεν τον προτιμαμε μονο για τις οκταβες.

O Tate είναι από τους λίγους στο metal που έχουν σπουδάσει φωνητική…
Συνδυάζει φωνάρα με τεχνική…

[size=1]Αλλά σας έχω πει για την τρέλα μου με Dio[/size]…

Οχι μονο ο Halford… Βλεπε Dickinson, Kotipelto, Barlow, Ozzy(παλια), Eric Adams, κλπ…

Αφου ο ανθρωπος ειναι μελος της οπερας του Seatle

Αφου ο ανθρωπος ειναι μελος της οπερας του Seatle[/quote]
Σοβαρά;
Δεν το 'ξερα…
Ανεβαίνει κι άλλο στην εκτίμησή μου…

Αφου ο ανθρωπος ειναι μελος της οπερας του Seatle[/quote]

αυτό ήθελα να πω! έχει σπουδάσει όπερα

Το πιο σημαντικο με τον Tate ειναι οτι τωρα που δεν ειναι ο Tate των 3,5-4 οκταβων των 80ς εχει γινει ακομα πιο μελωδικος. Ξερει δηλαδη μεχρι που φτανουν οι δυνατοτητες του και πως να καλυπτει τις αδυναμιες του. Κι αυτο δυστυχως λιγοι το κανουν, στην προσπαθεια τους να προσφερουν στο κοινο οτι προσεφεραν στα νιατα τους.

Σωστος, αυτο φαινεται οταν τραγουδα τα παλια τραγουδια στα Live.

O Tate ειναι τεχνιτης ρε παιδια, τι συζηταμε αλλο? Παντως ουτε εγω ηξερα για την οπερα…

Ξεθαβω.

Δεν ξερω ποιος ειναι ο καλυτερος γτ αυτα ειναι υποκειμενικα!

Παντως απο τους αγαπημενους ο Phil Anselmo

Ο Αλλος.

αν τα βαλουμε ολα μεσα σε μια ζυγαρια(ιστορια,φωνη,δισκοι που εχουν τραγουδισει,υστεροφημια που θα χουν μετα το τελος της καριερας τους η σειρα παει αναμφισβητητα…

1)ronnie james dio(που εγω δεν τον θεωρω καθαρα metal τραγουδιστη,π.χ. οι elf και οι rainbow δεν ειναι metal) για μενα ο ronnie ειναι ο κορυφαιος σε ολο το rock…
2)bruce dickinson…απλα θεος…

Ronald James Padavona that means RONNIE JAMES DIO!!!

Robert John Arthur Halford that means the Metal God!!!

[SIZE=“7”]ΑΠΛΑ ΑΥΤΟΣ ΕΔΩ ΡΕΕΕΕΕ!!![/SIZE] http://www.youtube.com/watch?v=y3OIcOGlx0s

O Dio εννοειται. Ακομα και αν ειχε τραγουδισει μονο το STARGAZER:bow: :bow: :bow: θα ηταν ο καλυτερος

Δε θα το ξαναπώ.

Γκε γκε;

Ο παρακάτω κύριος.