Metallica - Hardwired ...To self-destruct

αλίμονο

Δεν το πιστεύω απαραίτητα αλλά μόνο έτσι καταλαβαίνει ο “φίλος” μας

Ειπα να σας κανω την χαρη γιατι ειστε γκρινιαρηδες, σε γενικες γραμμες ο δισκος ρεει τελεια ολοκληρος, κατι που δε μπορεσα ποτε να πω για το Death Magnetic, το οποιο και με κουραζει σε αρκετα σημεια.

Απλα ετσι για την κουβεντα και επειδη ακουγα το Lords Of Summer χθες και γουσταρα, ειπα να δημιουργησω λιγη τροφη για σκεψη :stuck_out_tongue:

Εγω επιμενω οτι αν ελειπε το Atlas και στη θεση του πιο παραδοσιακου απλου αγνου μεταλ (τον σκοπο δηλαδη που εξυπηρετει το Ατλας) εμπαινε το Lords, δε θα ελειπε σε κανεναν το Atlas!

Ακομα καλυτερα κι απο ολες τις ιδεες για αντικαταστασεις που γραφτηκαν χθες, θα μπορουσαν να εχουν κρατησει μονο την γεφυρα του Atlas (και να την κοτσαρουν στο Lords), που ειναι και το μονο σημειο του που ξεχωριζει, αφου το προβλημα μου ειναι με τα κουπλε και τα ρεφρεν ουσιαστικα, μιας και το πρωτο ειναι λιγο βαρετο, και το δευτερο ειναι κοπια απο τραγουδι πολυ χειροτερης μπαντας.

Ποιάς εννοείς, έτσι από περιέργεια δηλαδή :joy::joy::joy:

Τι σημασια εχει, αφου ολες οι μπαντες ειναι γενικα χειροτερες?

8 Likes

Γιατι δεν λεει γιατι δε λεει;

Ήταν φυσικό αυτό, αναθεμα αν ακουει κανείς το δισκο εκτος απο δυο τρια τραγούδια.
Μεγαλα σε διαρκεια τραγούδια ανευ ουσιας.
Πάω να ακούσω dystopia που γαμεί.

Καλό των iced earth…

Γαμει οντως, μετα απο 5 σερι δισκους σκουπιδια επρεπε κι ο Dave να βγαλει κατι καλο

1 Like

Το am I savage είναι ωραίο κομμάτι ρε παιδες. Βαρύ, σκοτεινό, απορώ γιατί δεν αρέσει στην μεγάλη πλειοψηφία του κόσμου. Για το murder one μπορώ να το καταλάβω, εμένα πάντως μου αρέσει. Αν έβγαζα ένα κομμάτι από τον δίσκο για να μπει το lords of summer αυτό ήταν και παραμένει το manUNkind.
Συνεχίζω να πιστεύω ότι είναι το πιο αδύναμο κομμάτι του δίσκου, το μοναδικό που κάνω skip.
Το lords πάντως θα μπορούσε να έχει μπει στον δίσκο, είναι σαφώς βελτιωμένο σε σχέση με το αρχικό.

Υ.γ Απλά αγνοήστε τον…Αλλιώς θα κάνει πάλι τα δικά του και θα ξαναγίνει μπουρδελο το θρεντ.

1 Like

Αλλο να εχεις να βγαλεις καλο δισκο 5-6 χρονια και αλλο 20 μεγαλη διαφορα.

μεχρι τωρα ησασταν περηφανοι οτι διαφορετικα τραγουδια αρεσουν στον κοσμο. Τωρα βρισκεται διαφορετικα τραγουδια να πεταξετε εξω απο ενα κατα τα αλλα τελειο δισκο.

Σε τελειους δισκους οπως οι 7 πρωτοι των Maiden ή οι 3 των Metallica (ξερετε ποιοι ειναι αυτοι) δεν πεταμε τιποτα εξω. Μηπως τελικα ο δισκοσ ειναι μια χρυση μετριοτητα που θελετε να πεισετε τον εαυτο σασ οτι ειναι καλος, μια φουσκα για την οποια μασ πιπιλατε το μυαλο και μασ εχετε πρηξει τα @@?

οπωσ λεει και ο πολυ ψαγμενος QuintomScenario - τροφη για σκεψη.

μήπως εφόσον σου πρήζουμε τα @@ να μην διαβάζεις αυτό το θέμα γιατί πρήζεις και εσύ τα δικά μας; τι μαζοχισμός είναι αυτός να διαβάζεις κάτι που σε ενοχλεί; κάνε ένα mute το θέμα σε παρακαλώ… έχεις τη νοημοσύνη να το καταφέρεις αυτό; αν όχι να σε βοηθήσω.

ο δίσκος δεν είναι τέλειος αλλά γαμάει θες δεν θες, και αν δε σου αρέσει εσένα μπράβο σου κανένα πρόβλημα… όσο εσένα σε ενοχλεί που “προσπαθούμε να πείσουμε τους εαυτούς μας”, άλλο τόσο ενοχλείς εσύ που προσπαθείς να πείσεις εμάς για το αντίθετο. Είναι σα να μπαίνω εγώ σε θέματα του black metal και να λέω στα παιδιά ότι ακούνε μαλακίες. Άστο αφού φαίνεται από τα σχόλιά σου ότι δεν το κατέχεις το άθλημα, άκου αυτά που θες και μην μπαίνεις σε θέματα για δίσκους που δεν σου αρέσουν.

Κάνε μας τη χάρη και βρες ενδιαφέροντα στη ζωή σου

Έχει ρε, την επόμενη υπενθύμιση.

1 Like

Έχετε πολλές ώρες να γράψετε ότι κατουραει κάθε δίσκο της αγαπημένης του μπάντας όμως και δεν είναι σωστό

Στα υπόλοιπα, δεν σας/μας φταίει κανείς γι όλο αυτό που συμβαίνει στο φόρουμ

Πρώτα φταίει το moderating αλλά μια χαρά ευθυνομαστε και όλοι οι χρήστες

1 Like

Αυτό το κάνoυν οι super-oυάου Ghost {όπως διαπιστώνεις στο παρακάτω post}

Πρώτον, μια χαρά είναι το Death Magnetic, είχαν βγάλει καλό δίσκο 8 χρόνια νωρίτερα.

Δεύτερον, αυτό είναι δική σου οπτική. Εγώ προτιμώ να μην βγάζει τίποτα με το ζόρι μια μπάντα που γουστάρω. Καλύτερα να περιμένω 6 ή και 10 χρόνια να ακούσω κάτι καλό, παρά να ακούω μετριότητες ή αδιάφορες χαζομάρες κάθε 2 χρόνια, όπως κάνουν οι Dream Theater για παράδειγμα.

Τρίτον, ο Dave για μενα είχε 12 χρόνια να βγάλει κάτι αξιόλογο, από το 2004.

Μαζί τα φάγαμε ρε Πάγκαλε?

Μπα, δεν φταίνε ούτε οι χρήστες που δεν τρολλαρουν, ούτε οι moderators. Ποτέ δεν φταίει το θύμα σε έναν βιασμό. Πάντοτε ο θύτης. Όταν αμοιβαδες βιάζουν το φορουμ, έχουν 100% ευθύνη

Τροφη για σκεψη

Νηστικός θα μείνεις πάλι, άστο!

5 Likes