Metallica European Tour 2010

Ηδη οι 2 συναυλίες στο Όσλο ειναι sold out.
Όσοι είμαστε για εξωτερικό καλα θα είναι μόλις ανακοινωθούν για το μέρος που μας ενδιαφέρει να σπέυσουμε…
Για Ελλάδα βλέπουμε…

Tελικα, σας κοροιδευαν;;; :frowning:

Βασικα, η Ελλαδα δεν ειναι χωρα της ανατολικης Ευρωπης, η δεν θεωρειτε σε τετοιου ειδους ανακοινωσεις :lol::lol:

παιδιά, όπως έχει γραφτεί στο forum αρκετές φορές, οι Metallica είναι (ήταν τουλάχιστον) “κλεισμένοι” για το καλοκαίρι του 2010, μάλλον για μαλακάσα. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι, αν κάποιος έχει άκρες στη Didi ας το επιβεβαιώσει…

http://www.sonispherefestivals.com/

http://www.metallica.com/index.asp?item=602811

Οι Metallica εκλεισαν αλλη μια headline συναυλια για το Sonisphere στη Πραγα στις 19 Ιουνιου. Ειναι κοντα σαν ημερομηνια με τις 24 Ιουνιου για Ελλαδα με τα υπολοιπα συγκροτηματα να ειναι οι Heaven & Hell (με τον Dio! ), Slayer, Anthrax, Mastodon και μια αν καταλαβα καλα τοπικη μπαντα.
Αντε και στα δικα μας! [-o<

όντως αυτό είναι το line up της Πράγας, αλλά αυτό που με προβληματίζει είναι αν θα εμφανιστεί ο Dio (λόγω των προβλημάτων υγείας που αντιμετωπίζει). Παρόμοιο είναι και το line up της Βαρσοβίας, αλλά χωρίς τον Dio. Άρα το ίδιο πακετάκι να περιμένουμε στην Ελλάδα, γιατί τον Αύγουστο headliners είναι οι Iron Maiden (σε Σουηδία, Φινλανδία και Αγγλία που έχουν ανακοινωθεί).

O dio μαλλον θα εμφανιστει στα live που εχουν ανακοινωθει γιατι εβγαλε η wendy ανακοινωση και ειπε πως o dio τα πηγαινει καλυτερα και μαλλον θα ειναι ετοιμος μεχρι τοτε…Μακαρι παντως να περασει και απο μας…

on topic:Οι metallica ειναι πολλοι πιθανο να ερθουν Ελλαδα με το φεστιβαλ οποτε μαλλον τους περιμενουμε.Προσωπικα θα ποτιμουσα να ερθουν οι metallica στο φεστιβαλ και να ερθουν μονοι τους οι maiden…:smiley:

Μακάρι να έρθουν Μετάλλικα γιατί τους είχα χάσει το 2007 ή 8 πότε έιχν έρθει και καλύτερα να είναι στο Sonisphre γιατί και τά αλλα ονόματα είναι “σκληρά” και θα ταιριάζουν. Απο την άλλη Maiden θα τους προτιμούσα μόνους και όχι πάλι στα “βοσκοτόπια” της Μαλακάσσας :stuck_out_tongue:

Από ότι είδα στο forum τους λένε πως θα αφιερωθούν στην Ανατολική Ευρώπη φέτος.Ακόμα λένε πως στις νέες τοποθεσίες που έχει προσθέσει το Sonisphere θα είναι headliners οι Metallica ενώ στις παλιές οι Maiden…Οπότε καλύτερα να δούμε Metallica,Slayer,Anthrax μαζί σε μία μέρα,που ούτως ή άλλως κολλάνε περισσότερο και Iron Maiden μόνους τους:)

Το 2007 γαμώ τον στρατό μου…:blow:

H λογική λέει ότι από την στιγμή που οι Metallica έχουν αναλάβει τα σοου του Ιουνίου θα τους έχουμε και εμείς εδώ headliners :wink:

εγω φετος θα λεω γαμω το στρατο μου ! μ αυτα που θα χασω

Αλήθεια??? Μακάρι να είναι καλά να τον δούμε και εμείς. Το καλοκαίρι δεν πήγα στο φεστιβάλ που έγινε στο Φάληρο και χτύπαγα το κεφάλι μου στο τοίχο μετά.

μην ειναι τιποτα motley crue και cult και γκρινιαζετε μετα ομως ε…:wink:

πωπωπω βλεπω να το κλειδωνουν και αυτο…:D:lol:

βασικα θα μπορουσαμε να το συνεχισουμε στις φημες… για να μην ειμαστε οφφ τοπικ

Μεταξύ μας θεωρώ ότι ήταν λάθος να κλειδώσουν το άλλο θεματακι για το sonisphre. Δηλαδή έρχεται ένα τέτοιο μεγάλο γεγονός στην Ελλάδα λογικό δεν είναι να υπάρχει σπέκουλα για το τι θέλει ο καθένας να δει σε αυτό το φεστιβαλ??

:lol::lol: το σκέφτηκα και εγώ όταν έγραφα, αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ :stuck_out_tongue:

μα δεν είναι φήμη. Υπάρχει η ημερομηνία για την Ελλάδα (24 Ιουνίου) στο επίσημο site του sonisphere

freedom μην μας το κλειδώσεις και αυτό :please:

Τόσα ποστ χωρίς καν να έχει ανακοινωθεί το line up όμως, έτσι? Για wishlist festivals υπάρχουν αρκετά τόπικ. Είναι κρίμα γι΄αυτούς που θέλουν να διαβάσουν κάτι και να ψάχνουν ανάμεσα σε ανούσια ποστ να βρούν αυτό που θέλουν.