Metallica & Lou Reed - Lulu

Ελπίζω και εγώ από πλευράς Metallica να υπάρχει η ατμόσφαιρα Load-Reload,πιστεύω ότι θα κολλάει καλύτερα με τον Reed.

τοτε πασο. μοιαζει η μιλητη φωνη του παντως στον χετφιλντ. οπως και να εχει τα μιλητα φωνητικα μου φανηκαν οικτρα…

Συγγνωμη ρε σεις,αλλα πως μπορει κανεις να βγαλει συμπερασμα απο ενα τοσο μικρο αποσπασμα???

Πραγματικά ακούγοντας το, ένιωσα ότι έχασα 38 δευτερόλεπτα από την ζωή μου.

Τωρα πως θα προλαβεις να κανεις ολα τα ονειρα σου πραγματικοτητα?

Νομιζω πως μονο εμεις οι Ελληνες θα μπορουσαμε να γραψουμε ολοκληρη κριτικη για τον δισκο πανω στα 38 αυτα δευτερα :stuck_out_tongue:

Μπα σε όλο το κόσμο τα ίδια…btw σήμερα βγάλανε ενάμιση λεπτό από το τραγούδι…

Καλά εντάξει νομίζω πως θα πέσει πολύ γέλιο με αυτό τον δίσκο. Απλώς δεν ακούγεται… :lol::lol:8O

το κομμάτι είναι καλό από το 1:06 και μετά.

Συμφωνώ η αλλαγή είναι όμορφη. Εμένα μου αρέσει και το doomy μέρος που μιλάει ο Reed.

Σιχαίνομαι τον Reed είναι η αλήθεια,αλλά επικροτώ αμφότερους γι’αυτό τους το τόλμημα.Μακάρι το συνολικό αποτέλεσμα να είναι τουλάχιστον αξιοπρεπές.Παρόλα αυτά το μικρό αυτό απόσπασμα το βρίσκω κάτι παραπάνω από απαίσιο,στα όρια βασικά του γκροτέσκου.

Μπορώ να σε ρωτήσω ακαδημαϊκά γιατί τον σιχαίνεσαι τον Reed??

Δεν έχω να επιχειρηματολογήσω σε κάτι,σε ρωτάω από καθαρή περιέργεια

Οσο “τραγουδαει” ο Reed μου ακουγεται σαν πολυ κακο ραπαρισμα. Η αλλαγη ειναι καλη αλλα και παλι δεν μου αρεσει το συνολο (αυτο των 90 δευτερων τελος παντων).

Ο Reed μιλάει δεν τραγουδάει όταν δεν το έχεις ποια πρέπει να αποχωρείς πράγμα πού δεν το έκανε ο Reed.

Ας προσπαθήσουμε λοιπόν να μην πέσουμε στην παγίδα του marketing να σχολιάσουμε αρνητικά ότι ακούσαμε (γιατί προφανώς σε κανένα δεν άρεσε ούτε σε μένα). Είναι φανερό ότι για κάποιο λόγο βγήκε αυτό το συγκεκριμένο απόσπασμα στη δημοσιότητα. Ασε που μη έχοντας ακούσει όλο το υπόλοιπο και μη ξέροντας τίποτα για το concept του δίσκου δεν έχει κανένα λεγόμενο σημασία.

Είναι πιο απλό απ ότι φαντάζεσαι.Δεν μ αρέσουν καθόλου τα τραγούδια του,η φωνή του και τέλος επειδή δεν μπορώ να πάρω στα σοβαρά κάποιον που έχει αποκαλέσει τον Frank Zappa “τον πιο ατάλαντο μουσικό” που έχει ακούσει.

Δεκτότατο.

Δεν σκέφτηκα τίποτα περίπλοκο μπαιδεγουέι :stuck_out_tongue: :smiley:

Kαλά το τελευταίο είναι ό,τι ατυχέστερο έχει δηλωθεί… (για να είμαι ευγενικός) :roll:#-o
Παρ’ όλα αυτά δεν είναι αμελητέος ως τραγουδοποιός και ίσως για τους Metallica να λειτουργήσει ευεργετικά αυτή η συνεργασία.

Απλα τραγικο…#-o Εχει να πεσει γελιο με τις αποψεις που θα ακουστουν οταν βγει ο δισκος, απο τωρα φανταζομαι το σκηνικο.

απο τωρα πεφτει γελιο.