Καλυτερος metal τραγουδιστης

Σ’αγαπω.

Παρτε κι αυτο εδω για να καταλαβετε τι εννοει ο dyingfreedom:

και μια ακουστική τελειότητα.
http://www.youtube.com/watch?v=AvgvNqGxPb4

Λοιπόν είναι πολλοί ακόμα που θα ήθελα να μπουν στο poll… Οπότε το μόνο που θα κάνω είναι να βάλω σε κατάταξη τους υπάρχοντες σύμφωνα με τα κέφια που έχω αυτήν τη στιγμή, δλδ στις 8:15:50

Bruce Dickinson
Ronnie James Dio
Geoff Tate
Eric Adams
Rob Halford
Michael Kiske
Maynard James Keenan
King Diamond
Κάποιος από αυτούς που ακούει ο Nihlist

Επίσης και 4 μπαλαντέρ που δεν υπάρχουν στο poll: Oliva, Mattos, Gildenlow, Khan

ERIC ADAMS με διαφορά:P

Πέρα από όλους τους ζωντανούς θρύλους (Udo, Dio, Dickinson, Halford κλπ), θεωρώ ότι η φωνάρα φτιαγμένη για metal είναι αυτή του τραγουδιστή των Spiritual Beggars, ο οποίος κυκλοφόρησε πρόσφατα κι ένα σόλο άλμπουμ. (μου διαφεύγει το όνομα του).

Spice λέγεται.

Δεν έχει μελωδία η φωνή του Χάλφορντ;!;!;!

Σε παραπέμπω στο "Run of the mill", “Before the Dawn” και “Diamonds & Rust”

Merci :smiley:

Τσουτσουνι μεσα σε γιο.Δηλαδη Dickinson.

michael kiske an k to exei mamhsei ligo twra…#-o

Αυτό τώρα είναι καλό ή κακό ποστ;;; :lol:

Μαυρούλης Νομολιγότερος

BRUCE!!! Ειναι φωναρααααα!!!

Τι είπες ρε άτομο!!! :lol:

παντως ο dio δεν ειναι με τιποτα o κλασσικος heavy metal τραγουδιστης…οταν μπηκε στη δισκογραφια με τους elf το 72 τραγουδουσε ενα κραμα rock/rock and roll/blues/jazz…στη συνεχεια με rainbow epic συμφωνικο hard rock με καποια στοιχεια heavy metal////
το ιδιο και τους sabbath δεν μπορω να τους χαρακτηρισω καθαροαιμο heαvy metal…μια αναμειξη hard rock/heavy metal…

θα τον χαρακτηριζα all around rock τραγουδιστη:) …σιγουρα εχει τραγουδισει και metal αλλα και παρα πολλα αλλα πραγματα…

Μα γιατι ρε συ αναρωτιεσαι καν?Εγω απλη μεταφραση του επιθετου του θεου εκανα!:lol:

Ronnie δαγκωτο :stuck_out_tongue:

Ψήφισα τον King Diamond πριν από και ακόμα έχει μόνο 1 ψήφο!Αλλά ξέρω πως ο Led_Zeppelin για μένα τον έβαλε υποψήφιο και δεν παραπονιέμαι!

Εβγαλε solo album o Spice ??? :-k

Εκτος αν λετε τον JB ! (Μηπως βγαλε αυτος).

Δε νομίζω να εννοεί τον JB, ίσως να εννοεί τους Mushroom River Band.