Μεταλλική νοσταλγία: Θύμησες, εμπειρίες και λοιπά ευτράπελα από την ελληνική, metal καθημερινότητα

Και Texas club παραδίπλα; Not bad.

Δεν έφτασε μία φορά W.A.S.P.;

2 Likes

Εννοείται ότι δεν φτάνει. 4 φορές έχω δει τους W.A.S.P.

H τελευταία βέβαια φορά ήταν εκείνη η επεισοδιακή στο Gagarin.

1 Like

Η μία ήταν η κριμσον αιντολ επετειακή συναυλία, τελείως διαφορετική κασέτα από την άλλη.

4 Likes

Ποιος ήταν τότε εδώ; Τι γαμάτα είχαμε περάσει :beers: Τα λέει τόσο ωραία ο Blackie! Blackie for President!

Εν τω μεταξύ, πάντα ρίχνει το φταίξιμο σε αυτούς που είναι στα αριστερά (στα δεξιά όπως βλέπει αυτός). Εγώ ήμουνα κέντρο και φώναζα και με τους αριστερά και με τους δεξιά!

Και πόσο τυχερός ο φίλος που ανέβηκε στη σκηνή. Θυμάμαι που πήγα να κάνω κίνηση αλλά βρισκόμουνα κάπως πίσω για να έχω πιθανότητες να ανέβω.

Εν τω μεταξύ όλο το το μαγαζί να ξελαρυγγιάζεται Ι wanna be somebody too

Βλέπω πρόοδο: δεν έπαιζε playback έπαιζε videoback :cold_face:
/seferlis mode off/

Aκόμα και η google απόρησε με αυτά που διαβασε :stuck_out_tongue:

3 Likes

πολύ ωρα’ιο το φωτορεπορταζ επάνω,ζήλεψα και εγώ

11 Likes

PoS και Deadsoul tribe ημουν και εγω…

1 Like

Εσύ εξτρα καρδούλα για το πάρτι κάτω γωνία αριστερά.

2 Likes

@pantelis79 κάτι για wasp εδώ? 4 εισιτήρια και τίποτα? ;p

3 Likes

Θα φωτογράφιζα κι εγώ όσα εισιτήρια σώζονται (δεν τα έχω κορνιζάρει - κακώς!) αλλά έχω κι ένα από τις συναυλίες των Manowar το 1994 που ο Σταματούκος είχε γράψει ότι ο τότε drummer τους (Rhino) είχε “ηλεκτρονική βοήθεια για τον ήχο των τυμπάνων του”, και… “ντρέπομαι”! :laughing:
(Του συγκεκριμένου σχολίου είχε ακολουθήσει καταιγισμός γραμμάτων στη στήλη της αλληλογραφίας του ΜΗ, θρυλείται μάλιστα ότι ορισμένοι αγανακτισμένοι fans των “Βασιλέων” είχαν εκφράσει τις διαφωνίες τους εκ του σύνεγγυς και με πιο… δυναμικό τρόπο!)

3 Likes

Μιλάμε για περίπτωση συντάκτη.

Φίλοι μου τον γνώριζαν προσωπικά και μου είχαν πει ότι πρόκειται για εντελώς “τζαζ” άτομο.

1 Like

Εχμ, με ανέβασαν στη σκηνή στη δεύτερη συναυλία τους στο Αγκάθι. Μία χαρά κανονικα έπαιζε το χταπόδι.

Ε είπα να μην κουράσω, βλέπω ότι είστε πολλοί οι fans :grin:

3 Likes

Βανέσα κατέβα στον πουτσο μας ανέβα.

2 Likes

Την τρίτη ημέρα αυτό, αν δεν κάνω μεγάλο λάθος. Headbangers’ Ball (my ass).

Δεν θυμάμαι μέρα, φήμες λένε ότι της μεταφράσανε backstage το κατά αλλά εμπνευσμένο σύνθημα και στράβωσε, πάντως είχε πέσει και το ρεύμα γιατί δεν άντεχε το μαγαζί τους Manowar.

Ισχύει. Και ήταν την τρίτη ημέρα, Κυριακή. Ήμουν το Σάββατο εκεί. Κι επειδή είμαστε στο κατάλληλο θέμα, μπορεί να γίνει σύντομη μεταλλική ιστορία:

Στη συναυλία του ΣΕΦ ήμασταν με τον @toxikos από το μεσημέρι εκεί (δεν μας αρέσουν οι Μάνογουορ, για έναν φίλο από το χωριό το κάναμε) κι ο Άνταμς επιλέγει κόσμο για τη σκηνή. Δείχνει προς το μέρος μας, δεν διευκρίνισε ποιον από τους δύο, ίσως φανταζόταν ότι θα παίζαμε μπουνιές για το ποιος θα ανέβει αλλά εμείς δεν πήραμε μπρος με τη μία αφού κανείς δεν ήθελε να αφήσει τον άλλον πίσω. Έλα όμως που ο μπροστινός πήρε φόρα και σκαρφάλωσε το κάγκελο και μας άφησε μλκς (δικαίως).

Στο Αγκάθι λοιπόν ήμουν μόνος, ο toxikos αν θυμάμαι καλά είχε πάει την Παρασκευή. Ε, δείχνει προς το μέρος μου ο Άνταμς. Νταξ… Και Ορκ να είχε μπροστά μου, από μέσα τους θα πέρναγα. Δύο στα δύο δεν το λες κι άσχημο…

2 Likes

Θα δω το εισιτήριο και θα σου πω