Metallica & Lou Reed - Lulu

Επιρροες Black Sabbath (και πολλα αλλα) μεν, ΠΑΝΤΕΛΩΣ δικο τους στυλ τα Load/Reload ομως, μουσικη η οποια τους χαρακτηριζει πλεον απολυτα. Εγω διαφωνω με τις ταμπελες, οι Metallica ειναι oι Metallica οτι κι αν εχουν βγαλει, με πολυ χαρακτηριστικο στυλ και προσωπικοτητα. Τωρα το αν ειναι μεγαλοι μουσικη ή οχι, νομιζω το εχουν αποδειξει με την πορεια τους, εκτος αν εννοεις βιρτουοζοι. Οχι, βιρτουοζοι δεν ειναι, και καλυτερα.

Εγω παντως οσο ιεροσυλια και να θεωρηθει, τα περισσοτερα (αν οχι ολα) κομματια του Garage Inc. τα προτιμω απο τις αρχικες εκδοσεις. Ειδικα το Astronomy που πεσαν ολοι να τους φανε, απο BOC ουτε να το ακουσω δε μπορω.

‘‘Koυλτουρα να φυγουμε και νταλαρισμος’’.

Δεν ξερω τι σημαινει αυτο, καποια ειρωνεια θα ειναι μαλλον

ενταξει ρε φιλος με τον Lou Reed εκαναν συνεργασια, οχι με την Φαραντουρη.

Ξεπούλημα! Πάνε να τα αρπάξουν και απο τους συνταξιούχους τώρα!

Σα να μην έφτανε η διασκευή σε Cave που είχαν κάνει τότε, μπας και κερδίσουν καμιά εναλλακτική κουλτουρογκόμενα, πάνε και βγάζουν και δίσκο ολόκληρο με τον Lou Reed. [-X

Οι Metallica γεννήθηκαν για να παίζουν [U]THRASH[/U] και είναι κρίμα που το έχουν λησμονήσει εδώ και δυο δεκαετίες (και βάλε)… No Life Till Leather. Και μετά το χάος.

:lol::lol::lol::lol::lol:

Τίποτα δεν είναι καλό ή κακό εκ των προτέρων. Δείχνει ενδιαφέρον πάντως. Για το μόνο που είμαι σίγουρος είναι ότι θα διχάσει.

Μια που τέθηκε το θέμα λατρεύω σχεδόν όλο το Garage,inc και γενικα οι περισσότερες διασκευές είναι κατά την αποψή μου [U]ορισμός[/U] και υπόδειγμα του πως θα πρέπει να είναι μία σωστή διασκευή. Απο κει και πέρα, πολλές επιφυλάξεις για αυτο που ετοιμάζουν καθώς δεν είναι και στα καλυτερα τους, αλλα παλι Metallica είναι. Ισως και να μας αφήσουν με το στόμα ανοιχτο who knows?

Αφού αρέσει στην Sasha Grey δεν μας πέφτει λόγος! http://twitter.com/#!/SashaGrey/statuses/81810493706211328

Αυτή και αν ξεπουλήθηκε βασικά [-X

Ειναι περιεργο, ειναι παραξενο, εχει πολυ ενδιαφερον να ακουσουμε πως θα τους βγει… Εννοειται οτι περιμενω με μεγαλυτερη ανυπομονησια το νεο αλμπουμ, αλλα εχω πολυ ανυπομονησια και για να δω πως θα ειναι το αποτελεσμα αυτης της συνεργασιας… Οι Metallica εχουν κανει πολλες ενδιαφερουσες διασκευες και το μεγαλυτερο μερος του διπλου Garage Inc. εχει διαμαντακια μεσα. Οπως ειπε ο QuintomScenario και εγω προτιμω το Astronomy απο Metallica, μου αρεσει βεβαια και απο Blue Oyster Cult.

…κιεγώ πιστεύω ότι θα βγει κάτι καλό:):!:

κι εγω πιστευω κατι καλο θα ειναι
γενικα οι Metallica σε συνεργασιες και σε διασκευες τα πανε καλα.
ξερουμε ποτε θα τ ακουσουμε?

http://www.loureedmetallica.com/

Originally Posted by QuintomScenario View Post
http://www.loureedmetallica.com/

Ας ελπισουμε οτι ειναι κατι καλο…

εκανα λαθος κ δε μπορω να το σβησω,ας το διαγραψει καποιος mod.

Άντε να δούμε…

Καλό θά’ναι, απλά δεν ξέρω πόσο θα ενδιαφέρει τον καθένα, χωρίς νά’ναι κακό, αν κάποιον τον αφήνει αδιάφορο:):!:

για μενα παντως εχει περισσοτερο ενδιαφερον να ακουσω αυτο τον δισκο παρα ενα death magnetic II