Metallica flashback review

Ρε σας λεω… Σε μερικα χρονια ολοι θα παραδεχονται οτι το St. Anger δεν ηταν τελικα και τοοοσο κακο οσο εκραζαν οι περισσοτεροι…

Δεν ειναι μονο το Some Kind Of Monster… The Unnamed Feeling, Frantic, St. Anger, Sweet Amber, Invisible Kid…

Σταματαω γιατι θα τα αναφερω ολα και θα με κραζετε! :lol: :stuck_out_tongue:

ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ SLIPKNOT ΠΑΡΑ ST.ANGER [-X

Γιατι οχι ΚΑΙ Slipknot ΚΑΙ St. Anger?

Καλη ιδεα αυτη, θα τα ακουσω στο καπακι!! :stuck_out_tongue:

Πλακα πλακα δεν ειναι ΚΑΘΟΛΟΥ ευκολο αλμπουμ!Θελει ακροασεις ρεεεεε…

Επειδή είναι Metallica του δώσαμε χαριστικά 2η ακρόαση…

Aυτο ακριβως εννοω.Δε λεω οτι θα το βγαλεις και θεικο αλλα δεν ειναι και τοοοσοοο χαλια πια.Ασε που αν πιστεψουμε τον James το St.Anger δεν ηταν τιποτα παραπανω απο τζαμαρισματα της μπαντας.Οποτε μην απελπιζομαστε.Εχει ο Hetfield. :lol: :roll: :wink: :smiley:

τα μπερδευεις. δε μιλαμε για maiden…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Mπα που να μην ξαναπαίξουν live οι Priest ρε! :har:

Γιατί το St.Anger είναι ξεπατικωσιά Slipknot, SOAD:p

Ουτε καν! Kyuss ναι, ξεσηκωσαν αρκετα…

Δεν ξέρω, εμένα έτσι μου ακούγεται. Anyway, αυτά διαφέρουν από ακροατή σε ακροατή.:wink:

+1

Οντως καθενας μας το εισπραττει διαφορετικα…

Αν ήταν έτσι, το album θα έσκιζε.

Μα σκιζει!!! :lol: :lol: :lol:

καλα καλα…δε θα σε πετυχω στο wizard; θα λογαριαστουμε… :lightsabre: :stuck_out_tongue:

παντως καντε μ’ τη χαρη οσοι μπορειτε και διαβαστε το στ. ανγκερ που εκανα. σοβαρα τωρα. με ενδιαφερει η αποψη σας, επειδη αν και πατατα ο δισκος δε νομιζω να κανω τιποτα λαθος στο ριβιου.

το ζηταω επειδη ειχα ακουσει (απο φιλους) αμφιλεγομενες γνωμες γι’αυτο…θελω βασικα την ειλικρινη αποψη, οποια και αν ειναι.:slight_smile:

Εγω διαφωνω οτι το St. Anger ειναι ενας nu/hardcore δισκος. Ειναι ενας hard-rock δισκος σε hardcore παραγωγη ισως…

Ειλικρινα το μονα κομματια που βλεπω να εχουν σαφεις hardcore κατευθυνσεις ειναι το St. Anger και το Purify…

Τα περισσοτερα απο τα υπολοιπα κομματια εχουν γαματα hard-rock riffs καργα επηρεασμενα απο Kyuss και QUOTSA (ειδικα το Invisible Kid), και μου κανει εντυπωση που δεν αναφερεται στο review. Το κολλημα του James με του Kyuss ηταν προφανες απο την εποχη των Load/Reload ακομα…

Συμφωνω ομως με αυτα που γραφεις στο τελος, οτι οι Metallica δλδ ξερουν πως αλλο Kill Em All, Master…, Black Album δεν ξαναβγαινει και προσπαθουν να κινηθουν σε αλλους δρομους…

Συγχαρητηρια παιδια για το αφιερωμα στους Metallica.Με πορωσατε οσο δεν παει αλλο.3 ΙΟΥΛΙΟΥ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ.

Το '96 δεν ειχαν παιξει το One?? Γιατι ανησυχω εγω τωρα ομως??:-s

το review το εγραψα με τη λογικη οτι γραφω για αφιερωμα και οχι για δισκο. ηθελα να αναλυσω τους λογους που βγηκε αυτο το αποτελεσμα και οχι το αποτελεσμα καθαυτο.

έχει αρκετά riffs και ιδέες που αν τα είχαν δουλέψει, θα έβγαινε ένας αξιοπρεπής δίσκος της μισής διάρκειας.

για τα ριφφς οτι ειναι καλα το εχω πει. τωρα παλι kyuss δε μ ακουγονται. το οτι εχει βρωμια ο ηχος δε παει να πει πως ειναι και stoner…

Θεικό το review ων παιδιών για το gig του 93.Πραγματικά με γύρισε πίσω στον χρόνο…Ευγε…!!!