Metallica & Lou Reed - Lulu

  1. Brandenburg Gate (4:19)
  2. The View (5:17)
  3. Pumping Blood (7:24)
  4. Mistress Dread (6:52)
  5. Iced Honey (4:36)
  6. Cheat On Me (11:26)
  7. Frustration (8:33)
  8. Little Dog (8:01)
  9. Dragon (11:08)
  10. Junior Dad (19:28)

πολυ μεγαλα σε διαρκεια
ελπιζω σε κατι καλο και να μην ξενερωσω

Με τοσο μεγαλες διαρκειες δεν υπαρχει περιπτωση να κρατανε την ποιοτητα μονιμως ψηλα…Ετοιμαστειτε για βουτιες…ποιοτητας!

Κι εμένα τα 3 μεγάλα με προβληματίζουν, δεν ξέρω τι να περιμένω. Αυτό όμως είναι καλό…

Τα μεγαλα σε διαρκεια κομματια και με την ιδιαιτεροτητα αυτου του δισκου ειναι οντως κατι που σε προβληματιζει. Το εξωφυλλο ειναι η ιδεα μου ή ειναι ψιλοαθλιο?

παρτε κ ενα πολυ μικρο δειγμα που δεν προσφερεται για συμπερασματα, αλλα δειχνει καποια πραγματα…

που να καταλάβουμε τίποτα απο αυτό :stuck_out_tongue:
άντε μπορούν και καλύτερα!

δεν μαρεσει και τοσο ο τροπος που τραγουδαει.
ετσι οπως το ακουσα τωρα
αντε να δουμε

Από αυτό το δείγμα καταλαβαίνουμε ότι θα τραγουδάει και ο Hetfield, οπότε αυτό είναι κάπως θετικό. Βαριές κιθάρες ακούω…θα δείξει.

αν καταλαβα τραγουδαει προς το τελος, αλλα κοβεται λιγο αποτομα.

αν καταλαβα καλα ηταν ολο hetfield και τα μιλητα φωνητικα ηταν εκτρωμα. το υπολοιπο ισως ειναι πιο οκ παντως…

Τα μιλητά ήταν Lou Reed στο τέλος μπαίνει ο Hetfield…

:?: Μέχρι να μπει ο Hetfield με τα “I’m the proof, i’m the progress” ή ότι λέει προς το τέλος, ο Lou Reed είναι αυτός που μιλάει πάνω απο το ριφ ρε…
Πάντως το δείγμα είναι υπερβολικά μικρό για οποιοδήποτε συμπέρασμα…

…ναι είναι μικρό βεβαια αλλά αυτό που άκουσα δε μ’άρεσε καθόλου. Τέσπα ότι και να λέμε τώρα… λίγη σημασία έχει. Άιντε να βγει κανένα single να ικανοποιήσουμε την περιέργειά μας.

Πολυ μικρο το δειγμα για συμπερασματα, χαρηκα που θα τραγουδαει και ο James και οι κιθαρες ακουγοντουσαν καλα και βαρια οπως ειπε και ο shadowking69. Δεν μπορω να βγαλω κανενα συμπερασμα, περιεργο θα ειναι σιγουρα παντως.

Αν και πολύ μικρό το δείγμα , μουσικά μου έφερε λίγο σε Load/Reload λογικές…:smiley:
Μπορεί να πέσω και έξω βέβαια, αναμένουμε λοιπόν…

αυτο που μαλλον ξενιζει τους περισσοτερους, σε αυτο το μικρο δειγμα, ειναι πως ο Reed δεν τραγουδαει πανω στη μελωδια. Ουσιαστικα μαλλον μιλαει παρα τραγουδαει.
Οταν μπαινει ο Hetfield θυμιζει λιγο μιξη απο Load-DM.

Γενικα, δεν ειναι συνθεσεις των Metallica, αλλα ενορχηστρωση πανω στις συνθεσεις του Reed.

Τόσο κράξιμο πάντως δεν νομίζω ότι αξίζει, το σημείο που μπαίνει ο Het είναι μια χαρά, και έλεος δηλαδή ο άλλος απλά μιλάει, πρώτη φορά ο μέσος μεταλάς ακούει κάποιον να μιλάει πάνω από riff?? Τέσπα…

ε αυτο ειναι το θεμα. δεν μιλαμε για μεταλ κυκλοφορια μιας μεταλ μπαντας, αλλα συνεργασια μεταλ μπαντας σε εργο αλλου. δεν κρινεις νεο αλμπουμ μεταλλικα. ξεκολληστε. αμα δεν γουσταρετε ακουστε ντεθ μαγκνετικ που βγηκε ειδικα για σας και εχει και γαμματο εξωφυλλο με φερετρο και παλιο λογκο μεταλλικα. γιεα.